سردار سلامی: نزدیک خیمه دشمنان هستیم | DW | 12.12.2019

12/12/2019 08:36:00 ب.ظ

فرمانده کل سپاه، سران آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و برخی همسایگان ایران را تهدید کرد دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند. اخیرا تونلی ساخت ایران در مرز سوریه و عراق کشف شد که گویا انبار جنگ‌افزار و خودروهای نظامی است.

سردار سلامی, تهدید غرب

فرمانده کل سپاه، سران آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و برخی همسایگان ایران را تهدید کرد دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند. اخیرا تونلی ساخت ایران در مرز سوریه و عراق کشف شد که گویا انبار جنگ‌افزار و خودروهای نظامی است.

فرمانده کل سپاه، سران آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و برخی همسایگان ایران را تهدید کرد دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند. اخیرا تونلی ساخت ایران در مرز سوریه و عراق کشف شد که گویا انبار جنگ‌افزار و خودروهای نظامی است.

حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) در جمع سپاهیان و بسیجیان شهرستان ری، با مسئولان آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و کشورهایی که او آنها را"دشمنان‌ منطقه‌ای" نامید، اتمام حجت کرد که دست از"فتنه" بردارند.

این فرمانده سپاه که تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران سخنان او را منتشر کرده، خطاب به سران این کشورها گفت: «اگر دست از فتنه برندارید، منافعتان را به آتش می‌کشیم و این آخرین کلام ماست.»سردار سلامی همچنین تهدید کرد که انتقامی"سخت" در انتظار"دشمنان منطقه‌ای" جمهوری اسلامی است.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

فلسطین اشغالی| از شهادت جوان فلسطینی تا هتک حرمت صهیونیست‌ها به مسجد الاقصی + فیلم- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خب شما هم دست از دشمنی با آمریکا و اسرائیل وعربستان و مردم سوریه وعراق ووووووو بردارید اسرار غمش گفتم در سینه نگه دارم رسوای جهانم کرد این رنگ پریدنها Can somebody help me with the translation of this couplet plz? الان قسمت اول خبر به قسمت دوم چه ربطی داشت، ایران چندین ساله تو سوریه و عراق حضور داره. دقیقا

قرمساق يه انگشت بكنن تو ماتحتت دو متر نمى تونى بدوى بعد اينطورى گوز گوز ميكنى 😂 اینها ترسو ترین افرادند فقط ژست الکی است وقتی از مردم ایران قایم می شن پشت این همه تجهیزات و وبادیگاردها بعد می خواین از کشورها قایم نشن 😂😂😂😂🤣🤣🤣🤣😂😂😂🤣🤣 مواظب باشید دشمن کون پارهتان را جر ندهد

سپاه پاسداران ایران: اظهارات سردار قربانی تحریف شده استسخنگوی سپاه پاسداران ایران اظهارات مرتضی قربانی مبنی بر هدف قرار دادن تل آویو از لبنان در صورت ارتکاب خطای اسراییل در قبال این کشور را «تحریف و برداشت نادرست رسانه‌ای» خواند. - خبرگزاری آناتولی

اسرائیل از آلمان خواست سیاست قاطع‌تری علیه ایران در پیش گیرد | DW | 12.12.2019در ارتباط با اقدام ایران در کاهش گام به گام تعهدات خود در برجام، دولت اسرائیل خواستار اقدام مشترک علیه این کشور شد. اسرائیل از طریق سفیر خود در برلین از آلمان درخواست کرده بر فشارهای خود علیه حکومت ایران بیافزاید.

مقام آمریکایی: متحدان ایران در عراق به خط قرمز نزدیک می‌شوند | DW | 12.12.2019یک مقام بلندپایه ارتش آمریکا می‌گوید، شبه‌نظامیان مسلح مورد حمایت ایران در حال نزدیک شدن به خط قرمزی هستند، که در آنجا نیروهای ائتلاف با شدت (خشونت) به آنها واکنش نشان خواهند داد. 😛😛😛👊 برو عمو. قبلا از شما اجازه گفتن. باید با جمهوری اسلامی مقابله نظامی شود

وزیر امور خارجه آلمان، سرکوب اعتراضات در ایران را به‌شدت محکوم کرد | DW | 12.12.2019وزیر امور خارجه آلمان با اشاره به اینکه صدها تن در جریان اعتراضات اخیر ایران کشته شده‌اند، سرکوب خشونت‌بار این اعتراضات را به شدت محکوم کرد. چرا پس دیر ؟از ترس اینکه دیگه نفت مجانی نیاد به اروپا؟ چ عجب😳 ای بابا مگه شمخانی بهش نگفته کشتار مردم کار معاندین بود؟!

دادستان ایران: تعدادی از معترضان با گلوله‌های خاص کشته شدند | DW | 12.12.2019منتظری، دادستان کل ایران گفت که تعدادی از مردم در اعتراض‌های اخیر با 'گلوله‌های خاص' کشته شده‌اند. او با اعلام اینکه در روزهای اعتراض در یکی از میدان‌های شهر قم ۸۴ اسلحه شکاری کشف شد، کشورهای دیگر را عامل اعتراضات دانست. این یارو دادستان کل کشور اصرار عجیبی داره که ثابت کنه از بقیه آخوندها حرومزاده تره خوب نگاه كن حرامزاده خفه شید بابا،کلی به مختون فشار اوردین تا این چرندیات تحویل دنیا بدین،همه دیدن و فهمیدن که چطور مزدورانتون مردم به گلوله بستین

عربستان کشورهای خلیج فارس را به اتحاد برابر ایران فراخواند | DW | 10.12.2019پادشاه عربستان در مراسم گشایش چهلمین اجلاس سران کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس بار دیگر خواستار اتحاد اعراب برای مقابله با ایران شد. در اجلاس ریاض نخست وزیر قطر شرکت کرده است. با سیاست اخوند ها ایران شده کیسه بوکس تو سری خور جهانی 😤😤😤 عربستان رو حوثی ها تحقیر میکنند عربستان هم خودش رو نیش میزنه هم ما و هم کل منطقه رو احمق تر از حکام عربستان و ایران وجود نداره

فرمانده کل سپاه، سران"آمریکا، اسرائیل، انگلیس و برخی همسایگان" را تهدید کرد دست از دشمنی با جمهوری اسلامی بردارند.سخنگوی سپاه پاسداران ایران اظهارات مرتضی قربانی مبنی بر هدف قرار دادن تل آویو از لبنان در صورت ارتکاب خطای اسراییل در قبال این کشور را «تحریف و برداشت نادرست رسانه‌ای» خواند.جرمی ایساخاروف، سفیر اسرائیل در آلمان جمهوری اسلامی ایران در واکنش به تجدید و تشدید تحریم‌های اقتصادی این کشور از سوی آمریکا و ناکارآمد بودن"اینس‌تکس" (سازوکار مالی اتحادیه اروپا برای ادامه داد و ستد اقتصادی با ایران)، به گونه‌ای گام به گام از تعهدات و الزام‌های پیش بینی شده در توافق هسته‌ای عقب نشسته است.پایگاه هوایی الاسد یک مقام بلندپایه ارتش آمریکا روز چهارشنبه (۱۱ دسامبر) به سرعت گرفتن و پیچیده‌تر شدن حملات گروه‌های مورد حمایت ایران به پایگاه‌های نیروهای آمریکا در عراق اشاره کرده است و از وضعیتی سخن گفته که همه طرف‌های درگیر را به "وخامتی غیرقابل‌کنترل" نزدیک می‌کند.

اخیرا تونلی ساخت ایران در مرز سوریه و عراق کشف شد که گویا انبار جنگ‌افزار و خودروهای نظامی است. حسین سلامی، فرمانده سپاه پاسداران جمهوری اسلامی روز ۲۱ آذر (۱۲ دسامبر) در جمع سپاهیان و بسیجیان شهرستان ری، با مسئولان آمریکا، اسرائیل، بریتانیا و کشورهایی که او آنها را"دشمنان‌ منطقه‌ای" نامید، اتمام حجت کرد که دست از"فتنه" بردارند.12. این فرمانده سپاه که تسنیم، خبرگزاری نزدیک به سپاه پاسداران سخنان او را منتشر کرده، خطاب به سران این کشورها گفت: «اگر دست از فتنه برندارید، منافعتان را به آتش می‌کشیم و این آخرین کلام ماست. ایساخاروف در مصاحبه خود با روزنامه یاد شده اعلام کرده است دولت آلمان در قبال ایران باید سیاست‌قاطع‌تری در پیش گیرد.» سردار سلامی همچنین تهدید کرد که انتقامی"سخت" در انتظار"دشمنان منطقه‌ای" جمهوری اسلامی است. به گزارش خبرگزاری «ایرنا»، وی در ادامه گفت: ''با توجه به بررسی‌های به عمل آمده آنچه سردار مرتضی قربانی مطرح کرده‌است تحریف و مورد برداشت نادرست رسانه‌ای قرار گرفته است و ایشان در واقع پاسخگویی به اسرائیل را با ابزارها و ظرفیت های متنوع موجود دراختیار مطرح کرده است''. تهدیدهای مسئولان ارشد نظامی جمهوری اسلامی مرتب تکرار میشوند، اما این بار سردار سلامی تصریح کرد: «در حال حاضر به دشمن و خیمه آن‌ها نزدیک هستیم و آن‌ها در حال عقب‌نشینی هستند و در حال عقب‌نشینی این فتنه‌ها را برپا می‌کنند. سوق دادن وضعیت به سمت"تشدید ناخواسته"  رویترز می‌نویسد، با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران و ضربه اقتصادی ناشی از  تحریم‌ها برای این کشور، تنش میان ایران و ایالات متحده آمریکا در منطقه افزایش یافته است.

». جمال الجراح، وزیر اطلاع رسانی لبنان طی پیامی توئیتری این اظهارات را غیرقابل قبول خوانده و گفت: ''سخنان منسوب به یک مقام ایرانی مبنی بر استفاده از خاک لبنان در جنگ‌های منطقه ای تعرضی متکبرانه و غیرمسئولانه به حاکمیت ملی لبنان است. حسن روحانی در ماه مه سال جاری و به دنبال عدم تمدید معافیت هشت کشور برای واردات نفت از ایران، خبر از کاهش تدریجی تعهدات برجامی این کشور داده بود. منظور او از فتنه، اعتراضات اخیر مردم در ایران است. به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید رسانه‌های اسرائیل و آمریکای به تازگی از کشف یک تونل ساخت جمهوری اسلامی در مرز سوریه و عراق خبر داده‌اند.. گفته می‌شود که این تونل برای نگهداری جنگ‌افزارهای پیشرفته و خودروهای نظامی ساخته شده است.» سفیر اسرائیل در آلمان همچنین اعلام کرده است که اساس توافق هسته‌ای در اثر کاهش تدریجی تعهدات از سوی جمهوری اسلامی به مخاطره افتاده است. سردار سلامی، فرمانده سپاه ۱۱ آبان امسال خطاب به کشورهای جهان گفته بود: «ما به اندازه کافی و بیش از نیاز موشک ذخیره کرده‌ایم و اهداف ما هم مشخص بوده و نیروهای ما هم آماده هستند. به گفته  این مقام آمریکایی"هیچ کس چنین نتیجه‌ای را نخواهد پسندید.

» انگیزه جمهوری اسلامی از تولید و انبار کردن موشک"بیش از نیاز" مشخص نیست. سخنان امروز این فرمانده سپاه اما می‌تواند برخی نگرانی‌ها را افزایش دهد که جمهوری اسلامی همواره با ارسال تسلیحات نظامی و تجهیزات موشکی به گروه‌هایی نظیر شیعیان حوثی یمن، حزب‌الله لبنان و برخی گروه‌های فلسطینی نظیر حماس، یک خطر جدی در منطقه محسوب می‌شود. پیامد اجرای"مکانیسم ماشه" تجدید تحریم‌های ایران از سوی سازمان ملل متحد خواهد بود. در همین زمینه: .