سد نهرین طبس از مدار آبرسانی خارج شد

25/09/1400 09:39:00 ق.ظ

سد نهرین طبس از مدار آبرسانی خارج شد مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی: خشکسالی، کمبود بارندگی در خراسان جنوبی و خالی شدن سد نهرین طبس سبب شد تا این سد از مدار تأمین آب شرب شهر خارج شود.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی گفت: خشکسالی، کمبود بارندگی در خراسان جنوبی و خالی شدن سد نهرین طبس سبب شد تا این سد از مدار تأمین آب شرب شهر خارج شود. وی با بیان اینکه اکنون صرفا برای کشاورزی از آب سد به میزان حدود ۱۰۰ لیتر بر ثانیه استفاده می‌شود، تصریح کرد: مصرف آب به دلیل اقلیم گرم شهر طبس و ویلایی بودن خانه‌ها بالاست.

سروری با بیان اینکه در حال حاضر تامین آب شرب طبس از چاه انجام می‌شود، افزود: رعایت در مصرف می‌تواند به بهبود شرایط کمک بسزایی کند.

وی با بیان اینکه پیگیر توجه به راه‌حلی برای برون رفت از بحران کم آیی در استان هستیم، بیان کرد: با هماهنگی آب و فاضلاب، چندین حلقه چاه برای تأمین آب طبس حفر می‌شود. مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای خراسان جنوبی یادآور شد: آب سد نهرین برای مصرف شرب پس از خروج از سد تصفیه شده و در شبکه توزیع قرار می‌گرفت.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

پرواز مستقیم بین افغانستان و ازبکستان از سر گرفته شدپرواز مستقیم بین افغانستان و ازبکستان از سر گرفته شد بر اساس گزارش‌ رسانه‌های ازبکستان به نقل از بیانیه صادر شده توسط هواپیمایی کام ایر افغانستان، پروازهای مستقیم بین کابل و تاشکند امروز از سر گرفته شد.

لایحه رتبه‌بندی معلمان ایران پس از اعتراضات گسترده تصویب شدنمایندگان مجلس ایران امروز چهارشنبه ۱۵ دسامبر (۲۴ آذر) با تصویب جزئیات لایحه رتبه‌بندی معلمان، میزان حقوق و مزایای معلمان را مشخص کردند.

واکنش تهران به نشست همسایگان عرب جنوب خلیج فارس؛ «مداخله» در امور موشکی را نمی‌پذیریم‌سخنگوی وزارت امور خارجه ایران یک روز پس از نشست سران کشورهای جنوب خلیج_فارس که در آن تهران به متوقف کردن روند مذاکرات منطقه متهم شد، گفت که ایران از کشورهای حوزه خلیج فارس خواسته است از «اتهامات تکراری و بی اساس» علیه تهران خودداری کنند.

انفجار کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ کشته بر جای گذاشت🔺انفجار کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ کشته بر جای گذاشت ▪️خبرگزاری آسوشیتدپرس روز سه‌شنبه ۲۳ آذر گزارش داد که بر اثر انفجار یک کامیون حامل بنزین در شمال هائیتی بیش از ۵۰ تن کشته و تعدادی زخمی شدند.

خانه در مناطق ارزان، ارزان‌تر شدخانه در مناطق ارزان، ارزان‌تر شد بازار مسکن در چهار منطقه از شهر تهران که پایین‌ترین متوسط قیمت را به خود اختصاص می‌دهند با افت ۴ تا ۶ درصدی قیمت مواجه شد.

مخالفت ایران با نصب دوربین در سایت اتمی تسا؛ «کرج خارج از پادمان است»محمد اسلامی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران با اشاره به این که سایت تسا در کرج خارج از پادمان است، نظارت آژانس بر این سایت را به‌طور ضمنی رد کرد.اسلامی، اونجا دوربین داشت دیگه . خرابکاری کردن جای رولپلاکاش خراب شد دیگه نمیشه دوربین نصب کرد😂