سرهنگ اوکراینی ادعای دست داشتن در انفجار نورد استریم را تکذیب کرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 25 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 63%

یک افسر ارشد ارتش اوکراین که اخیرا روزنامه واشنگتن پست از او به عنوان ایفا کننده نقشی مهم در حمله سال ۲۰۲۲ به خط لوله‌های انتقال گاز نورد استریم روسیه یاد کرد، دخالتش در این حمله را تکذیب کرده و آن را «پروپاگاندای روسی» خواند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، روزنامه واشنگتن‌پست آمریکا روز شنبه گزارش کرد، رومن چرنیفسکی، یک سرهنگ ارشد نیروهای عملیات ویژه اوکراین مدیریت لجستیکی و پشتیبانی از تیم شش نفره خرابکارانی که حمله به خطوط لوله نورد استریم را اجرا کردند، بر عهده داشت.

در سپتامبر ۲۰۲۲ خطوط لوله نورد استریم ۱ و نورد استریم ۲ که برای منتقل کردن گاز طبیعی روسیه به آلمان احداث شده بودند در حوزه‌ای نزدیک به جزیره بورنهولم دانمارک در اثر انفجارهایی در زیر آب تخریب شدند. بعد از این اتفاق دو نظریه درباره عاملان این حمله خرابکارانه مطرح شدند. واشنگتن پست در گزارش‌های سابق خود نوشته بود، سازمان سیا از دست کم سال ۲۰۱۵ در امور مربوط به اوکراین دخیل بوده و «ده‌ها میلیون» دلار در این راه صرف کرده و در شهر کی‌یف «حضور چشمگیر» خود را حفظ کرده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رییس بیمارستان شفا ادعای اشغالگران درباره دریافت سوخت را رد کردرییس بیمارستان شفا در غزه ادعای اشغالگران درباره خودداری از دریافت سوخت را دروغ عنوان کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

واشنگتن‌پست: افسر ارشد اوکراینی حملات نورد استریم را هماهنگ کرده بودروزنامه واشنگتن‌پست به نقل از برخی منابع آگاه اوکراینی و اروپایی گزارش داد، یک افسر نظامی ارتش اوکراین نقش کلیدی را در حمله به لوله‌های انتقال گاز نورد استریم روسیه در سال ۲۰۲۲ ایفا کرده بود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پامپئو: ضعف واشنگتن دلیل حمله ۷ اکتبر استوزیر خارجه سابق آمریکا دلیل حمله حماس در هفتم اکتبر را ضعف آمریکا دانست و تاکید کرد، رژیم صهیونیستی قدرت بازدارندگی خود را از دست داده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

حذف شب یلدا و چهارشنبه‌سوری از تقویم تکذیب شددبیرخانه شورای فرهنگ عمومی در اطلاعیه‌ای شایعه حذف دو مناسبت ملی از تقویم رسمی کشور را تکذیب کرد.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

سر نخ انفجار نورد استریم سرانجام به کی‌یف رسیدواشنگتن‌پست به نقل از منابع آگاه اروپایی و اوکراینی اعلام کرد که یکی از فرماندهان اسبق واحد نیروهای ویژه اوکراین، هماهنگ‌کننده انفجارهای خطوط لوله نورداستریم بوده است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

حساب سفارت ایران در مادرید اعلام کرد: نتانیاهو مقام اول نسل‌کشیحساب مجازی سفارت جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا کاریکاتوری اختصاصی منتشر کرد که نتانیاهو را روی سکوی مقام اول، هیتلر را در مقام دوم و داعش را در مقام سوم نشان می‌دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »