سرشماری محدود سال ۲۰۲۲ آلمان چگونه انجام می‌شود؟ | DW | 06.05.2022

16/02/1401 10:07 ب.ظ

سرشماری سال ۲۰۲۲ در آلمان از ۱۵ ماه مه تا نیمه اوت جریان خواهد داشت. با گذشت ۱۱ سال از سرشماری قبلی، باید وضعیت سکونت، درآمد و تحصیل بیش از ۳۰ میلیون نفر بررسی شود. روند کار و جمع آوری اطلاعات چگونه خواهد بود؟

سرشماری محدود سال ۲۰۲۲ در آلمان از ۱۵ ماه مه تا نیمه اوت جریان خواهد داشت. با گذشت ۱۱ سال از سرشماری قبلی، باید وضعیت سکونت، درآمد و تحصیل بیش از ۳۰ میلیون نفر بررسی شود. روند کار و جمع آوری اطلاعات چگونه خواهد بود؟ در آخرین سرشماری آلمان در سال ۲۰۱۱، معلوم شد که بسیاری از شهرها و جوامع محلی جمعیتی کمتر از حد انتظار داشته‌اند. این مساله پیامدهای مالی سنگینی را در پی داشت. زیرا پرداخت‌های جبرانی دولت به ایالت‌های مختلف بر اساس جمعیت آنها انجام می‌شود.

پرداخت‌های همسان‌سازی از سوی دولت به ایالت‌هایی داده می‌شود که از نظر مالی ضعیف‌تر هستند تا بتوانند خدمات عمومی قابل قبولی را در اختیار شهروندان خود قرار دهند. در مجموع بیش از ۳۰ میلیون نفر در آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند. از میان ۱۰.۳ میلیون نفر که به صورتی تصادفی انتخاب می‌شوند، سوالاتی در باره نام، سن، جنسیت، وضعیت تاهل و مواردی از این دست پرسیده خواهد شد.

از حدود سه چهارم این افراد نیز از طریق یک پرسشنامه مخصوص در باره میزان تحصیلات و شغل آن‌ها سوال می‌شود. حدود ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان مجتمع‌های مسکونی تعاونی و دولتی نیز در این سرشماری به حساب آمده‌اند. از ساکنان البته به صورت مستقیم سوال نمی‌شود بلکه شرکت‌های نمایندگی مجتمع‌ها این وظیفه را بر عهده خواهند داشت. علاوه بر این ۲۳ میلیون نفر از مالکان خانه‌ها و آپارتمان‌ها نیز باید اطلاعاتی در باره محل زندگی خود ارائه دهند؛ زیرا در آلمان هیچ سامانه یکپارچه‌ای وجود ندارد که مختصات فضای داخلی ساختمان‌های این کشور در آن ثبت شده باشد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

پیشنهاد تزریق یک دز واکسن کرونا در سال جاری از سوی وزیر بهداشتوزیر بهداشت گفت: پیشنهاد ما این است که امسال همه مردم حداقل یک دز دیگر واکسن کرونا را تزریق کنند چون این واکسن می‌تواند بسیار ایمنی‌بخش و اطمینان‌بخش باشد. نمی‌توان اینطور قضاوت کرد که ویروس در جهان غیرفعال شده، چون ویروس در دنیا فعال است و همچنان در جاهای مختلف مرگ و میر دارد.

دفاع طائب از قالیباف؛ افشاگر سیسمونی‌گیت «از نزدیکان رئیسی بود»رادیو فردا یکی از بخش‌های رادیو اروپای آزاد/ رادیو آزادی است که در تلاش است اخبار و گزارش‌های دقيق و عينی و بی‌طرفانه را با هدف گردش آزاد اطلاعات در چارچوب اصول روزنامه‌نگاری حرفه‌ای به مخاطبان فارسی‌زبان ارائه کند. چه لجنزاریست این حکایت نظام ج ا و بعضی از چهره های شناخته شده که نام خودشون را هنرمند گذاشتند میگن سیاسی نیستند و کاری به سیاست ندارند،معلومه این آدم کشهای بی رحم به سرکوب و دزدی ادامه میدن قوای یک دست هم چشم دیدن همو ندارن ؟؟؟🤣 سه قوه یکدست چرا اینقدر انگشت تو خون هم میکنن، نکنه دیگه کار از چپ و راست گشته و یه صندلی خیلی مهم خالیه ( البته خیلی وقته که خالیه) اینا هم دارن همدیگر رو حذف می‌کنند که خداشون رو اون صندلی بشینند؟؟؟😜😜 اسمشو_نیار ماکارونی_گیت شاشیدم توی اون قیافه کثیفت لجن

نکتار پاپازیان آندرف؛ از نخستین نسل معماران زن و از ارامنه ایران«نکتار پاپازیان آندرف»، از معماران ارمنی‌تبار ایرانی و از جمله اولین معماران زن کشور، متعلق به نخستین نسل از دانش‌آموختگان معماری «دانشگاه تهران»، در سال ۱۳۰۶، در شهر اراک به دنیا آمد. اقلیت‌های_مذهبی شهروند‌خبرنگار

درآمد روسیه از صادرات نفت و گاز کمتر از حد انتظار استروسیه اعلام کرد که درآمد این کشور از صادرات نفت و گاز کمتر از حد انتظار است. - خبرگزاری آناتولی

دیده شدن «کرملین پرنده» در آسمان مسکو پس از ۱۲ سال؛ از پناهگاه اتمی پوتین چه می‌دانیم؟گزارش‌ها از روسیه حاکی است که در روزهای گذشته هواپیمای ویژه جنگ اتمی ولادیمیر پوتین در حال پرواز در ارتفاع پایین در نزدیکی مسکو دیده شده است. اما اهمیت این هواپیما در چیست و ظهور دوباره آن در میانه بالا گرفتن تنش‌های هسته‌ای میان غرب و روسیه چه معنایی می‌تواند داشته باشد؟ for Putin, Ukraine is just the beginning. Look out EUCouncil, Russia is coming for you! Stand with ukraine! جنگ سوم در یک قدمی بره بمیره توش

مقابله با تورم؛ افزایش بی‌سابقه نرخ بهره در آمریکا پس از ۲۲ سال | DW | 05.05.2022بانک مرکزی آمریکا در اقدامی بی‌سابقه در دو دهه اخیر نرخ بهره مبنا را نیم درصد افزایش داد. مهار موثر تورم بالای ۷ درصد انگیزه این اقدام است. در اروپا اما به رغم تورم مشابه تغییری در نرخ بهره در چشم‌انداز نیست.

اواسط ماه مه سرشماری محدود آلمان که به دلیل شیوع کرونا به تعویق افتاده بود، شروع می‌شود. مراکز آمار ایالتی و فدرال آلمان از یک جامعه آماری معین، سوالاتی از جمله در باره وضعیت زیستی، تحصیلی، شغلی و مالی شهروندان می‌پرسند.هدف از این سرشماری به دست آوردن مبنایی است که از طریق آن بتوان برای تصمیم‌گیری‌های سیاسی و اقتصادی در سطح فدرال، ایالتی و محلی برنامه‌ریزی قابل اتکایی انجام داد.

در آخرین سرشماری آلمان در سال ۲۰۱۱، معلوم شد که بسیاری از شهرها و جوامع محلی جمعیتی کمتر از حد انتظار داشته‌اند. این مساله پیامدهای مالی سنگینی را در پی داشت. زیرا پرداخت‌های جبرانی دولت به ایالت‌های مختلف بر اساس جمعیت آنها انجام می‌شود.

پرداخت‌های همسان‌سازی از سوی دولت به ایالت‌هایی داده می‌شود که از نظر مالی ضعیف‌تر هستند تا بتوانند خدمات عمومی قابل قبولی را در اختیار شهروندان خود قرار دهند. در مجموع بیش از ۳۰ میلیون نفر در آلمان مورد بررسی قرار می‌گیرند. از میان ۱۰.۳ میلیون نفر که به صورتی تصادفی انتخاب می‌شوند، سوالاتی در باره نام، سن، جنسیت، وضعیت تاهل و مواردی از این دست پرسیده خواهد شد.

از حدود سه چهارم این افراد نیز از طریق یک پرسشنامه مخصوص در باره میزان تحصیلات و شغل آن‌ها سوال می‌شود.

حدود ۳۰۰ هزار نفر از ساکنان مجتمع‌های مسکونی تعاونی و دولتی نیز در این سرشماری به حساب آمده‌اند. از ساکنان البته به صورت مستقیم سوال نمی‌شود بلکه شرکت‌های نمایندگی مجتمع‌ها این وظیفه را بر عهده خواهند داشت. علاوه بر این ۲۳ میلیون نفر از مالکان خانه‌ها و آپارتمان‌ها نیز باید اطلاعاتی در باره محل زندگی خود ارائه دهند؛ زیرا در آلمان هیچ سامانه یکپارچه‌ای وجود ندارد که مختصات فضای داخلی ساختمان‌های این کشور در آن ثبت شده باشد.نکته جدید در مورد این سرشماری، استعلام مواردی است که برای اولین بار منظور می‌شوند: مواردی چون هزینه‌های جانبی منازل، مدت و دلیل خالی بودن خانه‌ها یا نوع منبع گرمایش. اداره آمار فدرال آلمان می‌گوید پاسخ این سوالات مبنای مهمی برای برنامه ریزی‌های اجتماعی در آینده فراهم می‌کند. طبق قانون سرشماری سال ۲۰۲۲ افراد انتخاب شده موظفند به سوالات ماموران پاسخ دهند. خودداری از همکاری و مشارکت در پاسخگویی ممکن است با جریمه نقدی همراه باشد.

این سرشماری از ۱۵ مه تا اواسط اوت انجام می‌‌شود و انتظار می‌رود نتایج آن تا پایان سال ۲۰۲۳ در دسترس عموم قرار گیرد.