سرمایه‌گذاری ۱۱.۶ میلیارد دلاری فایزر در حوزه داروهای ضد میگرن

20/02/1401 08:24 ب.ظ

سرمایه‌گذاری ۱۱.۶ میلیارد دلاری فایزر در حوزه داروهای ضد میگرن بیشتر بخوانید🔽

شرکت نیویورکی فایزر که به‌واسطه موفقیت در تولید واکسن کووید ۱۹، نقدینگی چشمگیری بدست آورده حالا درصدد خرید شرکت دارویی بایوهیون است که در زمینه تولید داروهای ضدمیگرن شهرت دارد. بایوهیون در تولید داروی مهار و پیش‌گیری از میگرن و سردردهای مزمن شهرت دارد؛ دارویی که مجوز عالی‌ترین نهاد دارویی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا را نیز دارد.

این شرکت دارویی همچنین در پی کسب مجوز برای یک اسپری بینی ضد میگرن است و همزمان بر روی ۵ محصول دارویی دیگر که در تولید آن‌ها از فن آوری مشابه استفاده شده از جمله توسعه شکلی از ژل پیش‌گیری کننده از میگرن موسوم به (zavegepant) کار می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت «به شدت» قرص ضد کووید شرکت فایزر را توصیه کرد نیک لاگونوویچ، مسول دارویی فایزر که به‌واسطه تولید واکسن کووید ۱۹ از نقدینگی چشمگیری برخوردار شده است می‌گوید این اقدام به بایوهیون کمک می‌کند تا با افزایش ظرفیت خود به اهداف خود در تولید دارو و جایگاهش در نظام بهداشت و درمان دست یابد.

فایزر که در زمینه تولید داروهای ضدسرطانی هم شناخته شده است پیش‌تر و در ماه نوامبر گذشته هم یک قرارداد مشارکت با بایوهیون در زمینه تجاری کردن قرص‌های ریمژپانت (rimegepant) ضد میگرن در خارج از خاک ایالات متحده به توافق رسیده بود و مالکیت بیش از ۲.۵ درصد سهام شرکت به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار را بدست آورده بود. headtopics.com

ادامه مطلب:
euronews_pe »

برقراری منع آمد و شد در سری‌لانکا در پی مرگ پنج نفر در تظاهراتدر پی هفته‌ها اعتراض و مرگ دست‌کم پنج نفر در روز دوشنبه، دولت سری‌لانکا روز سه‌شنبه حکم منع آمد و شد اعلام کرد و هزاران نیروی پلیس را برای اجرای این قانون به خیابان‌ها فرستاد.

رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور/خیزش گرد و خاک در غرب ایرانرئیس مرکز ملی پیش‌بینی وضع هوا: *برای امروز رگبار و رعد و برق در نیمه شمالی کشور پیش‌بینی می‌شود *برای استان‌های غربی و جنوب غرب کشور در این دو روز پدیده گردوخاک دور از انتظار نیست

هشدار وکیل فرهاد میثمی: جان موکلم در زندان در خطر استفرهاد میثمی با ارسال نامه‌ای از زندان رجایی‌شهر اعلام کرده است تا زمانی اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی زندانی لغو نشود، دست به اعتصاب غذا خواهد زد. هرجای دنیا رزومه 'فرهاد میثمی' رو تو حوزه 'فرهنگ سازی آموزشی' ببری، بعد بگی این آدم الان توی زندان بهت پناهندگی با حقوق میدن. این نظام پَخمه ها هم دیگه نیست نظام 'رو هوایی ها' ست. به 🥚چپم💩💩 آقای جنتی هم قول داده تا زمان اجرای حکم زنده بماند.

کشف جسد یکی از 3 ایرانی که در زمستان در شمدینلی مقفود شده بودندجسد یکی از 3 ایرانی در منطقه شمدینلی استان حکاری که در زمستان هنگام عبور از مرز مفقود شده‌بوند پیدا شد. - خبرگزاری آناتولی

بیشترین فوتی‌های کرونا در تهران، در منطقه ۴ / تزریق ۲۶میلیون دُز واکسن؛ تاکنونبیشترین فوتی‌های کرونا در تهران، در منطقه ۴ فرمانده عملیات مقابله با کرونا: منطقه ۴ تهران در ایام کرونا همواره نقطه داغ ما محسوب می‌شد، به طوری که در بخش بستری و چه در حوزه مرگ و میر بیشترین آمار این منطقه را به خود اختصاص می‌داد

کنترل کرونا در کشور در شرایط خوب / اقدام برای ارایه خدمات دندانپزشکی ارزان‌قیمتمعاون درمان وزارت بهداشت: *امروز شرایط کشور از نظر کنترل کرونا خوب است * طی چند ماه اخیر زحمات زیادی کشیده شده است تا به این شرایط رسیدیم *ساده‌انگاری نشود در هفته گذشته بالای ۴۰ کشور بودند که مواردشان صعودی بوده

شرکت داروسازی فایزر روز سه‌شنبه دهم می (۲۰ اردیبهشت) با اعلام خبر خرید شرکت داروسازی بایوهیون (Biohaven) گام مهمی در گسترش خود برداشت. فایزر برای این شرکت داروسازی که در زمینه تولید داروهای مهار میگرن فعالیت می‌کند حدود ۱۱.۶ میلیارد دلار از محل نقدینگی خود هزینه می‌کند. شرکت نیویورکی فایزر که در زمینه تولید واکسن کووید ۱۹ تاکنون سود سرشاری کسب و شهرت خود را جهانی کرده است قصد دارد تمام سهام بایوهیون را به رقم هر سهم ۱۴۸.۵ دلار بخرد تا تصمیم گیر انحصاری آن باشد. اعلام این تصمیم باعث افزایش ۳۳ درصدی ارزش سهام بایوهیون نسبت به میانگین ۳ ماهه اخیر شد.

بایوهیون در تولید داروی مهار و پیش‌گیری از میگرن و سردردهای مزمن شهرت دارد؛ دارویی که مجوز عالی‌ترین نهاد دارویی ایالات متحده آمریکا و اتحادیه اروپا را نیز دارد. این شرکت دارویی همچنین در پی کسب مجوز برای یک اسپری بینی ضد میگرن است و همزمان بر روی ۵ محصول دارویی دیگر که در تولید آن‌ها از فن آوری مشابه استفاده شده از جمله توسعه شکلی از ژل پیش‌گیری کننده از میگرن موسوم به (zavegepant) کار می‌کند.

سازمان جهانی بهداشت «به شدت» قرص ضد کووید شرکت فایزر را توصیه کرد

نیک لاگونوویچ، مسول دارویی فایزر که به‌واسطه تولید واکسن کووید ۱۹ از نقدینگی چشمگیری برخوردار شده است می‌گوید این اقدام به بایوهیون کمک می‌کند تا با افزایش ظرفیت خود به اهداف خود در تولید دارو و جایگاهش در نظام بهداشت و درمان دست یابد.

فایزر که در زمینه تولید داروهای ضدسرطانی هم شناخته شده است پیش‌تر و در ماه نوامبر گذشته هم یک قرارداد مشارکت با بایوهیون در زمینه تجاری کردن قرص‌های ریمژپانت (rimegepant) ضد میگرن در خارج از خاک ایالات متحده به توافق رسیده بود و مالکیت بیش از ۲.۵ درصد سهام شرکت به ارزش ۳۵۰ میلیون دلار را بدست آورده بود.

قرار است فاز نهایی توافق دو شرکت اوایل سال ۲۰۲۳ اجرایی شود. این در حالیست که تنها به‌واسطه اعلام این خبر ارزش سهام بایوهیون در بازار بورس نیویورک یک رشد ۷۰ درصدی را تجربه کرد میزانی که در مورد شرکت فایزر نزدیک ۱ درصد بود.