سخن‌گوی جریان صدر عراق: تمام شیعیان عراق از ایران پیروی نمی‌کنند

23/10/1399 10:17:00 ق.ظ

شیخ «صلاح العبیدی»، سخن‌گوی جریان_صدر این سخن را که «تمام شیعیان_عراق از ایران پیروی می‌کنند» تکذیب کرده و گفته است: «برخی رسانه‌ها، تمام شیعیان را تابع ایران می‌دانند، درحالی‌که چنین ادعایی درست نیست. جزییات بیشتر: راستی_آزمایی اخبار_ایران

به گزارش خبرگزاری رسمی عراق «واع»، همچنین گفته است: «حل مشکل حمله به نمایندگی‌های دیپلماتیک در عراق، وظیفه نهادهای اجرایی است و دفتر فرماندهی کل نیروهای مسلح و امثالهم باید در این زمینه پاسخ‌گو باشند.

تمرکز بر این مسئله عراق امروز که با بحران مالی شدید مواجه است، بیش از هر چیزی اهمیت دارد. تمام نهادها و کشورهای قادر به کاهش این بحران بایستی با یکدیگر همکاری کنند، چون تنها این راه، سودمند خواهد بود.»

او در ادامه گفته است: «اگر چنین تصوری در فضای دیپلماسی جا بیفتد که عراق برای نمایندگی‌های دیپلماتیک مستقر در بغداد امن نیست و هر لحظه امکان دارد هدف حمله و در معرض خطر قرار گیرند، بر میزان همکاری آن‌ها با کشورمان برای حل بحران، تاثیر منفی خواهد گذاشت. بازنده واقعی این وضعیت نیز عراق و شهروندان این کشور خواهند بود. بدون ایجاد ثبات، یعنی اینکه کشورمان در معرض تندباد حوادث باقی بماند.»

سخن‌گوی جریان صدر همچنین گفته است: «افزایش اعتبار عراق، مستلزم تلاش برای ایجاد ثبات واقعی به منظور جذب سرمایه‌گذاری است. ثباتی که به ایجاد نشاط در روند اشتغال و دیگر پارامترها و چارچوب‌ها و به نفع ملت عراق برای رهایی از بحران منجر شود. تنها در این حالت است که عراق جایگاه خود را در منطقه بازخواهد یافت».

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

بایدن در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی زمین خورد

رئیس جمهور آمریکا در مراسم فارغ‌التحصیلی دانشجویان آکادمی نظامی نیروی هوایی در ایالت کلرادو زمین خورد. - Anadolu Ajansı ادامه مطلب >>