سران گروه هفت: باید مانع از دستیابی ایران به سلاح اتمی شویم | DW | 13.06.2021

13/06/2021 09:29:00 ب.ظ

رهبران هفت کشور صنعتی در بیانیه پایانی اجلاس خود، ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای در وین، تصریح کردند: «ما تلاش خواهیم کرد که ایران هرگز نتواند به سلاح اتمی دست یابد.» گفته می‌شود روند مذاکرات وین به درازا خواهد کشید.

مذاکرات هسته‌ای وین, اجلاس سران گروه هفت

رهبران هفت کشور صنعتی در بیانیه پایانی اجلاس خود، ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای در وین، تصریح کردند: «ما تلاش خواهیم کرد که ایران هرگز نتواند به سلاح اتمی دست یابد.» گفته می‌شود روند مذاکرات وین به درازا خواهد کشید.

رهبران هفت کشور صنعتی در بیانیه پایانی اجلاس خود، ضمن حمایت از مذاکرات هسته‌ای در وین، تصریح کردند: «ما تلاش خواهیم کرد که ایران هرگز نتواند به سلاح اتمی دست یابد.» گفته می‌شود روند مذاکرات وین به درازا خواهد کشید.

یک روز پس از اظهارات هماهنگ‌کنندگان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه اختلاف‌نظرها در مورد توافق برجام کاهش یافته است، فرستاده جمهوری اسلامی ایران ششمین دور مذاکره کشورش با نمایندگان قدرت‌های جهانی را در وین آغاز کرد.با این حال عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران و رئیس هیأت نمایندگی جمهوری اسلامی به رسانه‌های ایرانی گفت احتمال نمی‌دهد بتوان طی هفته آینده به توافقی دست یافت.

یک دیپلمات روس نیز گفته است، برای بررسی تمام جزئیات به زمان بیشتری نیاز است.به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و دیگر رهبران کشورهای گروه هفت که به اجلاس سه روزه خود در جنوب غربی بریتانیا پایان دادند، حمایت خود را از روند مذاکرات هسته‌ای در وین اعلام کردند.

ادامه مطلب:
DW فارسی »

آتش‌سوزی در 6 هکتار از نخلستان‌های ‌رودان؛ 600 اصله درخت در آتش سوخت + فیلم- اخبار هرمزگان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

wait and se سلاح اتمی هیچ کشوری به سازمان ملل هم ربطی ندارد که نظری در آنمورد داشته باشند چه رسد به سرکردگان یهودی این هفت کشور. راستی در مورد سلاح اتمی اسرائیل چه نظری دارند؟ آفرین، تلاش کنید ، اگر همین جور ادامه بدید موفق خواهید شد 😂😂😂، شما لاشخورها دشمن این ملت و خاک هستید و اصلا مهم نیست که چه حکومتی باشه ، شما فقط چشم‌ پیشرفت کشور های دیگه رو ندارید و فکر می‌کنید دنیا ارث پدری شما است ، کجا بودید موقعی که ما بودیم.

احتمال به فرجام رسیدن مذاکرات برجام در هفته پیش‌رو کم است | DW | 13.06.2021عباس عراقچی، نماینده سیاسی ایران در کمیسیون مشترک احتمال کسب توافق پیش از برگزاری انتخابات را کم ارزیابی می‌کند. میخائیل اولیانوف، نماینده سیاسی روسیه نیز بر این باور است که حل اختلافات به چند هفته زمان نیاز دارد. یک بازی دیگر برای سرکار گذاشتن مردم ایران. خامنه ای که بشدت از طغیان مردم می ترسد این مذاکرات را بدون داشتن هیچ برگ برنده ای با عجله شروع کرد تا مردم بگویند صبر کنیم ببینیم شاید وضع بهتر شد. علی_گدا به 'از این ستون به آن ستون فرج است' رسیده. هندی_کم مناقصه_ایران رای_بی_رای توافق نشه بهتر است ، حالا وقتی یک دولت راست افراطی در ایران اومد روی کار ، اون موقع اروپا و آمریکا حساب کار میاد دستشون ، برای مقابله باهاشون باید اونجا رو نا امن کرد ، مرز ها رو باز کنند تا مواد مخدر و پناهنده هجوم ببرند به اروپا تا متوجه بشن

محمد خاتمی در پیامی کوتاه و گنگ مردم ایران را به مشارکت در انتخابات دعوت کردمحمد خاتمی، رئیس جمهوری اسبق ایران با صدور بیانیه‌ای کوتاه با نامیدن عرصه انتخابات به «عرصه سرنوشت»، خواستار مشارکت مردم در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شد. خاتمی_گوه_خورد خاتمی حرامزاده خاتمی گوه زیاد خورده

'کاهش دوبرابری' ابتلا به کرونا در جوانان به یمن واکسینه‌شدگان | DW | 12.06.2021نتایج مطالعه‌ای جدید در داده‌های بهداشتی اسرائيل روشن کرده که به ازای افزایش هر ۲۰درصد جمعیت واکسینه‌شده، شیوع کرونا در جمعیت واکسینه‌نشده دوبرابر کاهش می‌یابد.

