سرقت میلیاردی از علی حکمت، سردبیر روزنامه توقیف شده خرداد

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

«علی_حکمت»، سردبیر روزنامه توقیف شده «خرداد» با سرقت میلیاردی در مزرعه‌اش روبه‌رو شده است. علی حکمت و کارگرش بامداد جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ برای ساعتی به گروگان گرفته شده و پس از آن، سارقان با سرقت میلیاردی از محل گریختند. اطلاع_رسانی

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش سایت «حادثه ۲۴»، او و کارگرش در بامداد جمعه ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ برای ساعتی به گروگان گرفته شده و پس از آن، سارقان با سرقت میلیاردی از محل گریخته‌اند.

علی حکمت، روزنامه‌نگار پیش‌کسوت، سردبیر روزنامه توقیف شده خرداد بود. روزنامه اصلاح‌طلب خرداد به سردبیری او و مدیر مسوولی «عبدالله نوری» در آذر ۱۳۷۷ کار خود را آغاز کرد و کمتر از یک سال بعد، در سال ۱۳۷۸ توقیف شد. این روزنامه‌نگار به سایت حادثه ۲۴ درباره انگیزه این سرقت گفته است: «حتم دارم که مساله سیاسی و امنیتی نیست و فقط یک سرقت است.

حکمت که به همراه دو کارگرش در مزرعه بوده، گفته در ساعت دو بامداد روز جمعه با صدای نگهبان از خواب بیدار شده و وقتی در اتاقش را باز کرده است، چند نفر با چهره‌های پوشیده و با چاقو، قمه و کلت کمری وارد شده‌، در حالی که نگهبان را می‌‌زده‌اند. دو نفر هم به سراغ حکمت رفته و او را روی صندلی نشانده‌اند: «آن‌ها مدام توهین و تهدید می‌کردند تا این که دقایقی بعد یک نفر به زبان آمد و گفت فردی برای قتل من به آن‌ها ۱۰ میلیون تومان داده اما آن‌ها حاضر هستند ۱۰۰ میلیون تومان بگیرند تا من را نکشند.

خودش گفته است: «با این که چند روز از این حادثه گذشته اما من هنوز در شوک هستم و باورم نمی‌شود که چه اتفاقی افتاده است. وقتی صدای رفتن آن‌ها را شنیدم، با زحمت توانستم دست و پایم را باز کنم و خودم را نجات دهم. فکر کردم آن‌ها کارگرم را کشته و با خود برده‌اند تا در بیابان رها کنند اما وقتی به یکی از اتاق‌ها رفتم، دیدم پیکر او آن‌جا افتاده است و هنوز نفس می‌کشد. ولی تلفنی نداشتم تا درخواست کمک کنم.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیویورک تایمز فاش کرد: قصد مقام‌های آمریکایی برای استفاده از سلاح مایکروویو در مرز مکزیکروزنامه نیویورک تایمز روز چهارشنبه از قصد مقام‌های دولت دونالد ترامپ برای استفاده از «سلاح مایکروویو»(سلاح ریز موج) در مرز مکزیک پرده برداشت بیشتر بخوانید🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مرگ 1 سرباز افغان در انفجار خودروی بمب‌گذاری شدهعضو شورای ولایتی فراه افغانستان از مرگ یک سرباز در نتیجه انفجار خودروی بمب‌گذاری شده توسط طالبان خبر داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

موزه‌ایی برای کتیبه‌ها و سنگ نوشته‌های تاریخی هرات - BBC News فارسیمسئولان فرهنگی در هرات می‌گویند به زودی موزیم/موزه‌ایی برای کتیبه‌ها و سنگنوشته‌های تاریخی هرات که برای جلوگیری از ناپدید شدن، جمع آوری و در محلی ویژه انبار شده ساخته می‌شود.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

گشایش بزرگترین ‌گلخانهٔ روی بام دنیا در مونترئال کانادااین گلخانهٔ عظیم از سو شرکت تجاری «لوفا فارمز» در دومین شهر بزرگ کانادا ایجاد شده، و ۱۵ هزار متر مربع، یعنی به‌اندازهٔ سه زمین فوتبال، مساحت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اسرائیل به مواضع حزب الله در لبنان حمله کردارتش اسرائیل با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که این حمله «به تلافی شلیک گلوله به سمت نیروهایش از طرف لبنان» انجام شده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

مهلت انتخاب رشته دکتری تمدید شدسخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از تمدید مهلت انتخاب رشته داوطلبان پذیرفته شده در آزمون دکتری تا فردا ۶ شهریور ماه جاری خبر داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »