سرنوشت خط بطلان آموزش‌‌و‌پرورش روی نام «میم و آن دیگران»

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 19 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 11%
  • Publisher: 59%

🔻گزارش اعتمادآنلاین از تغییر کتب درسی: 🔹سرنوشت خط بطلان آموزش‌‌و‌پرورش روی نام «میم و آن دیگران» 🔹ذوعلم، رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی: نظام ایدئولوژیک، کتب درسی‌اش هم ایدئولوژیک است 🔹از صداوسیما بپرسید چرا درباره فروغ_فرخزاد فیلم می‌سازد؟

ایران اخبار, ایران سرفصلها

حذف نام برخی از شعرا و نویسندگان ایرانی در کتب درسی که چند سال پیش اتفاق افتاد حالا یک هفته‌ای است که رسانه‌ای و حساسیت‌ها هم به دنبالش آغاز شده است.نیما یوشیج و چند شعر معروفش، داستان‌هایی از غلامحسین ساعدی، بزرگ علوی و اشعاری از مهدی اخوان‌ثالث، هوشنگ ابتهاج، رهی معیری و شفیعی کدکنی تعدادی از قربانیان حذف آموزش‌و‌پرورش هستند.دیگر اثری از فروغ فرخزاد در کتاب‌ها دیده نمی‌شود و آثار ایرج میرزا به کل از صفحات پاک شده است.

»ذوعلم درباره حذف فروغ فرخزاد از کتب ادبیات، در حالی که صداوسیما از این شاعر زن ایرانی فیلم مستند نشان داده است، گفت: «این را دیگر باید از صداوسیما بپرسید. نحوه پرداخت در این سازمان فرق دارد. صداوسیما یک بستر صوتی و تصویری است که می‌تواند ابعاد مثبت و منفی شخصیت افراد را نشان ‌دهد، اما دانش‌آموزی که فقط یک شعر را می‌خواند نمی‌تواند ابعاد فرد شاعر را بشناسد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

واکنش‌ها به سخنان جنجالی ماکرون؛ از دفاع آمریکا از ناتو تا استقبال مسکوماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه ضمن استقبال از سخنان رئیس جمهوری فرانسه از آن به عنوان «سخنان طلایی» یاد کرد. حتی رئیس‌جمهور فرانسه هم دو کلمه اشتباهی حرف حساب بزن‌ه، این‌چنین سرخ و برشته‌ش می‌کنند!
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه پس از خروج سایر کشورها از سوریه عقب‌نشینی نخواهد کردرجب طیب اردوغان رئیس جمهوری ترکیه در اظهاراتی که شامگاه جمعه 8 نوامبر انتشار شد، تاکید کرد کشورش پس این خوی حیوان صفتی ترکهای مغول در منطقه است که اگر خطری بیشتر از تروریزم جمهوری اسلامی نداشته باشد به مراتب کمتر نیست و باید دولت رسمی سوریه چه خوب چه بد همراه با نیروهای خلق دمکراتیک SDF و گروه‌های کُرد در روژآوا با یک اتحاد این پلیدی را از خاک خود بیرون برانند طیب طیب الله احسنت بارک الله این سلطان عقب افتاده تا پایان استقرار سلطنت کبیر عثمانی از پای نخواهد افتاد!! گر کَنی ریشم،گر کنی دمبم بنده از جای خود نمیجنبم 😂😂😂😂😂😂
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

توضیحات تکمیلی مدیر عامل مترو درخصوص نقص فنی پیش آمده در خط دومدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از نقص فنی پیش آمده در خط دو متروی تهران از شهروندان و مسافران عذر خواهی کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

خاطرات مصطفا عزیزی از فساد در صداوسیما- ۴
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اینفوگرافیک/ ابوبکرالبغدادی از آغاز تا سقوطاینفوگرافیک/ ابوبکرالبغدادی از آغاز تا سقوط خلیفه خودخوانده داعش که به ادعای واشنگتن کشته شد، در زمان اشغال عراق، چهار سال در زندان آمریکایی‌ها در بصره حبس بود و در آنجا با بسیاری از سرکرده‌های تروریستی همپیاله شد چه داستان قشنگی.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

هشت تروریست پ.ک.ک در آغری ترکیه از پای درآمدندهشت تن از عناصر گروه تروریستی پ.ک.ک توسط نیروهای امنیتی ترکیه در استان آغری از پای درآمدند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »