سرنوشت مبهم مهاجران و مشاجره بر سر کنترل مرز لهستان و بلاروس | DW | 28.10.2021

06/08/1400 07:48:00 ب.ظ

رئیس جمهوری بلاروس با هدف اعمال فشار بر اتحادیه اروپا راه را بر روی ورود مهاجران و از جمله مهاجران ایرانی گشوده است. مهاجران از طریق خاک بلاروس می‌توانند با عبور از مرز لهستان و لیتوانی خود را به اروپای غربی برسانند.

رئیس جمهوری بلاروس با هدف اعمال فشار بر اتحادیه اروپا راه را بر روی ورود مهاجران و از جمله مهاجران ایرانی گشوده است. مهاجران از طریق خاک بلاروس می‌توانند با عبور از مرز لهستان و لیتوانی خود را به اروپای غربی برسانند. در مرز لیتوانی نیز وضعیت مشابهی حاکم شده است. این در حالی است که برخی از دیگر کشورها، چنین اقدامی را ناصحیح دانسته و آن را مغایر با ارزش‌های اتحادیه اروپا می‌دانند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به این ترتیب، پناهجویان این کشورها و از جمله پناهجویان افغان می‌توانند با سفر به بلاروس، از طریق مرزهای مشترک این کشور با لهستان و لیتوانی خود را به اروپای مرکزی و غربی برسانند. درخواست بستن موقت مرز مشترک آلمان با لهستان ابتدا توسط سندیکای پلیس فدرال آلمان مطرح شد. تقاضایی که با مخالفت هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان روبه‌رو گشت.

از سوی دیگر، موضوع کنترل مرزی لهستان با بلاروس به میان آمده است. مانفرد وبر، رهبر فراکسیون حزب مردم اروپا از کمیسیون اتحادیه اروپا درخواست کرده است که از طرح ایجاد مانع برای ورود مهاجران غیرقانونی از بلاروس به لهستان حمایت مالی کند. headtopics.com

این در حالی است که کمیسیون اروپا با این درخواست مخالفت ورزیده است و معتقد است که ایجاد چنین موانعی عملا به معنای افتادن در دامی است که آلکساندر لوکاشنکو پهن کرده است. کورنر بر این باور است که طرح چنین موضوعی از سوی لهستان و برخی از سیاستمداران اتحادیه اروپا عملا ریشه در تبلیغات پوپولیستی دارد.

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

Anadolu Ajansı

Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>

انتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایرانانتقاد نمایندگان مجلس از «جاسوسی در وزارت نفت» و تسلط یک کشور بر زیرساخت‌ «حیاتی» ایران او وضعیت امنیت اطلاعات کشور را «نگران‌کننده» توصیف کرد و گفت: «اینترنت را رها کنید و به امنیت کشور برسید.» ⬇️ بیشتر بخوانید: ساختار ایران از نظر امنیتی به درخت خشکی میماند که تنه‌اش را موریانه خورده

اکثر موارد فرزندخواندگی در سوئد از کدام کشورها هستند و جنجال کنونی بر سر چیست؟کارشناسان در جریان این تحقیق، به دنبال یافتن پروسه‌های «غیرقانونی» هستند که باعث جداسازی کودکان از خانواده‌هایشان در خارج از این کشور و انتقال آنها به سوئد شده است.

افزایش ساعات طرح ترافیک از دهم آبان/گام اول، از ۷:۳۰ تا ۱۷معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران: از ۱۰ آبان طرح ترافیک از ۸:۳۰ به ۷:۳۰ صبح و از ۱۶:۰۰ به ۱۷:۰۰ تغییر خواهد کرد از روز بازگشایی مراکز آموزشی بر اساس تصمیم ستاد ملی کرونا محدودیت از ۷:۳۰ به ساعت ۶:۳۰ صبح و از ۱۷:۰۰ به ۱۸:۰۰ تغییر می‌کند

توافق ایران و اروپا درباره از سر گیری مذاکرات پیش از پایان نوامبرمعاون سیاسی وزیر امور خارجه ایران با معاون دبیرکل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در مقر این اتحادیه در بروکسل دیدار و در خصوص موانع اصلی مذاکرات پیش رو

تصاویری از اولین روز حیات یک بچه کرگدن در یکی از باغ‌وحش‌های هلندمسئولان باغ‌وحش آرنهم نام این بچه کرگدن را «استارک» گذاشته‌اند. او چهاردهمین کرگدنی است که از سال ۱۹۷۷ میلادی تاکنون در آرنهم به دنیا می‌آید.

اخراج کومان از بارسلونا؛ مربی بعدی آبی‌اناری‌ها از قطر می‌آید؟بارسلونا که پیش‌تر همواره از مدعیان اصلی قهرمانی در اسپانیا بود در حال حاضر از ۱۰ مسابقه خود در لالیگا با ۴ پیروزی، ۳ تساوی و ۳ شکست در مکان نهم جدول جای قرار گرفته است.