سرلشکر سلامی: قلمروی عملکرد سپاه گسترش یافته اما رسالت و آرمان سپاه ثابت است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه رسالت سپاه با گذر زمان تغییری نکرده است گفت: میادین عمل وسعت یافته، بنابراین قلمروی عملکرد سپاه هم گسترش پیدا کرده است

28/03/2020 05:43:00 ب.ظ

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه رسالت سپاه با گذر زمان تغییری نکرده است گفت: میادین عمل وسعت یافته، بنابراین قلمروی عملکرد سپاه هم گسترش پیدا کرده است

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تاکید بر اینکه رسالت سپاه با گذر زمان تغییری نکرده است گفت: میادین عمل وسعت یافته، بنابراین قلمروی عملکرد سپاه هم گسترش پیدا کرده است.

وی افزود: روح سپاه هم همیشه با فداکاری، وفاداری، اخلاقی، ایثار و از جان گذشتگی و حضور در قلب خطر همراه بوده است و این‌ها فلسفه قیام عاشورا هم هست و به همین علت امام حسین (ع) را نماد و نشانه دفاع از اسلام می‌دانیم.فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: آنچه تغییر کرده، ابعاد و جغرافیای این دفاع است، زیرا به مرور و با وسعت یافتن انقلاب اسلامی، تا جغرافیاهای جدیدی را در تصرف خود در آورده است.

مامور بازداشت‌کننده جورج فلوید به قتل درجه دو متهم شد دانشمند ایرانی زندانی در آمریکا به وطن بازگشت نیکلاس مادورو: برای تشکر از مردم و امضای توافق‌نامه به ایران می‌روم

سرلشکر سلامی افزود: تهدیدها پیچیده‌تر و همه جانبه‌تر شده اند و میادین عمل وسعت یافته، بنابراین قلمروی عملکرد سپاه هم گسترش پیدا کرده است.فرمانده کل سپاه گفت: امروز سپاه از قلب این سرزمین تا هزاران کیلومتر دورتر از مرزهای آن، برای دفاع از هویت، شخصیت، اعتبار، منزلت، عزت، امنیت، شرف و کرامت امت اسلامی در این جغرافیای وسیع دفاع می‌کند و این فقط دفاع امنیتی، نظامی، یا اطلاعاتی نیست بلکه یک دفاع فرهنگی و هویتی است.

وی اضافه کرد: سپاه در برابر فقر، حوادث، بلایا و هر چیزی که بخواهد به ملت ایران آسیب بزند، موظف است که در میدان مرکزی این حوادث و در خطوط مقدم و لحظه‌های ابتدایی حادثه حضور یابد و این را ملت عزیز ایران در سال‌های گذشته و در صحنه‌های مختلف شاهد بوده اند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اظهار داشت: رسالت سپاه با گذر زمان تغییری نکرده است و سپاه پرچمدار و پیشگام در برابر همه تهدیدها و مشکلاتی است که عزت و هویت ملت ایران را به مخاطره می‌اندازد.سرلشکر سلامی گفت: آرمان ها، رسالت، فلسفه وجودی، ارزش‌ها و صراط مستقیم سپاه همچنان ثابت است، اگر چه ممکن است روش‌ها یا قلمروی جغرافیای اعتقادی، سیاسی، فرهنگی، اطلاعاتی و روانی آن وسیع شده باشد.

فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: از روز نخست آغاز شیوع بیماری کرونا، همه ظرفیت‌های سپاه و بسیج را به صحنه آوردیم و از همان ابتدا همه بیمارستان‌های ثابت و سیار برای درمان بیماران کرونایی بسیج شد.وی ادامه داد: بیمارستان‌های سیار سپاه همه تجهیزات درمانی و تشخیصی و نیروی انسانی درمانی را در اختیار دارد و به سرعت قابل انتقال به نقطه دیگری است.

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: نخستین کاری که ما در این صحنه انجام دادیم این بود که مثل یک جنگ که همواره یک کشور در آن با موج شوک اولیه مواجه می‌شود و نیاز دارد که نیرویی در خطوط مقدم آن عملیات تاخیری انجام دهد، یعنی در قلب ماجرا قرار گیرد، تا همه سیستم خود را با شرایط جدید تطبیق دهد و بتواند در مقابل ماجرا ایستادگی کند، سپاه هم عملیات تأخیری انجام داد.

سرلشکر سلامی با اشاره به اینکه سازماندهی سپاه در مقابله با این موضوع از ابتدا بر همین اساس بود افزود : تا این لحظه هیچ بیمار رها شده‌ای در کشور وجود نداشته است یعنی در کشور ایران همواره پذیرش بیماران کرونایی از حجم مراجعه کننده‌ها و بستری شده‌ها بیشتر بوده است.

