سخنی با وزیر محترم آموزش و پرورش

22/06/1398 02:12:00 ب.ظ

«شما با پیچیدگیهای آموزش وپرورش آشنا نیستید.لطفا آموزش وپرورش را شتاب‌زده وارد میدان آزمون وخطایی نکنید که فردا روزی مصداق'خواست ابرو درست کند ،چشمش را کور ساخت' شوید» یادداشت ابراهیم سحرخیز معاون سابق آموزش وپرورش خطاب به وزیر جدید👇 اخبار_ایران معلمان

«حاجی میرزایی در اولین روزهای وزارتش در صفحه توئیتری خود از معلمان خواست " انطباق مسیر حرکتی وی را در طول مدت وزارتش با برنامه، رویکردها و سیاست‌های کلان آموزش و پرورش سنجیده، تا در صورت انحراف به وی تذکر دهند".

چنین نگاهی، در گام نخست، درخور تحسین و ستایش است اما باید به انتظار نشست و دید در کوتاه مدت باقی مانده از عمر دولت دوازدهم، با این پیش فرض که "حاجی میرزایی" نیز "از عزل یا همان استعفای ناگهانی، جان سالم به در برده، تا پایان راه با دولت همراه باشد؛ قرار است کدام رویکردها از اولویت لازم برخودار باشند؟

اگر قرار است نسخه املا شده در پیوست حکم وزیر، در اصطلاح علما "طابق النعل بالنعل"، "مسقط الراس" عملکرد آموزش و پرورش باشد که وامصیبتا! دولت به دنبال آموزش و پرورشی است که به طرفه العینی، راه را برای مدرسه فروشی یا همان خصوصی سازی، رشد فزاینده "خرید خدمات آموزشی" هموار سازد. با نام بهره وری، رشد بودجه در آموزش و پرورش متوقف شود؛ مطالبات بر زمین مانده معلمان روند کاهشی به خود گرفته، خودگردان شدن مدارس به فوریت در دستور کار قرار گیرد.

دولت در آموزش و پرورش به دنبال یک خط شکن جسور برای عملیاتی شدن خصوصی سازی در مدارس دولتی می‌گردد. همان تفکری که امثال"مهر محمدی"ها می‌کوشند تا برایش دلیل و مبانی دست و پا کنند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

اولین نماد زنانه نسل آبی: نسلی که با پاشایی شروع شد و با سحر تداوم یافتپس از تظاهرات دی ماه سال ۹۶ یادداشتی را درباه ظهور نسل آبی در ایران، A “Blue” Generation and

با نهایی شدن توافقات با اروپا آماده بازگشت به تعهدات برجامی هستیمرئیس جمهور با بیان اینکه آمریکا با خروج از برجام به عنوان یک توافق چندجانبه بین المللی، از انجام تعهداتش طفره رفته است، تاکید کرد: از دیدگاه دولت، مجلس و مردم ایران در شرایطی که تحریم‌ها باقی باشد، مذاکره با آمریکا معنا و مفهومی ندارد.

ایران: عطش جنگ هم باید همراه با سردسته جنگ‌‌طلبان برودایران روز چهارشنبه چندین ساعت پس از برکنار جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید گفت که واشنگتن باید از «جنگ‌طلبان فاصله بگیرد» و تهران همچنان خواستار رفع تحریم‌ها پیش از هرگونه مذاکره‌ای است.

صلح با طالبان؛ خبر بد برای صلح‌طلبان؟

ترامپ: دوست دارم با ایران توافق کنم اما اگر نشد هم مهم نیستترامپ: دوست دارم با ایران توافق کنم اما اگر نشد هم مهم نیست

شرکت دیزنی با یک جایزه، به اقدام نیکوکارانه پسربچه آمریکایی پاداش دادشرکت دیزنی با یک جایزه، به اقدام نیکوکارانه پسربچه آمریکایی پاداش داد جرمین که ۱۶ شهریور ۷ ساله شد، به خاطر اهدای پولی که در واقع کادوی تولدش بود به قربانیان دوریان، در رسانه ها و شبکه های اجتماعی خبرساز شد.