اقبال به راست افراطی در آستانه انتخابات منطقه‌ای فرانسه؛ آردپاشی به صورت ملانشونمارین لوپن، رهبر حزب راست افراطی اتحاد ملی که چهار سال پیش در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری از امانوئل ماکرون شکست خورد امیدوار است درخشش حزبش در انتخابات پیش‌رو مقدمه‌ای برای موفقیت او در جریان رویارویی مجدد با رئیس‌جمهوری کنونی فرانسه باشد. از این آردپاشی ها نباید به راحتی عبور کرد، یکی از راه های منتشر کردن باسیل شاربن سوار کردن اون روی ذرات آرده با امید به پیروزی مخالفان مهاجرت در تمامی کشورها😁 فرانسه در آستانه یک بحران بزرگ اجتماعی قرار داره و امکان داره که حتی در این بین فاشیست ها قدرت بگیرن

بلیت همراهی جف بزوس در سفر به فضا ۲۸ میلیون دلار به فروش رفتهویت فردی که جف بزوس و برادرش را در این سفر همراهی خواهد کرد طی هفته‌های آینده اعلام خواهد شد. یه بلیط بگیری از زمین تا خوده ماه ازش بپرسی چی شد که این شدی؟؟؟ شش تا بلیط برگشت به مریخ برای کانديداهای رئیس جمهوری ایران میخواستم یکی از کانديداها رو کره زمین میمونه درودها دوستان فردا دوشنبه 14.6.2021 اعتدال بر ازدواج 3.11.1442 گایا سلطان زمین بر عدالت 24.3.1400 صلح بر گایا سلطان زمین از میلیاردرها توقع میروددرجهت واکسیناسیون سراسری دردیگر کشورها بخصوص کشورهای ضعیفتر کوشا باشن گفتارنیک رو رعایت کنیم و بهم محبت کنیم چراکه محبت گنج واقعیه

آیا مرگ در زندان تهران بزرگ روی مذاکرات گرند هتل وین اثر می‌گذارد؟

پس از آنکه سران هفت کشور بزرگ صنعتی در نشست خود در بریتانیا تأکید ورزیدند که باید مانع از دست‌یابی جمهوری اسلامی ایران به سلاح هسته‌ای شوند، دیپلمات‌های خارج از اتحادیه اروپا روز یکشنبه ۱۳ ژوئن (۲۳ خرداد) گفتند که مذاکرات احیای برجام به زمان بیشتری نیاز دارد.انریکه مورا، عباس عراقچی و کاظم غریب‌آبادی دور ششم مذاکرات کمیسیون مشترک برجام در وین آغاز شده است..در مجله علمی"نیچر مدیسین" نتایج یک بررسی منتشر شده که حاکی از بهره‌ای است که واکسیناسیون گسترده علیه کرونا نصیب جمعیت واکسینه‌نشده می‌کند.

یک روز پس از اظهارات هماهنگ‌کنندگان اتحادیه اروپا مبنی بر اینکه اختلاف‌نظرها در مورد توافق برجام کاهش یافته است، فرستاده جمهوری اسلامی ایران ششمین دور مذاکره کشورش با نمایندگان قدرت‌های جهانی را در وین آغاز کرد. با این حال عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران و رئیس هیأت نمایندگی جمهوری اسلامی به رسانه‌های ایرانی گفت احتمال نمی‌دهد بتوان طی هفته آینده به توافقی دست یافت. خبرگزاری فرانسه در گزارش خود از وین به اظهارات عباس عراقچی، مذاکره‌کننده ارشد جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگوهای برجام پرداخته است. یک دیپلمات روس نیز گفته است، برای بررسی تمام جزئیات به زمان بیشتری نیاز است.» خاتمی که در انتخابات ریاست جمهوری پیشین با پیام «تکرار می‌کنم»، مردم را به پای صندوق‌های رای دعوت کرد، بدون اشاره به وضعیت کنونی و شرایطی که شورای نگهبان با رد صلاحیت‌های گسترده به وجود آورده در پیامی که از سوی برخی ناظران چندپهلو ‌و گنگ عنوان شده است به طور ضمنی مردم را به حضور در انتخابات دعوت کرده است. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا و دیگر رهبران کشورهای گروه هفت که به اجلاس سه روزه خود در جنوب غربی بریتانیا پایان دادند، حمایت خود را از روند مذاکرات هسته‌ای در وین اعلام کردند. به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید اشاره عراقچی به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران است. رهبران هفت کشور صنعتی در بیانیه خود تصریح کردند: «ما تلاش خواهیم کرد که ایران هرگز نتواند به سلاح اتمی دست یابد. کشور اسرائيل با جمعیتی بیش از ۹ میلیون نفر مردم خود را با واکسن فایزر ـ بیون‌تک علیه کرونا واکسینه کرده و در زمینه کمپین واکسیناسیون در جهان پیشتاز بوده است.

» این بیانیه می‌‌افزاید: «احیا و اجرای کامل (برجام) می‌تواند مسیر رفع نگرانی منطقه‌ای و امنیتی را هموار سازد. هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان پیش از آن گفته بود که در شرایط کنونی اتلاف وقت به سود هیچ یک از کشورهای ذیربط نیست. بسیاری از ناظران سیاسی سخنان و مواضع خاتمی در دوران ریاست جمهوری وی و پس از آن را مقدمه تفکیک میان «پایگاه اجتماعی» و «مقام سیاسی» در جریان اصلاحات به شمار آوردند که در نهایت چنین رویکردی به سرکوب هر گونه روند اصلاحات در ایران و به تقویت حاکمیت مطلقه رهبر جمهوری اسلامی منجر شد.» مذاکرات احیای برجام در وین روز یکشنبه نیز ادامه یافتند. آمریکا به طور مستقیم در این مذاکرات حضور ندارد.» میخائیل اولیانوف، نماینده سیاسی روسیه در مذاکرات برجام نیز گفته است که شرکت‌کنندگان در این دور از گفت‌وگوها برای نهایی کردن متن توافق به چند هفته زمان نیاز دارند. در همین زمینه: . پیش‌بینی می‌شود نرخ مشارکت در این انتخابات به طور بی‌سابقه‌ای کاهش داشته باشد.