پمپئو, مایک پمپئو, آلمان, روسیه, نورداستریم۲

پمپئو, مایک پمپئو

سرمایه‌گذاری میلیارد دلاری آمریکا در صنعت انرژی اروپای شرقی | DW | 16.02.2020

آمریکا سیاست مقابله با نفوذ روسیه در اروپا و تامین استقلال کشورهای اروپایی از نفت و گاز آن کشور را دنبال می‌کند. مایک پمپئو از اختصاص یک میلیارد دلار برای تامین انرژی کشورهای اروپای شرقی و مرکزی سخن گفته است.

16/02/2020 03:34:00 ب.ظ

آمریکا سیاست مقابله با نفوذ روسیه در اروپا و تامین استقلال کشورهای اروپایی از نفت و گاز آن کشور را دنبال می‌کند. مایک پمپئو از اختصاص یک میلیارد دلار برای تامین انرژی کشورهای اروپای شرقی و مرکزی سخن گفته است.

آمریکا سیاست مقابله با نفوذ روسیه در اروپا و تامین استقلال کشورهای اروپایی از نفت و گاز آن کشور را دنبال می‌کند. مایک پمپئو از اختصاص یک میلیارد دلار برای تامین انرژی کشورهای اروپای شرقی و مرکزی سخن گفته است.

پمپئو روز شنبه، ۲۶ بهمن (۱۵ فوریه) در چارچوب کنفرانس امنیتی مونیخ از اختصاص یک میلیارد دلار بودجه برای تقویت صنایع انرژی کشورهای اروپای مرکزی و شرقی سخن گفته بود.خبرگزاری فرانسه روز یکشنبه ۱۶ فوریه با انتشار گزارشی از مونیخ به رئوس سخنان وزیر امور خارجه آمریکا در کنفرانس امنیتی پرداخته است.

اوباما: از اعتراضات به عنوان فرصتی برای اصلاحات استفاده شود وزیر دفاع سابق ترامپ: او می‌خواهد بین ما شکاف بیاندازد مامور بازداشت‌کننده جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد

هدف آمریکا از اختصاص این سرمایه کلان به صنایع انرژی کشورهای اروپایی مقابله با نفوذ روسیه در اروپا اعلام شده است.آمریکا بارها درباره پروژه انتقال گاز روسیه به آلمان ابراز ناخرسندی کرده است. پروژه"نورد استریم ۲" قرار است گاز روسیه را از شهر ویبورگ این کشور با گذار از بستر دریای بالتیک به شهر گرایفزوالد آلمان برساند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندیدخط لوله انتقال گاز روسیه به آلمان بیش از ۱۲۰۰ کیلومتر امتداد دارد. این در حالی است که بخش اعظم این خط لوله احداث شده است و  تنها ۱۵۰ کیلومتر از آن باقی مانده است.یکی از شرکت‌های بزرگ فعال در اجرای پروژه"نورداستریم ۲" شرکت"آل‌سیز" است. این شرکت پس از تهدیدهای آمریکا مبنی بر مجازات‌های اقتصادی در ماه دسامبر سال گذشته، از ادامه همکاری با کشورهای ذینفع در این پروژه امتناع ورزید.

ضرورت استقلال از روسیهمایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود اعلام کرد که برای مقابله با گسترش نفوذ روسیه در اروپا از طریق وابسته کردن کشورهای این قاره به نفت و گاز خود، سرمایه‌ای یک میلیارد دلاری پیش بینی شده است.پمپئو گفت: «به نشانه حمایت و پشتیبانی از حاکمیت، رفاه و استقلال در عرصه انرژی کشورهای دوست اروپایی ما، آمریکا بر آن است تا یک میلیارد دلار در کشورهای اروپای مرکزی و شرقی اختصاص دهد.»

پمپئو از پروژه"ابتکار عمل سه دریا" سخن گفت. مراد از"ابتکار سه دریا" تلاش مشترک ۱۲ کشور عضو اتحادیه اروپا برای تامین انرژی خود است. این دوازه کشور در حوزه سه دریای بالتیک، دریای آدریاتیک و دریای سیاه قرار دارند.وزیر امور خارجه آمریکا تاکید کرده است که هدف از این پروژه تقویت بخش خصوصی کشورهای اروپای شرقی و مرکزی در ارتباط با تامین انرژی است.

پمپئو گفت که استقلال انرژی کشورهای این منطقه از نفوذ روسیه می‌تواند به‌مثابه حمایت از آزادی و دموکراسی در جهان باشد.لازم به یادآوری است که در قاره اروپا به‌ویژه دولت‌های کشورهای شرق این قاره، از گسترش نفوذ روسیه و وابستگی به نفت و گاز آن کشور واهمه دارند.

ادامه مطلب: DW فارسی »

یک میلیارد هزینه برای ایجاد دودستگی و به هم زدن روابط کشورها این آمریکایی‌ها هم فقط میخواهند رئیس باشند آمریکه کشورهای اروپایی را از بالا به شکل دو گویی آویزان نگاه میکند.

دستگیری ۱۲ مظنون به عضویت در یک گروه راستگرای تروریستی در آلمان | DW | 14.02.2020دادستانی کل آلمان ۱۲ نفر از اعضا و حامی یک گروه تروریستی راست افراطی را دستگیر کرد. در میان دستگیرشدگان یک کارمند پلیس نیز دیده می‌شود. هفته‌نامه اشپیگل نوشته است که سلاح گرم نیز در حین بازداشت این افراد کشف‌ شده است. Jane_Doe______ بهترِ به این فکر کنند که کدام سیاستمداران از قبل تا به کنون، در دامن زدن به این گروهک ها فعال بودند !

ترامپ: دموکرات‌ها در صورت نامزد کردن بلومبرگ با انقلاب درون حزبی مواجه خواهند شددونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا، در خصوص بروز انقلاب در حزب دموکرات در صورت پیروزی مایک بلومبرگ

سینمای ایران و سینماگران ایرانی در برلیناله ۲۰۲۰ | DW | 15.02.2020سینمای ایران در سال ۲۰۱۹ حضوری نسبتا کمرنگ در برلیناله داشت. در هفتادمین دوره این جشنواره اما ایران در بخش رقابتی هم شرکت دارد. 'شیطان وجود ندارد'، 'بادبادک‌ها'، 'اسب سفید بالدار'، 'یلدا' و 'نامو' از فیلم‌های ایرانی در برلیناله ۲۰۲۰ هستند. مثل همیشه توان با شکست در گیشه فیلم روز دیروز مار دَری شیرزن کرد رو ندارین؟ سینمای ایران زمانی «برلینانه» پسند میشه که «آغا» پسندی رو کنار بذاره، سینماگران واقعی و مردمی دنبال پروپاگاندا بازی نیستند،والا کره شمالی الان صدر جدول بود. اگر سینما جای دلقکهای مثل پرستویی و دهنمکی،حاتمی‌کیا،پناهی،فرهادی وووو همون بهتر که نباشه.

از دریچهٔ دوربین؛‌ چهره‌‌های مختلف روز عشاق در جهانمراسم ولنتاین که ریشه در آیین‌های مسیحیِ اروپای سده‌های میانه دارد هر سال به نام روز عشق یا روز عشاق هر سال در ۱۴ فوریه برگزار می‌شود.

هزاران نفر در شرق آلمان علیه ائتلاف احزاب با راست افراطی تظاهرات کردندصدها تن از مخالفان گروه های افراطی از یک سو و برخی اعضا گروه‌های نئونازی نیز در سوی دیگر در درسدن واقع در ایالت شرقی زاکسن راهپیمایی کردند.

آخرین خبرهای یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ | DW | 16.02.2020ملاقات کردند کردند؟؟؟؟ دیدار؟ وقت و زمان آن فرا رسیده سازمان ملل متحد حکومت دزدان اشرار شئونیزم فارسی تحمیلی فرقه فارسیسم اشغالگر هزارساله را ازجمع خود حذف و از ایران براندازی شود تا حکومت حقیقی ایرانیان باهویت و مدنیت بزرگ مشترگ علوم طبیعی خردمندانه ملتهای موسسان ایران ایرانیان تشگیل و برسمیت شناخته شود