وزیر دفاع سابق ترامپ: او می‌خواهد بین ما شکاف بیاندازد مقام‌های اقتصادی ایران: آمریکا با تحریم‌هایش پا بر گلوی کشور گذاشته است - BBC News فارسی دولت آلمان کشتن جورج فلوید را «تکان‌دهنده» خواند | DW | 03.06.2020

فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: شاید در آن روزهای اول از نظر تأمین تجهیزات مراقبتی و بهداشتی، التهابی بوجود آمده، اما به سرعت در تمام ملت، هم در سطح وزارت بهداشت و بیمارستان‌های کشور و هم در مراکز تولیدی و هم بسیج، بعثتی اتفاق افتاد و به سرعت این کمبودها را جبران کردند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: در حال حاضر بسیج، روزی ۳ میلیون ماسک بهداشتی تولید می‌کندکه با مدیریت ستاد ملی مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی توزیع می شود و این میزان ماسک را روزانه بسیج در کارگاه‌های خانگی و غیر خانگی تولید می‌کند.

وی ادامه داد: به مرور و با گسترش شیوع بیماری کرونا همه بیمارستان‌های سپاه را تحت پوشش این مسئله قرار دادیم و به عنوان یک نیروی مکمل در کنار ستاد مقابله با کرونا و در خدمت این عزیزان قرار گرفتیم.فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: بیمارستان حضرت علی بن ابیطالب (ع) در قم با همه ظرفیت خود که در ابتدا ۱۰۰ تخت بود در اختیار بیماران کرونایی قرار گرفت و حدود ۷۰۰ تخت نقاهتگاهی و استراحتگاهی را هم مدیریت کرد و بیمارستان صحرایی شهید صدوقی هم از اصفهان به قم منتقل شد تا به عنوان احتیاط بیمارستان‌های قم استقرار یابد.

سرلشکر سلامی با بیان اینکه بیمارستان بقیه الله (عج) سپاه هم در چند جهت اساسی حرکت کرد، گفت: همه این بیمارستان‌ها با ظرفیت کامل تقریباً ۵۵۰ تخت در اختیار کرونا قرار دادیم و  امروز با تلاش دوستان ما در بیمارستان بقیه الله تعداد تخت‌های بستری برای بیماران کرونایی به ۷۰۰ تخت بستری افزایش یافته است.

فرمانده کل سپاه پاسداران اضافه کرد: در این بیمارستان ۳۰ تخت آی سی یو داشتیم در فاز اولیه به ۷۰ و امروز به ۱۰۰ تخت آی سی یو با همه تجهیزات مراقبتی کامل رساندند.سرلشکر سلامی گفت: این در حالی است که در آمریکا فرماندار یکی از ایالات اعلام می‌کند که تجهیزات اساسی آی سی یو و ماسک‌های بهداشتی و گان کجاست؟ و به مقدار کافی در اختیار نداریم.

وی افزود: امروز بیمارستان بقیه الله روزانه تعداد زیادی ماسک ان ۹۵ (N۹۵) تولید می‌کند، هزار تخت نقاهتگاهی را درون خود ایجاد کرده است، اگر چه مردم ما از تخت‌های استراحتگاهی و نقاهتگاهی خیلی استقبال نمی‌کنند.فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه همین بیمارستان هر روز پروتکل‌های درمانی را به روز و در سطح جهان منتشر می‌کند ادامه داد:  یعنی شیوه‌های درمان نوسازی شده این بیماری را روز به روز پزشکان ما در گروه‌های متعددی پژوهشی و تحقیقاتی به روز می‌کنند و در سطح کشور و جهان منتشر می‌کنند.

حذفیات 'روایت رهبری' آیت الله خامنه‌ای بازگشت محدودیت‌های کرونایی در سنندج نوبت لو رفتن اطلاعات رایتل شد

وی گفت: حتماً در این بیمارستان داروهای جدیدی مورد تست‌های بالینی قرار گرفته است که برخی از آن‌ها نتایج نسبتاً موفقیت آمیزی داشته اند.فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه تلاش کرده ایم همه توانمندی‌های سپاه را در این مسیر در اختیار گیریم افزود: گروه‌های تحقیقاتی در مرکز ژنتیکی در حال کار روی یافتن آنتی ویروس برای ساختن واکسن هستند که هنوز در ابتدای راه هستند.

وی با اشاره به اینکه هر حادثه بزرگی که به ملت ایران تحمیل شده، به فرصت‌های بزرگی برای ملت ایران تبدیل شده استادامه داد: یکی از بزرگترین حوادثی که سپاه در ابتدای تولد خود با آن روبرو شد، جنگ تحمیل شده از سوی نظام سلطه در مقیاسی جهانی علیه ملتی بود که تازه انقلاب کرده بود و یک سیستم دفاعی قدرتمند و منسجمی نداشت.

وی اضافه کرد: تصور اینکه چگونه آن تهدید ویرانگر و مخرب می‌تواند به یک فرصت برای استحکام بخشی برای پایه‌های امنیتی و دفاعی کشوری مثل ایران تبدیل شود، تصور بسیار سختی بود.فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: سپاه با بضاعت اندک و اولیه خود وارد این میدان شد و سلاح‌های خود را از دشمن به غنیمت گرفت. چون ما در محاصره تسلیحاتی بودیم.

 سرلشکر سلامی با تاکید بر اینکه بیش از ۷۰۰ هزار بسیجی برای غربالگری سراسری در اختیار جهاد عمومی مقابله با کرونا قرار گرفتند.افزود: دوستان در وزارت بهداشت و درمان، گزارش‌های خوبی را از نحوه عملکرد بسیجیان عزیز در زمینه غربالگری بیماری کرونا ارائه کردند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۵۰ میلیون نفر از افراد جامعه تحت غربالگری قرار گرفتند تصریح کرد: تشخیص بیماران، به آنان کمک می‌کند که به سرعت قرنطینه شوند، یا به مراکز درمانی مراجعه کنند و از شیوع بی رویه بیماری کرونا جلوگیری شود.فرمانده کل سپاه افزود: در کنار این اقدامات صدها هزار بسته بهداشتی و معیشتی میان خانواده‌ها توزیع شد.

سرلشکر سلامی گفت: براساس فرمان و تاکیدات رهبر معظم انقلاب همه امکانات را بسیج کردیم و خانواده‌های کم بضاعتی را که از ناحیه بیماری کرونا مورد آسیب قرار گرفته اند را تحت پوشش قرار دادیم.وی افزود: ما به عنوان سپاه پاسداران و برادران مان در سپاه‌های استانی با کمک خیران، تقریباً ۳۰۰ هزار خانواده آسیب دیده معیشتی ناشی از کرونا را تحت پوشش دریافت بسته‌های معیشتی قرار دادیم.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر اینکه نیروهای عزیز بسیجی با کوله پشتی‌های طراحی شده که مملو از مواد ضدعفونی شده، شبانه روزی در اماکن مختلف حضور می‌یابند ادامه داد: برخی بسیجیان حتی برای کمک به خانواده‌هایی که دارای سرپرست قوی نیستند، کهولت سن یا بیماری دارند اقدام می‌کنند و این جلوه‌های بسیار زیبایی از عاطفه و محبت آفریده است.

وی گفت: وقتی نگاه می‌کنیم می‌بینیم که یک جنب و جوش و بسیجی از عمق جان شکل گرفته که این نشان می‌دهد این کشور وقتی دارای رهبری است که طبیب دل‌ها و نفوس است و رنج‌ها و سختی‌ها را با استفاده از توصیه‌ها و تدابیر خود به یک میدان همبستگی و همدلی و تجلی عاطفه ها، احساس‌ها و برادری تبدیل می‌کند، چنین ملتی در هیچ جادثه‌ای شکست نمی‌خورد و بر هر پدیده‌ای غلبه می‌کند.

ادامه مطلب: خبرگزاری ایسنا »

سردار سپاس گذاریم از شما‌و کل سپاه با رفتن‌حاج قاسم خیلی‌ از مردم و ملت متوجه‌ غریب و ناشناخته بودن شما عزیزان وطن شدیم برادرانم فرزندانم دست تک تک شما را میبوسم 🇮🇷🇮🇷🙏🏻🙏🏻🇮🇷🇮🇷🇮🇷🙏🏻🙏🏻🙏🏻🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷🇮🇷 سرداراین شرکت توسکا مال کیه علی عسگری مال کیه بیاین وسط کارشون قاچاقه رسالتشون تغییری نکرده ،فقط وسعت و نوع موادش تغییر کرده برادران_قاچاقچی

اینا فکر میکنن صندوق پول میخواد چیزی بده بهشون 😂😂😂😂حالا هی میان چرت میگن مثل بربر ها فکر میکنه مثل مغول ها عمل غارت و کشور گشایی پدسگا از کجا اومدین شما؟ هرکاری خواستید کرده اید و خواهید کرد ولی طبق قانون و اساسنامه سپاه عمل کنید و علاوه بر آن طبق وصیت نامه امام دست از دخالت در سیاست بردارید. پس دروغه که آمریکا تو عراق شما را فتیله پیچ کرده ؟!!! جمع_کنید_کاسه_کوزه_تون

کسشعر. سپاه گوه خورده. با نفت ۱۴ دلاری ببینم به گدایی میفتین یا نه. اوه یعنی از عراق و سوریه و یمن ولبنان و فلسطین حالا هدف کجاست ؟ لابد آفریقا

حجت الاسلام سعیدی: سپاه پناهگاهی امن برای مردم ایران و همه آزادی‌خواهان دنیا استرئیس دفتر عقیدتی سیاسی فرماندهی کل قوا در پیامی به مناسبت روز پاسدار، تاکید کرد: سپاه سرافراز در کنار سایر نیروهای مسلح با تبعیت کامل از فرامین و تدابیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله العالی) سدی محکم در برابر دشمنان بشریت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و ملجاء و پناهگاهی امن برای مردم عزیز کشور و همه آزادی خواهان دنیا گردیده است. 😳 خبرگزاری ایسنا ریدم رو سرت پناهگاه امن دانش اسلام خالص می خواهدلکن ان دانش وجودنداردوانکه بسیاری ازخلاف اسلام باتصوراسلام،رایج است ودانش ان وجودنداردکه بایدازطریق قران کریم به ان دانش حاصل شودتاجامع مردم درکشوردارای شغل وامکانات جامع وازجمله امنیت درهرزمینه ای براساس قران کریم باشند،مثلازندانی سیاسی،عقیده،

آمریکا 20 فرد و شرکت را به دلیل همکاری با سپاه پاسداران تحریم کردوزارت امور خزانه‌داری ایالات‌متحده آمریکا در ادامه اعمال سیاست فشار حداکثری بر ایران، روز پنج‌شنبه ShahryarIran ادمین بچه های برانداز رو بیشتر دوست داشته باش با ما مهربون باش :) دستش درد نكنه ما ك راضي هستيم گور بايا ناراضيان IslamicRepublicVirus COVIDSanctionsLie WKhSar1 -خداییش 20 تا؟ چرا قطره چکونی تحریم میکنی؟ یه سرچ ساده تو گوگل بکنی بالای هزار شخص و شرکت رو میتونی تحریم کنی. -چی؟ اونا پول میدن به آمریکا؟ هیچی پس. حله داداش.

محمدرضا رجبی: بزرگ‌ترین مشکل فدراسیون هندبال پول استمحمدرضا رجبی، دبیر فدراسیون هندبال ایران، گفت: اگر بخواهم در مورد یکی از بزرگ‌ترین مشکلات حال حاضر فدراسیون صحبت کنیم بحث مالی است. ما نمی‌توانیم در خیلی از اردوهای برون‌مرزی شرکت کنیم. چون برای حضور در این اردوهای خارجی منابع مالی کافی نداریم. ادم بهتر از این نبود مصاحبه کنید؟؟؟ 6

وزیر خارجه آمریکا: فقط رژیم ایران می‌داند چه اتفاقی برای باب لوینسون افتاده استوزیر خارجه آمریکا: فقط رژیم_ایران می‌داند چه اتفاقی برای لوینسون افتاده است پمپئو: از ایران می‌خواهیم تا توضیحات کاملی درباره سرنوشت باب ارائه دهد و تا زمانی که تمامی آمریکایی‌هایی که ناعادلانه در ایران محبوس شده‌اند به خانه بازنگردند، آرام نخواهیم نشست Congratulations .... US Government Global Management .... Secretary or Clown فقط رژیم آمریکا می فهمد و می داند، چه اتفاقی برای حاج قاسم افتاده. انتقام سخت روزی نه چندان دور پرده‌ها کنار می رود و چهره کریه حاکمان چسپیده به مذهب و اعتقادات مردم بیگناه ایران آشکار می شود!

نماینده مشهد: موج دوم اپیدمی در خراسان در راه است | DW | 27.03.2020نماینده مشهد با یاد‌آوری تداوم سفرهای برون شهری و شهری، از فقدان عزم جدی برای مواجهه با سرایت ویروس به شهروندان گلایه کرده و هشدار داده که ابتلای مسافران بازگشته از خراسان به شهرها و روستاهای خودشان، می‌تواند موج دوم اپیدمی را رقم بزند.

«صندوق بین المللی پول با دادن وام به ایران موافقت کرده است» | DW | 27.03.2020موافقت صندوق بین‌المللی پول با پرداخت وام به ایران و احتمال آزادسازی پول مسدود در آمریکا، مقامات تهران را خوشحال کرده است. گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که بین این اتفاق‌ها و آزادی برخی زندانیان آمریکایی ارتباطی هست. الان تو کون حسن نصرالله عروسیه حزب الله خوشحال ملت ایران بدبخت .جواب وام را ملت باید بدهند ؟ مبارک سپاه، بسیج و حزب الله و بقیه دوستاش. یک ریالش هم به نفع مردم خرج نمیشه ولی قسط های وام از جیب ما باید داده شه