سرویس امنیت داخلی اسرائيل می‌گوید چند هسته تروریستی مرتبط با ایران و حزب‌الله را در کرانه باختری متلاشی کرد

21/07/2020 09:31:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

امنیت, اسرائيل

🔺سرویس امنیت داخلی اسرائيل می‌گوید چند هسته تروریستی مرتبط با ایران و حزب‌الله را در کرانه باختری متلاشی کرد ⚡️سرویس امنیت داخلی اسرائيل ، می‌گوید که تهران و حزب الله لبنان به فلسطینی‌هایی که قصد حمله به اهداف اسرائيل ی داشتند، پول و آموزش داده بودند.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

به گزارش رسانه های اسرائيلی در روز سه شنبه ۳۱ تیر، سرویس امنیت داخلی اسرائيل، «شین بت» می‌گوید که تهران و حزب الله لبنان به فلسطینی‌هایی که قصد داشتند به اهداف اسرائيلی حمله کرده و یک سرباز اسرائیلی را گروگان بگیرند، پول و آموزش داده بودند.به گفته این سازمان، این هسته‌های تروریستی فلسطینی سعی داشتند علیه اهداف اسرائيلی در کرانه باختری و همچنین در داخل اسرائيل، حملات تروریستی انجام دهند.

به گفته شین بت، آنها سعی داشتند با گروگان گرفتن یک سرباز اسرائیلی از او به عنوان اهرم فشار برای آزادی زندانی‌های خود استفاده کنند.به نوشته تایمز اسرائیل، شین بت می‌گوید نیروهای امنیتی اسرائيلی ۱۰ عضو دو هسته تروریستی این گروه را دستگیر کردند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

حاکمیت و امنیت ملی ایران و عراق به هم گره خورده است🔻دکتر روحانی و نخست وزیر عراق تاکید کردند: 🔹حاکمیت و امنیت ملی ایران و عراق به هم گره خورده است 🔹تشکیل کمیته پیگیری برای تسریع در اجرای توافقات مشترک ایران و عراق 🔹حفظ وحدت ملی و مرزهای سیاسی در عراق مورد تاکید دو کشور است 🔻رئیس جمهور در نشست خبری با نخست وزیر عراق: 🔹ایران و عراق مصمم هستند حجم مبادلات تجاری دو کشور را به 20 میلیارد دلار ارتقاء بخشند 🔹سفر الکاظمی، نقطه عطفی در توسعه روابط ایران و عراق به عنوان دو کشور دوست و برادر خواهد بود

نهضت قطعه‌سازی در هوانیروز نیاز ما را به قطعات سایر کشورها برطرف کرده استفرمانده کل سپاه، گفت: پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد.

رئیسی: اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی استابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران ، می‌گوید 'اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است'. آقای رئیسی در جلسه شورای عالی قوه قضائیه گفته است که 'فضاسازی‌ها و جوسازی‌ها تاثیرگذار نیست و بنای دستگاه قضایی بر صدور رای بر مبنای شرع و قانون است'. اخیرا اجرا و صدور چند حکم اعدام به ویژه برای سه نفر از متهمان اعتراض‌های آبان ماه ۱۳۹۸ خبرساز شده بود.

میرسلیم می‌گوید مدارکی را علیه قالیباف به قوه قضائیه داده استمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران ، گفته است که مدارک مربوط به 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. سه سال پیش محمدعلی نجفی شهردار وقت تهران هم گفته بود اسنادی دال بر تخلفات مالی دوره ۱۲ ساله شهرداری تهران را به قوه قضائیه داده است.

میرسلیم اسنادی را علیه قالیباف به قوه قضائیه تحویل داده است | DW | 20.07.2020مصطفی میرسلیم، نماینده اصولگرای مجلس، از ریاست کمیسون اصل نود انصراف داده و اعلام کرده که اسناد مربوط به رشوه ۶۵ میلیاردی برای انجام نشدن تحقیق و تفحص پیرامون فساد دوران شهرداری قالیباف را به دستگاه قضایی ارائه داده است.

برایان هوک: ایران و چین، دوقلوهای خودکامه‌ای که جهان خطرشان را شناخته استبرایان هوک، نماینده ویژه آمریکا در امور ایران ، جمهوری اسلامی و چین را دوقلوهای خودکامه‌ای خواند که به دلیل مجموعه‌ای از اشتراکات مخرب به یکدیگر نزدیک شدند و گفت کشورهای جهان بیش از هر زمانی به این خطر آگاه شده‌اند.

آرشیو به گزارش رسانه های اسرائيلی در روز سه شنبه ۳۱ تیر، سرویس امنیت داخلی اسرائيل، «شین بت» می‌گوید که تهران و حزب الله لبنان به فلسطینی‌هایی که قصد داشتند به اهداف اسرائيلی حمله کرده و یک سرباز اسرائیلی را گروگان بگیرند، پول و آموزش داده بودند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهور، عصر سه‌شنبه در دیدار مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق، پذیرش مسوولیت نخست وزیری در شرایط ویژه و سخت امروز این کشور از سوی وی را نشانه حسن اعتماد همه جریان‌های سیاسی عراقی به وی و نشانگر عمق وحدت و برادری در جامعه عراق توصیف کرد و گفت: دغدغه‌مندی و علاقه دو ملت و دو دولت ایران و عراق به سرنوشت یکدیگر، سرمایه‌‌ای بزرگ در مسیر توسعه همه جانبه روابط و همکاری‌های دو کشور است.به گزارش ایلنا، سرلشکر حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازدید از  گروه بالگردی فتح هوانیروز سپاه با تاکید بر اینکه بخش اعظمی از بار و فشار امنیت ملی در کشور بر دوش نیروی زمینی سپاه است، گفت: امروز نیروی زمینی ما در مناطق مرزی مهم اعم از شمال غرب ،جنوب ،جنوب شرق و جنوب غرب کشور آرایش دفاعی بسیار خوب و اطمینان بخشی گرفته است .Image caption ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران ابراهیم رئیسی، رئیس قوه قضائیه ایران، می‌گوید"اعتراض را باید شنید اما خط قرمز ما اغتشاش و ناامنی و به هم ریختن کشور است".

به گفته این سازمان، این هسته‌های تروریستی فلسطینی سعی داشتند علیه اهداف اسرائيلی در کرانه باختری و همچنین در داخل اسرائيل، حملات تروریستی انجام دهند. به گفته شین بت، آنها سعی داشتند با گروگان گرفتن یک سرباز اسرائیلی از او به عنوان اهرم فشار برای آزادی زندانی‌های خود استفاده کنند. دکتر روحانی با بیان اینکه ایران و عراق می‌توانند با همکاری هم از شرایط سختی که شیوع بیماری کرونا ایجاد کرده عبور کنند، اظهار داشت: دو کشور باید با همکاری‌های گسترده در همه زمینه‌ها توافقات موجود را هر چه سریع‌تر به طور کامل اجرایی و عملیاتی کنند. به نوشته تایمز اسرائیل، شین بت می‌گوید نیروهای امنیتی اسرائيلی ۱۰ عضو دو هسته تروریستی این گروه را دستگیر کردند. وی افزود: علاوه بر این ،سایر بالگرد های پشتیبانی و ترابری نیز رشد قابل توجهی داشته اند ،به شکلی که قادرند به خوبی مأموریت های نیروی زمینی سپاه را پشتیبانی کنند. خبرهای دیگر . دکتر روحانی خاطرنشان کرد: جمهوری اسلامی ایران از نقش‌آفرینی تعیین کننده  عراق به عنوان یک کشور قدرتمند مسلمان و عربی در منطقه در راستای تامین صلح و ثبات قاطعانه حمایت می‌کند.. حق نشر عکس HRANEWS Image caption امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی؛ دو نفر از این متهمان به ترکیه فرار کرده بودند، اما ماموران پلیس در ترکیه آنها را به ایران تحویل داد پس از نشست خبری سخنگوی قوه قضائیه، در رویدادی بی‌سابقه، کاربران شبکه‌های اجتماعی میلیون‌ها بار با استفاده از هشتگ"اعدام نکنید"، خواستار توقف حکم اعدام امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شدند.

. رئیس جمهوری کشورمان و نخست‌وزیر عراق در مذاکرات خود توافق کردند که کمیته مشترکی به منظور پیگیری و تسریع در اجرایی شدن توافقات دو کشور تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کند. فرمانده کل سپاه در پایان با بیان اینکه  پیشرفت بسیار خوبی در هوانیروز مشاهده می شود، گفت:  پایگاه‌های هوانیروز در اقصی نقاط کشور در حال گسترش هستند و  بحمدالله امروز درآمایش سرزمینی و آرایش دفاعی هوانیروز به وضعیت بسیار مناسبی رسیده‌ایم ، این تلاش ها ادامه دارد و ما هرگز متوقف نخواهیم شد و سال به سال بر این استعداد  اضافه خواهد شد و همپای رشد سایر بخشهای نیروی زمینی، هوانیروز نیز رشد قابل توجهی خواهد داشت. .