سرمایه‌گذاری مشترک با عراق راهکار ماندگاری در بازار این کشور است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 32 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 16%
  • Publisher: 63%

سرکنسول ایران در اربیل عراق بر لزوم سرمایه‌گذاری‌های مشترک بین ایران و اقلیم کردستان عراق تاکید کرد.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

نصراله رشنودی، امروز ( ۲۱ آبان) در دیدار با رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه اشاره‌ای به وضعیت کنونی بازار اقلیم کردستان عراق داشت و افزود: اگرچه در حال حاضر اقلیم کردستان مصرف کننده صِرف است، اما این روند ادامه‌دار نخواهد بود، زیرا حرکت‌هایی در این منطقه برای خودکفایی در تولید بسیاری از محصولات آغاز شده است.

وی با بیان اینکه باید افق حضور در بازار کردستان عراق را بلندمدت ببینیم، راهکار اصلی ماندگاری در این منطقه را سرمایه‌گذاری ‌های مشترک بین ایران و اقلیم کردستان دانست و خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری مشترک چه در خاک عراق و چه در مناطق ویژه اقتصادی که داریم، کمک می‌کند نه تنها در بازار عراق ماندگاری بیشتری داشته باشیم، بلکه بتوانیم این تولیدات را با برند شرکت‌های عراقی و با استفاده از تعرفه ترجیحی که بین کشورهای عربی وجود دارد، با حداقل هزینه به سایر کشورهای عربی ارسال کنیم.

رشنودی از برپایی اولین نمایشگاه توانمندی‌های ایران در نینوا و در موصل خبر داد و گفت: حضور در این نمایشگاه فرصتی مغتنم برای شرکت‌ها و صنایع ایران است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

قیمت نفت در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی قرار گرفتبا توجه بروز نشانه‌هایی از کند شدن تقاضا و تمرکز بازار بر این مورد، قیمت نفت در مسیر ثبت سومین هفته کاهشی قرار گرفته است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

صادرات غیرنفتی ایران به چین در حال افزایش استسخنگوی کمیسیون توسعه تجارتخانه صمت گفت: با توجه به رفع موانع صادرات برخی محصولات کشاورزی ایران به چین صادرات غیرنفتی ما به این کشور در حال افزایش است.
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

امسال ۵۰۰ کیلومتر ریلگذاری در کشور انجام شده استمعاون وزیر راه و شهرسازی، با اشاره به کار بزرگ توسعه شبکه ریلی کشور در سال ۱۴۰۲، عنوان کرد: امسال حدود ۵۰۰ کیلومتر ریل گذاری در کشور انجام شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

جبران کمبود شیرخشک در بازار با تولید ۱۰ میلیون قوطی در ماه/ استفاده از ظرفیت تولیدکنندگانرئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک نوزاد گفت: مصرف شیرخشک در کشور ماهانه ۵ میلیون قوطی است، اما باید دو برابر یعنی حدود۱۰ میلیون قوطی تولید شود تا کمبودی در بازار احساس نشود.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کشت الگویی «ملکه» در اسدآبادامروزه در بازار شاهد انواع و اقسام محصولات فرآوری شده آلوئه‌ورا هستیم و در سال‌های اخیر این‌ گیاه پرطرفدار محبوبیت بسیار بالایی به لحاظ کاربردهای مختلف پیدا کرده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پاسخ شرکت توزیع برق فارس به خبر ایسنا در خصوص کمبود برق در شهرک صنعتی‌ نی‌ریزدر پی انتشار خبری با عنوان «کمبود برق در شهرک صنعتی نی‌ریز / ضرورت همکاری دستگاه‌ها با سرمایه‌گذاران» در ایسنا، شرکت توزیع برق فارس پاسخی در این خصوص به این رسانه ارسال کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »