سرقت گسترده ورق‌ها و دریچه‌های فاضلاب در تهران/ ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

07/09/1400 05:12:00 ب.ظ

یک مقام مسئول مطرح کرد؛ سرقت گسترده ورق‌ها و دریچه‌های فاضلاب در تهران/ ۲۵ هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم

معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران به تامین امنیت در طول اجرای شبکه اشاره کرد و گفت: ما در حوزه درون‌شهری به لحاظ امنیتی مشکل داریم. اکنون با سرقت حجم قابل توجهی از تجهیزات مواجه هستیم. معاون مهندسی و توسعه شرکت فاضلاب تهران تصریح کرد: ما 88 درصد در عملیات لوله‌گذاری موفق بودیم.

در بخش اجرای تونل و خط اصلی 290 کیلومتر اجرا شده و پیشرفت 90 درصدی داشته‌ایم. احداث تصفیه‌خانه‌ها 56 درصد و به لحاظ وزنی 73 درصد پیشرفت داشته‌ایم.

وی با اشاره به واحدهای تصفیه‌خانه فاضلاب شهر تهران یادآور شد: در جنوب تهران 6 مدول اجرا شده که حدود 250 میلیون متر مکعب در سال تولید دارد و در دو فاز در حال ساخت واحدهای 7 و 8 که حجم پساب تولیدی تصفیه‌خانه جنوب با تکمیل این 8 مدول حجم پساب تولیدی به 340 میلیون متر مکعب می‌رسد. همچنین 4 مدول در تصفیه‌خانه در فاضلاب غرب تهران جهت تحت پوشش قرار دادن 2 میلیون و 100 هزار نفر و حجم فاضلاب تصفیه‌ شده 192 میلیون متر مکعب در سال برنامه‌ریزی شده است.

ثامنی تاکید کرد: جمعیت تحت پوشش در حال حاضر 5 میلیون و 580 هزار نفر و حجم فاضلاب جمع‌آوری شده در تهران در روز 684 هزار متر مکعب است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

عقلانیت یک روش است نه یک فراورده | مصطفی ملکیان

مدت‌های زیادی بود که می‌خواستم با استاد ملکیان گفت‌وگو کنم و از او در مورد اخلاق، زندگی متدینانه و توقع دور از انتظار برخی شهروندان در مختصات اجتماعی امروز ایران بپرسم که به شکل عجیبی می‌خواهند سایر مردم در همسویی با آنان زیست اخلاقی را برای خود معنا کنند. ملکیان معتقد است روشنفکری اسلامی، از زمانِ بنیان‌گذارش سید‌جمال‌الدین اسدآبادی، تا الان، فواید و سودهایی برای جوامع اسلامی داشته، ولی اگر بخواهیم در باب ریشه روشنفکری اسلامی داوری کنیم و بگوییم آیا اصلا این پروژه روی هم رفته پروژه‌ای سودمند یا زیانمند بوده، به نظر من زیان‌مند بوده است. به اعتقاد من روشنفکری دینی پروژه‌ای ناموفق است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

۵ کشته و ۱۸ زخمی در تصادفی مرگبار در سیریکسخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: در این حادثه که در جاده میناب به سیریک، حوالی روستای کلاوی رخ داد، راننده خودرو پژو و چهار تبعه کشور افغانستان جان باختند.

کشف ۵۰ مار سمی و عقرب در آپارتمانی در شهر هاگن | DW | 27.11.2021رسانه‌های آلمان از نگهداری ده‌ها مار سمی در آپارتمان ۴۵ متری یک مرد در شهر هاگن خبر دادند. آتش‌نشان‌ها برای خارج کردن مارهای سمی و عقرب از این 'جنگل خصوصی' ۱۴ ساعت بی‌وقفه تلاش کردند.

شمار موارد ابتلا به 'اومیکرون' در آفریقای جنوبی به سرعت در حال افزایش است

جدیدترین آمارهای کرونا در ایران / ۱۰ استان در ۲۴ ساعت گذشته فوتی صفر یا یک داشتند۸۷ فوتی و ۳۰۴۵ ابتلای جدید کرونا در کشور *مبتلایان جدید: ۳۰۴۵ *جانباختگان جدید: ۸۷ نفر *مجموع مبتلایان: ۶۱۰۵۱۰۱ نفر *مجموع بهبودیافتگان: ۵۸۵۳۰۶۶ نفر *مجموع جان‌باختگان: ۱۲۹۵۴۹ نفر *مجموع واکسن تزریق شده: ۱۰۴۶۰۹۳۵۸

ناآرامی‌های اصفهان در پی «ورشکستگی آبی»؛ بازداشت معترضان و اختلال در اینترنتگروه «نت‌بلاکس» که سطح دسترسی به اینترنت را رصد می‌کند از ایجاد محدودیت در دسترسی به اینترنت در بخش‌هایی از ایران خبر داد. سازمان حقوق بشر ایران می‌گوید «بیش از ۱۲۰ نفر» به زندان دستگرد اصفهان منتقل شده‌اند. خیلی بیشرفی بازداشت معترضان همین ؟ اونهمه ادمو که زدن لت و پار کردن و کشتن اونا چی ؟

قدرت بالای بیماری‌زایی در کرونای 'اُمیکرون' / تمایل 'ویروس' به سمت آلودگی در جوانانیک اپیدمیولوژیست: این احتمال وجود دارد که واریانت اُمیکرون در کشورهای همسایه ما هم وجود داشته باشد و ممکن است به کشور ما هم وارد شده باشد و یا اگر هوشیاری کافی نداشته باشیم، وارد کشور شود