سرنگونی یک پهپاد حوثی توسط ارتش ملی یمن

01/02/1401 04:14 ب.ظ

سرنگونی یک پهپاد حوثی توسط ارتش ملی یمن العربيه_فارسى

ارتش ملی یمن، سحرگاه پنج‌شنبه، 21 آوریل، از سرنگونی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی در محور رازح در غرب استان صعده، در شمال این کشور خبر داد.این اقدام این اقدام حوثی‌ها به‌عنوان بخشی از نقض مکرر آتش‌بس سازمان ملل متحد به شمار می‌رود که این گروه متعهد شده بود که در طول ماه رمضان به آن پایبند باشد.

مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن گزارش داد که پدافند هوایی یک پهپاد بمب‌گذاری متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در حالی که برای هدف قرار دادن مواضع نظامی دولت قانونی در منطقه رازح، هدایت شده بود، رهگیری و سرنگون کرد.

ارتش یمن در گزارشی اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی از روز سه‌شنبه تا چهارشنبه بیش از 80 بار آتش‌بس سازمان ملل را نقض کرده‌اند. در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه توسط مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن منتشر شد، آمده است، شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی 35 مورد، غرب و شمال غرب مارب، 24 مورد، جبهه‌های محور تعز 19 مورد، محور البرح در غرب تعز و حیس در جنوب حدیده، 11 مورد، غرب حجه و جنوب و شرق حزم الجوف، 7 مورد آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

روز سه‌شنبه مرکز اطلاع رسانی ارتش ملی یمن با اشاره به تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ به مناطق تحت کنترل دولت قانونی در محور حیس، جنوب الحدیده، و المخضراء، غرب مارب، گفت: «همه این تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی توسط ارتش یمن خنثی شد». headtopics.com

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

اوکراین: در یک روز گذشته چندین پهپاد روسی سرنگون شدفرماندهی نیروی هوایی اوکراین از انهدام و سرنگونی یک فروند هواپیما، 1 هلیکوپتر، چندین پهپاد و یک موشک کروز روسیه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

یک کشتی روسی با محموله نفت ایران توسط یونان توقیف شدسخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا با قدردانی از تلاش‌های یونان برای اجرایی کردن تحریم‌های روسیه و توقیف یک نفت‌کش روسی به خاطر تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه روسیه، گفت، «ما از گزارش‌هایی که نشان می‌دهند این نفت‌کش حامل نفت ایران است، باخبریم.» اخبار_ایران

انفجار بمب کنار جاده‌ای در ترکیه یک کشته و چهار مجروح برجای گذاشتانفجار یک بمب کنار جاده‌ای در مسیر خودروی حامل نگهبانان زندان در شهر صنعتی بورسا در شمال غرب ترکیه تا این زمان یک کشته و چهار زخمی در پی داشته است. جزئیات بیشتر🔽

یونان یک کشتی روس «حامل نفت ایران» را توقیف کردگارد ساحلی یونان اعلام کرد که یک نفت‌کش روسیه را در نزدیکی جزیره اویا در راستای تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه مسکو به دلیل حمله نظامی به اوکراین توقیف کرده است، به‌گفته مقامات آمریکا این کشتی حامل نفت ایران است. جزئیات بیشتر🔽

اداره ورزش تهران افتتاح یک باشگاه خصوصی بدن‌سازی در پایتخت را «غیر قانونی» خواندبر اساس برخی گزارش‌ها، حق عضویت این باشگاه ۳۲۰ میلیون تومان اعلام شده است که با واکنش‌های زیادی در شبکه‌های اجتماعی روبرو شد. 'رفع تحریم ها' و برقراری ارتباط با دنیا هم نتیجه اش این شد که دهک های بالای جامعه به باشگاه های لاکچری خود برسند، ما هم که توی دهک های پایین جامعه هستیم به دنبال کامیون های ترانزیتی حامل محصولات صادراتی بدویم، شاید گوجه یا سیب زمینی چیزی بیافته ما هم برش داریم. اینجوری گفتن که چراغ‌خاموش و زیرزیرکی و بدون حاشیه به کارشون ادامه بدن والا کی می‌تونه این همه شخصیت مهم رو بدون دخالت و ممانعت حکومت تو این شرایط بیاره داخل و چنین مراسمی رو برگزار کنه! جیمی که پر از پیر لب گورنشستهاس به درد همون آخوند کصکش میخوره.

یک قانون‌گذار اوکراینی می‌گوید مسکو ۵۰۰ هزار نفر را از اوکراین به روسیه فرستاده استیک قانون‌گذار اوکراینی می‌گوید مسکو ۵۰۰ هزار نفر را از اوکراین به روسیه فرستاده است مسکو هدف قرار دادن عمدی غیرنظامیان از زمان اشغال اوکراین را تکذیب کرده و می‌گوید به کسانی که مایلند اوکراین را ترک کنند، کمک‌های بشردوستانه ارایه می‌کند. بیشتر بخوانید:

آخرین به روزرسانی:Shareارتش ملی یمن، سحرگاه پنج‌شنبه، 21 آوریل، از سرنگونی یک فروند پهپاد بمب‌گذاری‌شده حوثی در محور رازح در غرب استان صعده، در شمال این کشور خبر داد.

این اقدام حوثی‌ها به‌عنوان بخشی از نقض مکرر آتش‌بس سازمان ملل متحد به شمار می‌رود که این گروه متعهد شده بود که در طول ماه رمضان به آن پایبند باشد.مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن گزارش داد که پدافند هوایی یک پهپاد بمب‌گذاری متعلق به شبه‌نظامیان حوثی در حالی که برای هدف قرار دادن مواضع نظامی دولت قانونی در منطقه رازح، هدایت شده بود، رهگیری و سرنگون کرد.

ارتش یمن در گزارشی اعلام کرد، شبه‌نظامیان حوثی از روز سه‌شنبه تا چهارشنبه بیش از 80 بار آتش‌بس سازمان ملل را نقض کرده‌اند.

در بیانیه‌ای که شامگاه چهارشنبه توسط مرکز رسانه‌ای ارتش ملی یمن منتشر شد، آمده است، شبه‌نظامیان حوثی در جبهه‌های جنوبی 35 مورد، غرب و شمال غرب مارب، 24 مورد، جبهه‌های محور تعز 19 مورد، محور البرح در غرب تعز و حیس در جنوب حدیده، 11 مورد، غرب حجه و جنوب و شرق حزم الجوف، 7 مورد آتش‌بس را نقض کرده‌اند.

روز سه‌شنبه مرکز اطلاع رسانی ارتش ملی یمن با اشاره به تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی برای نفوذ به مناطق تحت کنترل دولت قانونی در محور حیس، جنوب الحدیده، و المخضراء، غرب مارب، گفت: «همه این تلاش‌های شبه‌نظامیان حوثی توسط ارتش یمن خنثی شد».

ارتش ملی یمن همچنین از کشته شدن یکی از سربازان خود در پایگاه نیروهای دولتی در جبهه شمال غربی استان مأرب، به دست حوثی‌ها خبر داد.