سرنوشت صاحب این عکس مشهور چه شد؟

26/06/1398 12:59 ب.ظ

سرنوشت صاحب این عکس مشهور چه شد؟ دو سال پیش،‌ تصویر یک دختربچه که توانسته بود در موصل عراق از چنگ داعش فرار کند بسیار دست به دست شد. علی الفهداوی، عکاس اخیرا به موصل رفته و این دختر به نام سباء را پیدا کرده است. او قد کشیده و آزاد و رها زندگی می‌کند

مونالیزای قرن می‌خندد؛ اما این‌بار دیگر خبری از ترس، غم و وحشت نیست که با لبخندش بیامیزد و قلب میلیون‌ها آدم را به درد بیاورد. مونالیزای قرن حالا امن، رها و آزاد است. رسانه‌های غربی وقتی تصویر این دختربچه را روی خروجی قرار می‌دادند، برایش از عنوان «مونالیزای موصل» یا «مونالیزای قرن» استفاده می‌کردند.

دلیلش این بود که صورت این دختربچه، ترس، اندوه، وحشت و یک لبخند تلخ را همزمان در برگرفته بود و درست مثل تابلوی «مونالیزا» اثر مشهور داوینچی، رازآلود بود.

اما حالا موصل آزاد است و دیگر خبری از سیطره شوم داعش بر شهر نیست. موصل پاکسازی شده و شهر از نیروهای داعش خالی شده است. «علی الفهداوی» که نزدیک به سه سال قبل از موصل عکاسی کرده و تصاویر ماندگاری خلق کرده بود، چندی پیش دوباره به همان محل قبلی رفت تا از شرایط جدید شهر عکاسی کند. الفهداوی توانست بار دیگر دختری که نام اصلی‌اش «سباء» است را پیدا و از او عکاسی کند.

«سباء» این بار در تصاویرش می‌خندد و دیگر خبری از آن دختر کوچک نیست که با لبخندی تلخ به لنز دوربین خیره شده بود و تلاش می‌کرد وحشت اندوهناک خود را پنهان کند.

ادامه مطلب:
isna_farsi »

خب خداروشکر. چه خوب. ولی سحر_خدایاری :(

بی‌توجهی گردشگران، پارک کوهستانی دراک شیراز را به آتش کشیدشیراز- ایرنا- ساعتی پیش پارک کوهستانی دراک شیراز در اثر بی‌توجهی برخی گردشگران دچار آتش سوزی شد که بنا به گفته مسئولان، این حریق هم‌اینک تحت کنترل نیروهای امدادی است.

آغاز انتخابات پارلمانی اسرائیل؛ بی‌بی یا بنی؟انتخابات پارلمانی اسرائیل از بامداد سه‌شنبه آغاز شد. رویکرد دو نامزد اصلی این انتخابات نسبت به ایران چیست؟ سگ زرد برادر شغاله بیبی یا بنی یا ببوو اسرائیل محکوم به فناست. دشمن اسرائیل و قوم یهود که دستش توی دست کسانی ست که آرزوی محو اسرائیل رو دارن ، چطور تونسته تا مرحله ی رقیب نخست وزیری پیش بره ؟ در مرحله ی گذر از جهالت و تاریکی هستیم ... نه قدم گذاشتن رو به عقب .. 🙂

مشاور کاخ سفید: دیدار ترامپ و روحانی علیرغم حملات پهپادی منتفی نیستکلیان کانوی تاکید کرد چه این دیدار برگزار شود و چه نشود، تحریم‌های دولت آمریکا علیه ایران و ایجاد کارزار «حداکثر فشار» بر این کشور با هدف توقف برنامه‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک همچنان ادامه خواهد داشت. حتما اگه روحانی تو اطاق سازمان ملل گفت ترامپ بکش پایین فوری میکشه پایین ومیگه زودباش تا کسی نیست ازالان که معلومه روحانی چربش کرده نگو اینو چوب تو آستینت میکنن ها گفته باشم خفه شو آمریکا دورو پست

قانونی برای ممانعت از حضور زنان در ورزشگاه‌ها وجود نداردپارسایی: پرونده بابک زنجانی و پرونده دکل‌های نفتی سال‌هاست در قوه قضاییه بلاتکلیف مانده و چه بسا پرونده‌هایی از این قبیل باشد و مردم اطلاع نداشته باشند. پارسایی: بدهکاری مالیاتی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی یک بانک تا سال ۹۶ و تخلفات شهرداری وقت تهران در تغییر کاربری‌ها و چگونگی اعطای مجوز به برج‌ها و مال‌های عظیم، فروش هولوگرام و موضوع املاک نجومی از دیگر مواردی است که انتظار می‌رود قوه قضائیه برای مردم شفاف‌سازی کند.

سخنگوی قوه‌قضاییه: لایحه تأمین امنیت زنان به دولت ارسال شد+جزئیات لایحه- اخبار اجتماعی - اخبار تسنیم - Tasnimسخنگوی قوه‌قضاییه -۱: *لایحه تأمین امنیت زنان به دولت ارسال شد *بالغ بر ۴ هزار میلیارد تومان فرار مالیاتی در این پنج ماهه با پیگیری قوه‌قضائیه به صندوق بیت‌المال برگشت اسماعیلی -۲: *رئیسی لیست اموال خود و خانواده‌اش را به رهبر انقلاب اعلام کرد *اصل پرونده خصوصی‌سازی در دادسرا در حال رسیدگی است *واقعا روند خصوصی‌سازی در کشور برای مردم به یک غصه مبدل شده است

عمران خان: اگر جنگ بین هند و پاکستان آغاز شود نبرد اتمی اجتناب ناپذیر است- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimنخست وزیر پاکستان ضمن هشدار به تمام کشورهای جهان اعلام کرد: تاثیرات منفی جنگ میان ما و هند دامن گیر همه خواهد شد لذا همه باید برای حل مشکل کشمیر تلاش کنند.

دو سال پیش،‌ انتشار تصویر یک دختربچه که توانسته بود از چنگ داعش فرار کند و خود را نجات دهد، دست به دست منتشر شد و یادداشت‌های زیادی درباره میزان تاثیرگذاری این عکس در سراسر جهان نوشته شد.

رسانه‌های غربی وقتی تصویر این دختربچه را روی خروجی قرار می‌دادند، برایش از عنوان «مونالیزای موصل» یا «مونالیزای قرن» استفاده می‌کردند. دلیلش این بود که صورت این دختربچه، ترس، اندوه، وحشت و یک لبخند تلخ را همزمان در برگرفته بود و درست مثل تابلوی «مونالیزا» اثر مشهور داوینچی، رازآلود بود.

اما حالا موصل آزاد است و دیگر خبری از سیطره شوم داعش بر شهر نیست. موصل پاکسازی شده و شهر از نیروهای داعش خالی شده است.

«علی الفهداوی» که نزدیک به سه سال قبل از موصل عکاسی کرده و تصاویر ماندگاری خلق کرده بود، چندی پیش دوباره به همان محل قبلی رفت تا از شرایط جدید شهر عکاسی کند. الفهداوی توانست بار دیگر دختری که نام اصلی‌اش «سباء» است را پیدا و از او عکاسی کند.

«سباء» این بار در تصاویرش می‌خندد و دیگر خبری از آن دختر کوچک نیست که با لبخندی تلخ به لنز دوربین خیره شده بود و تلاش می‌کرد وحشت اندوهناک خود را پنهان کند.

«مونالیزای قرن» حالا قد کشیده، آزاد و رها زندگی می‌کند.