سرنوشتِ گنجینه باختر چه شد؟ / ورود هیچ محموله‌ای به ایران تایید نشده است/ طالبان به سکوت خود ادامه می‌دهد

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 39 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 19%
  • Publisher: 53%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

ایلنا پیگیری کرد؛ سرنوشتِ گنجینه باختر چه شد؟ / ورود هیچ محموله‌ای به ایران تایید نشده است

به گزارش خبرنگار ایلنا، «گنجینه باختر» کلید واژه‌ای‌ست که پس از تصرف افغانستان توسط طالبان به سرعت در شبکه‌های مجازی مطرح شد. آنچه درخصوص آن صحبت می‌شود مجموعه‌ای‌ست که بیش از ۲۰ هزار مصنوعات هنری و تزئینی را دربرمی‌گیرد که بیشتر آن‌ها از طلا ساخته‌ شده‌اند و در سال ۱۹۷۸ در گورهای دوهزارساله در مکانی به نام «طلاتپه» پیدا شده‌اند.

بنابراین گزارش، چندی پیش، انتشار اخباری درخصوص ورود محموله‌ای ۱۲ کیلوگرمی از جواهرات افغانستان به ایران خبرساز شد. گفته می‌شد این مجموعه جواهرات که شامل دو دستبند، یک گردنبند، یک کمربند زرین فیروزه‌کاری شده با نقش اژدها، ۸ گوشواره زرین مزین به سنگ‌های فیروزه و دکمه‌های زرین و آویزهای زرین البسه بود، یک ماه پیش از سقوط دولت اشرف غنی وارد ساری شده و در بازار سیاه به فروش رسیده است.

از این رو درخصوص محموله‌ای که عنوان می‌شود وارد ایران شده، دو موضوع مطرح می‌شود. یکی آنکه ممکن است این آثار تقلبی بوده باشند و دیگری آنکه واقعا این آثار همان گنجینه باختر هستند. با این وجود نگرانی‌هایی درخصوص خروج آثار گنجینه باختر از افغانستان مطرح است. سرنوشت آن نامعلوم است و کسی هم پاسخگو نیست که آیا چنین محموله‌ای توسط قاچاقچیان به ایران وارد شده و اکنون سرنوشت آن چیست.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 10. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آغاز لیگ برتر با دروغ به فیفا؛ ورود به استخر آزاد، به ورزشگاه ممنوع
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی»🔺 حقوق شهروندی | به تعویق افتادن تصویب طرح رتبه‌بندی معلمان به دلیل «کمبود منابع مالی» ▪ یک عضو کمیسیون آموزش مجلس گفت که نمایندگان نمی‌خواهند این طرح به صحن بیاید، تصویب شود، و شورای نگهبان به دلیل کمبود منابع مالی آن را رد کند. ⬇ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه: آماده بازگشت به مذاکرات هسته‌ای هستیم/ ایران به نقض توافق پایان دهدوزارت خارجه فرانسه اعلام کرد که این کشور آماده ازسرگیری مذاکرات وین از نقطه توقف آن است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

درگذشت کالین پاول به سبب ابتلا به کرونا | DW | 18.10.2021کالین پاول، وزیر خارجه دولت جرج بوش بر اثر ابتلا به بیماری کرونا درگذشت. او از مهره‌های تعیین کننده حمله آمریکا به عراق بود که بعدها اذعان کرد اطلاعاتی که درباره سلاح‌های کشتار جمعی عراق داد، گمراه کننده بودند. این که واکسن زده بود يا كولن باول بسبب اكذوبتك الكبرى يا حيوان ياسافل ياحقير سالت دماء مئات الآلاف من نساء واطفال وشيوخ الشعب العراقي وكما تم حرق المنشآت وتدمير البنية التحتية للبلاد كلياً و ها نحن المسلمون والاحرار في العالم نحتفل اليوم لأننا سوف نرى جيفتك الحقيرة تدفن وتكون عبرة للخبثاء من امثالك ابتلا به واکسن کرونا
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

ملاله یوسف‌زی از طالبان خواست به دختران افغان اجازه دهند به مدرسه بازگردندملاله یوسف‌زی در سال ۲۰۱۲ از سوی طالبان پاکستان هدف تیرانداری قرار گرفته بود. ملاله در سال‌های بعد به نماد مبارزه دختران برای کسب حق تحصیل در برابر فشارهای بنیادگرایان تبدیل شد. ملاله اگر آدم بود باید از دنیا میخواست طالبان را به رسمیت نشناسند. درودها بر رفقا در یورونیوز بدون شک تصاویر دیگری از مهربانو ملاله با رنگهای شال سنگینتری مناسب با خبر هم بود. قرمز هم قشنگه منتها برایرخبرهای شادی آور مناسبتر است. با احترام She is extremely fake.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

خبرگزاری آناتولی به تصاویر حمله داعش به مسجد شیعیان در افغانستان دست یافتخبرگزاری آناتولی به تصاویر مربوط به حمله گروه تروریستی داعش به یک مسجد شیعیان در افغانستان دست یافت. - خبرگزاری آناتولی خدایا این تروریست ها نیست و نابودشون کن، الهی آمین 🙏🌹🙏 اینا داعش نیستن خود خود طالبانن
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »