سرحدی زاده؛ مردی خستگی ناپذیر

26/04/1399 10:01:00 ق.ظ

/یادداشتی از علیرضا محجوب/ سرحدی زاده؛ مردی خستگی ناپذیر

دبیرکل خانه کارگر در یادداشت زیر، درگذشت مردی خستگی ناپذیر را ضایعه ای بس ناگوار برشمرد و گفت: سرحدی زاده چون نگینی می‌درخشید. می خواستم اول بنویسم سرحدی زاده مردی از جنس فولاد . اما دیدم فولاد خسته می شود و او خسته نشد.

چرا او هرگز خسته نشد؟ پاسخش را ابتدا می نویسم و در چند جمله او را توصیف می کنم تا بدانید که گزافه نیست بلکه از من بهتر از این و مناسبتر و سازگارتر ساخته نبود.

دیروز چهارشنبه ساعت ۱ بعد از ظهر باید در جلسه هیئت مدیره اتحادیه امکان شرکت می کرد و قرار هم گذاشته شده بود و امروز پنجشنبه نیز باید در مجمع عمومی اتحادیه حاضر می شد و از قبل نیز قرارها گذاشته شده بود و او تمام این قرارها را پذیرفته بود و با وجود این که در دوره نمایندگی دچار سکته مغزی گردید و نیمی از بدن او از کار افتاد، هیچ یک عذری برای عدم حضور نیاورد .

وقتی امروز صبح با خبر درگذشت این مبارز خستگی ناپذیر و این مجاهد فی سبیل الله پس از ۷۵ سال زندگی پر از شور و برکت روبرو شدم ، متعجب شدم و وقتی قرارهای فردا و پس فردایش را مشاهده کردم بیشتر تعجب کردم . این بود که نوشتم ، می خواستم بنویسم او از جنس فولاد بود اما فولاد زنگ می زند و خسته می شود اما او وقتی از سال ۱۳۴۴ بعد از دو سال مبارزه گرفتار زندان شد و محکوم به حبس ابد گردید ، هیچگاه در زندان خسته نشد .

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

رئیسی: پیشرفت موشکی کشور با تهدید دشمن متوقف نخواهد شد

رئیس جمهوری گفت: صنایع دفاعی و موشکی در ایران بومی شده است و وارداتی نیست. ادامه مطلب >>

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.

دختر ۱۲ساله کنیایی ظرف یک ماه با دو مرد ازدواج کرددر کنیا دختری ۱۲ ساله پس از آن که ظرف یک ماه به ازدواج دو مرد درآمد، توسط مقامات نجات یافت. پدر این دختر در بخش ناروک در غرب نایروبی، پایتخت، او را ابتدا وادار به ازدواج با مردی ۵۱ ساله کرد. او فرار کرد و قبل از نجات یافتن خود به ازدواج یک مرد ۳۵ ساله در آمد.

دو زندانی سیاسی کرد در ایران 'اعدام شدند'دیاکو رسول زاده و صابر شیخ عبدالله با رد مکرر اتهام‌ دست داشتن در بمبگذاری مهاباد، گفته بودند به وکیل دسترسی نداشتند و در دوران بازجویی شکنجه شده بودند. پرس‌تی‌وی شبکه انگلیسی زبان صدا و سیما سال ۱۳۹۳ اعترافات اجباری این متهمان را پخش کرده بود. عفو بین‌الملل روند دادرسی این دو متهم را 'به شدت ناعادلانه' خوانده بود.