سد‌سازی همسایگان منابع آبی عراق را به میزان 50 درصد کاهش داده است

01/02/1401 09:44:00 ب.ظ

سد‌سازی همسایگان منابع آبی عراق را به میزان 50 درصد کاهش داده است العربيه_فارسى

یک مقام رسمی عراق در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه گفت که به دلیل کمبود بارندگی و کاهش دبی آب ورودی از کشورهای همسایه به رودخانه‌های عراق، ذخایر آب در این کشور عون ذیاب، مشاور ارشد وزارت منابع آب عراق، پنج‌شنبه 21 آوریل در این‌باره گفت :‌«ذخیره آب موجود در...

عون ذیاب، مشاور ارشد وزارت منابع آب عراق، پنج‌شنبه 21 آوریل در این‌باره گفت :‌«ذخیره آب موجود در حال حاضر حدود 50 درصد کمتر از سال گذشته است، که دلیل آن کمبود بارندگی و واردات اندک از کشورهای همسایه است.»

Advertisement عراق با‌وجود ذخایر سرشار نفت و گاز یکی از پنج کشور جهان است که بیشتر تحت تاثیر تغییرات آب و هوایی قرار گرفته و مستعد بیابان‌زایی می‌باشد به نحوی که آب در این کشور نیمه‌بیابانی با جمعیت 41 میلیون نفری به معضل اصلی آن تبدیل شده است.

سرشاخه‌های منابع آبی عراق که مهمترین آن دو رود دجله و فرات است، عمدتا در خارج از این کشور یعنی ترکیه، سوریه و ایران قرار دارند. به گفته بغداد، این کشورها با سدسازی در سرشاخه‌ این رودها، جریان آنها را برای رسیدن به عراق با مشکل جدی روبه‌رو کرده‌اند. headtopics.

ادامه مطلب:
العربیه فارسی »

وضعیت فعلی سیاست خارجی کشور برآمده از کدام سیاست اصولگراهاست؟

معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه دولت اصلاحات گفت: وضعیت فعلی ایران نمایانگر این موضوع است که ریشه مشکل یا مشکلات در جای دیگری نهفته است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

عراق به مقابله با دخالت‌های نظامی ترکیه در خاک خود تهدید کرددر واکنش به تاکید مجدد رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه مبنی بر ادامه عملیات نظامی این کشور در شمال عراق و سوریه، وزارت خارجه عراق ادعاهای آنکارا مبنی بر

استرداد متهم قاچاق تسلیحات به ایران از اسپانیا به آمریکامراد بوکئی شهروند ترکیه در سپتامبر پارسال با درخواست دادستانی آمریکا در فرودگاه بارسلونا بازداشت شده بود.

ناوالنی: مارین لوپن به پوتین نزدیک است، فرانسوی‌ها به ماکرون رای دهندالکسی ناوالنی، مخالف سرسخت ولادیمیر پوتین، روز چهارشنبه ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) از رای‌دهندگان فرانسوی خواست تا در دور دوم انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه امانوئل ماکرون را در مقابل مارین لوپن انتخاب کنند. Hi dear friend I invite you to these projects and I hope you will achieve your dreams by reviewing these projects nftbooks _ nftbs bitgert _ brise fwc _ fwctokens bluesparrow BNBchain شیطان درجه یک ،جاسوس امریکا برای خرابی و تباهی کشور روسیه. درودها دوستان فردا جمعه 22.4.2022 کل کائنات بر سلطان 20.9.1443 گابریل خبررسان بر درویش 2.2.1401 پاپ بانو بر خودش درود بر الکسی ناوالنی که از زندان و در حبس بخوبی از قدرت نفوذ کلامش آگاه است و نقش خود را بخوبی ایفا میکند.

مناظره نامزدهای انتخابات فرانسه؛ ماکرون خطاب به لوپن: شما به‌ قدرت روسیه وابسته هستیدامانوئل ماکرون می‌گوید در صورتی که لوپن در انتخابات پیروز شود، به دلیل محدودیت‌هایی که رقیب دست راستی او بر زنان مسلمان وارد می‌کند، کشور با یک جنگ داخلی رو به رو خواهد شد.

گروه‌ تروریستی پ.ک.ک تهدید بزرگی برای منطقه سلیمانیه عراق است

سومین طوفان گرد و غبار در عراق در زمانی کمتر از دو هفتهاین حادثه بار دیگر باعث تعطیلی موقت فرودگاه‌های بین‌المللی در بغداد و نجف شد. جزئیات بیشتر🔽