سراینده پارسی سره | DW | 07.08.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 7 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 6%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

۱۷ مرداد ۱۳۷۸؛ ۲۱ سال پیش در چنین روزی غلامعلی رعدی آذرخشی در تهران درگذشت. شاید تنها لکه تیره در کار ادبی او پرهیز از زبان مادریش بوده است.

۹ ساله بود که مادرش درگذشت و او این اندوه دیرپا و بی‌مهری پدر و نامادری را در سروده‌هایش بازتاب داد.۱۸ ساله بود که در مدرسه حقوق و علوم سیاسی آموزش عالی را آغاز کرد و همزمان با علی‌اکبر دهخدا در گردآوری"امثال و حکم" همکاری داشت.

او جز فرانسه و انگلیسی به زبان‌های عربی و ترکی آذری و استانبولی مسلط بود گرچه در کارهای ادبی از زبان ترکی دوری می‌ورزید.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

کرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلاکرونا در جهان- مرگ یک نفر در دنیا در هر ۱۵ ثانیه؛ افزایش تاریخی قیمت طلا به گزارش خبرگزاری رویترز در هر ۲۴ ساعت، حدود ۵ هزار و ۹۰۰ نفر در اثر ابتلا به ویروس‌ کرونا جان خود را از دست می‌دهند. این معادل، مرگ یک نفر در هر پانزده ثانیه است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

در تعطیلات پیش رو سفر نروید/ افزایش 58 درصدی تردد در جاده‌ها در روز گذشتهرییس پلیس راهور ناجا: *در تعطیلات پیش رو سفر نروید *روز گذشته شاهد افزایش ۵۸ درصدی تردد و سفر در جاده‌ها بودیم *ترددهای شهری نیز افزایش یافته است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

در انفجار بمب صوتی در زاهدان چهار مامور انتظامی زخمی شدند | DW | 05.08.2020قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور از زخمی شدن چهار نیروی انتظامی بر اثر انفجار بمب صوتی خبر داد. در یک ماه گذشته برای دومین بار است چنین انفجاری رخ می‌دهد. مسئولیت انفجار کنونی را هیچ گروهی بر عهده نگرفته است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

۲۶۹۷ ابتلا و ۱۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور / پرهیز از سفر در تعطیلات پیش‌رو۲۶۹۷ ابتلا و ۱۸۵ فوتی جدید کرونا در کشور *تعداد مبتلایان جدید: ۲۶۹۷ نفر *تعداد فوت شدگان جدید: ۱۸۵ نفر ‌ *تعداد کل مبتلایان: ۳۱۷۴۸۳ نفر *تعداد بهبود یافتگانِ ترخیص شده: ۲۷۴۹۳۲ نفر *تعداد فوت شدگان: ۱۷۸۰۲ نفر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد در ایران در میان شیوع کرونا - BBC News فارسیدر ایران امروز بیش از ۳۰۰ هزار نفر داوطلب در آزمون کارشناسی ارشد دانشگاه‌ها شرکت کردند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

مودی در مراسم نصب سنگ بنای معبد هندوها در آیودا شرکت کردمسجد تاریخی بابری که محلی مناقشه برانگیز میان مسلمانان و هندوها بوده است، بالاخره به صورت رسمی به هندوها داده شد و مراسم نصب سنگ بنای آن با حضور نخست وزیر این کشور برگزار شد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »