سرمایه‌گذاران و شرکت‌های بزرگ نفتی در صدد ترک عراق هستند | DW | 04.07.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 15 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 9%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

وزیر نفت عراق خبر داد که بریتیش پترولیوم سرگرم بررسی خروج از این کشور است و لوک اویل روسیه هم می‌خواهد سهام میدان قرنه غربی را به چینی‌ها بفروشد. علت امر نامناسب بودن فضای عراق برای سرمایه‌گذاری‌های بزرگ عنوان شده است.

احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق در ویدئویی که در فیسبوک این وزارت‌خانه بارگذاری شده، از خروج احتمالی بی‌پی و لوک اویل از میدان‌های نفتی این کشور خبر داده است. عبدالجبار می‌گوید، بریتیش پترولیوم مشغول تصمیم‌گیری برای ترک عراق است و لوک اویل روسیه هم نامه‌ای نوشته که می‌خواهد سهام خودش در میدان قرنه غربی-۲ را به شرکت‌های چینی علاقمند بفروشد. کنسرن بی‌پی در میدان عظیم نفتی رومیله حضور دارد.

عراق با تولید روزانه چهار میلیون بشکه نفت، بعد از عربستان سعودی، دومین جایگاه تولیدکنندگان اوپک را دارد. بلومبرگ می‌نویسد، شرکت‌های بین‌المللی با وجود چنین رقمی، به دلیل بی‌ثباتی سیاسی، مشکلات اجرای قراردادها و تاخیر در پرداخت پول، تمایل خود برای حضور در عراق را از دست داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دایی: عزیزی‌خادم حرف اشتباهی زده است/ باید جوابگوی بدهی ویلموتس باشیدعلی دایی: *عزیزی‌خادم حرف اشتباهی زده است *مگر آقای ویلموتس با شخص قرارداد بسته که عزیزی‌خادم بگوید، فلانی‌ها بدهند؟ *باید جوابگوی بدهی ویلموتس باشید *فیفا و یا CAS آقای تاج را مسئول نمی‌داند *وقتی این اظهارات آقای خادم را شنیدم، واقعا ماندم!
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

روحانی:‌ شرایط کرونا در برخی استان‌های جنوبی حاد شده استرئیس جمهوری ایران ضمن اشاره به افزایش بیماری کووید-19 در این کشور گفت که وضعیت استان‌های جنوبی حاد است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آیا مذاکرات احیای برجام به حالت تعلیق درآمده است؟چهار مقام غربی دخیل در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای با ایران موسوم به «برجام» به «بلومبرگ» گفته‌اند که بر خلاف برنامه‌ریزی قبلی، نمایندگان ایران و کشورهای
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

بایدن در کنفرانس خبری: تعطیلات نزدیک است، درباره افغانستان پاسخ نمی‌دهمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا روز جمعه در یک کنفرانس خبری پس از پاسخ به چندین پرسش درباره افغانستان و عراق و در زمانی که یک خبرنگار پرسش دیگری درباره خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان پرسید، گفت به تعطیلات نزدیک می‌شویم. دیگر درباره افغانستان پاسخ نمی‌دهم. درباره چیزهای خوب حرف بزنیم.» تا زمانی که امریکا باشد وضعیت کشورهای اسلامی همین است.باید مردم این کشورها به مانند عراق و سوریه و یمن متحد شوند و از تجربه دیگر کشورهای در مبارزه با تروریزم استفاده کنند. وجود امریکا در منطقه باعث ناآرامی شده است. بایدن در مورد افغانستان دو انتخاب داشت: ۱. یا سربازان آمریکایی را در محل نگهدارد و ریسک کند و آنها را در معرض یک درگیری جدید با طالبان قرار بدهد. ۲ . یا طرح عقب نشینی را به پیش ببرد و کاری هم به این نداشته باشد که با این عقب نشینی، ارتش و دولت افغانستان از هم پاشیده خواهند شد. با اینکه هرگز نمی شود به امریکا اعتماد کرد، اما اینبار بایدن بجای نگه داشتن نیروهایش، فرار را بر قرار ترجیح داد و رفت. امیدوارم برود و دیگر بر نگردد به هیچ یک از تعهداتش هم عمل نکرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

شنیده‌ام ۱۰-۱۲ نفر از اعضای کابینه رئیسی جوان خواهند بود/ نیکزاد تمایلی به حضور در کابینه ندارد/ بهتر است نمایندگان در مجلس به خدمت ادامه دهندیک فعال سیاسی اصولگرا گفت: نظر من همان نظر مقام معظم رهبری است که نمایندگان در مجلس خدمت خود را ادامه دهند. الحمدلله قحط الرجال هم نداریم، به اندازه کافی افراد هستند که بتوانند در دولت خدمت کنند به ویژه در این دوره اگر قرار بر جوانگرایی باشد، اجازه دهند جوان‌ها وارد دولت شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

حمله باج‌افزاری بزرگ به دست‌کم ۲۰۰ شرکت آمریکایی | DW | 03.07.2021شرکت‌های آمریکایی بار دیگر هدف یک حمله سایبری بزرگ واقع شده‌اند. این حمله از جمله متوجه شرکت رایانه‌ای 'کاسیا' بوده است. اخیرا حملات سایبری از طریق ارسال باج‌افزارها در آمریکا شدت یافته است. بایدن روسیه را مسئول می‌داند.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »