سرایت ویروس کرونا به پژوهشگران مستقر در قطب جنوب | DW | 03.01.2022

13/10/1400 10:30:00 ب.ظ

هنوز مشخص نیست چگونه ویروس کرونا به مناطق قطب جنوب سرایت کرده است. به‌رغم تدابیر شدید ایمنی، واکسیناسیون، قرنطینه و تست پی‌سی‌آر، دو سوم کارکنان یک پایگاه تحقیقاتی به کرونا مبتلا شدند.

هنوز مشخص نیست چگونه ویروس کرونا به مناطق قطب جنوب سرایت کرده است. به‌رغم تدابیر شدید ایمنی، واکسیناسیون، قرنطینه و تست پی‌سی‌آر، دو سوم کارکنان یک پایگاه تحقیقاتی به کرونا مبتلا شدند. روزنامه بلژیکی"لو سوار"، از سرایت کرونا به پایگاه تحقیقاتی بلژیکی"پرنسس الیزابت" خبر داده است. دست‌کم ۱۶ تن از ۲۵ پژوهشگر این مرکز تحقیقاتی از اواسط دسامبر ۲۰۲۱ به کرونا مبتلا شده‌اند.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

مقامات بلژیک گفته‌اند که روند بیماری مبتلایان نسبتا خفیف بوده است. جوزف چیک، مدیر پروژه بنیاد بین‌المللی قطبی به بی‌بی‌سی گفته است که وضعیت در این پایگاه چندان فاجعه‌بار نیست؛ جدا ساختن همکاران مبتلا از دیگران تا اندازه‌ای دشوار است، اما در مجموع در روند فعالیت تحقیقاتی خللی ایجاد نشده است.

چیک افزود، به تمام این همکاران پیشنهاد پرواز بازگشت در ۱۲ ژانویه داده شده است، اما"همگی ابراز تمایل کرده‌اند، در پایگاه بمانند و به کار خود ادامه دهند". به کانال دویچه وله فارسی در اینستاگرام بپیوندید روزنامه بلژیکی"لو سوار" می‌افزاید، در ۱۴ دسامبر اولین مورد تست مثبت کرونا محققی مشخص شد که هفت روز پیش از آن به پایگاه تحقیقاتی پیوسته بود. این فرد و یک همکار دیگر در قرنطینه قرار گرفتند و اواخر ماه دسامبر از منطقه خارج شدند؛ اما با این حال ویروس به دیگران سرایت کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

از ویروس ترکیبی کرونا و آنفولانزا چه می‌دانیم؟مقام‌های وزارت بهداشت اسرائيل می‌گویند یک زن جوان باردار در این کشور به فلورونا مبتلا شده است. با این حال این زن پس از چند روز بستری، از بیمارستان مرخص و به خانه بازگشته است. جزئیات بیشتر🔽

شمار مبتلایان به کرونا در اروپا از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفتمرکز کرونای دانشگاه جان هاپکینز آمریکا می‌گوید٬ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در اروپا از زمان شروع همه‌گیری تقریباً در دو سال پیش تاکنون٬ از ۱۰۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

لغو بیش از ۲۶۰۰ پرواز در آمریکا به دلیل کرونا و هوای نامساعدوب سایت ردیابی «فلایت آوار» گزارش داد تا عصر شنبه ۱۱ دی به وقت نیویورک بیش از دو هزار و ۶۰۰ پرواز در آمریکا و در حدود چهار و ۶۰۰ پرواز در سراسر جهان لغو شد. هر قدر فساد و بی عدالتی دنیا را احاطه کند به همان اندازه نعمت های الهی محدود میشود و مصیبت ها افزون .پس باید توبه کرد و اصلاح شد و جبران نمود .و راه تقوا پیشه کرد .این است راه رستگاری .

شناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نوشناسایی 191 مورد ابتلا به کرونا در چین در اولین روز سال نو بر اساس بیانیه کمیسیون ملی بهداشت چین، در اولین روز سال نو میلادی، 191 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور شناسایی شده است.

ثبت بیش از 141 هزار مورد ابتلا به کرونا در ایتالیا طی یک روزثبت بیش از 141 هزار مورد ابتلا به کرونا در ایتالیا طی یک روز براساس داده‌های وزارت بهداشت ایتالیا، طی 24 ساعت گذشته 141 هزار و 262 مورد ابتلا به ویروس کرونا در این کشور ثبت شده است.

رئیس سازمان غذا و دارو: واردات واکسن کرونا متوقف شده و متکی به تولید داخل هستیمتوقف واردات واکسن خارجی در حالی است که بخش اعظم واکسن‌های تزریق شده در ایران سینوفارم چینی است که بعد از چهار ماه اثربخشی آن به شدت افت می‌کند و نیاز به تزریق دُز یادآور است. سینوفارم‌وبرکت جواب داده،عالیه..من واکسن زدم.وامیکرون خیلی راحت رد کردم به شما هم تاکیدمیکنم واکسن برکت بزنید چقدر نجس هستند پیج هایی همچون رادیو فردا و ... از افتضاح کشت و کشتار کرونا در آمریکای جنایتکار بگویید Hero