سخنگوی دولت، هشتگ اعدام نکنید و 'خواست طبیعی افکار عمومی' | DW | 18.07.2020

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

علی ربیعی بخشی از طوفان توئیتری 'اعدام نکنید' را تلاش مدنی شهروندان و بخشی از آن را کوبیدن بر طبل خشونت توصیف کرد. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی می‌گوید صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض منطبق با احکام قرآن است.

علی ربیعی بخشی از طوفان توئیتری"اعدام نکنید" را تلاش مدنی شهروندان و بخشی از آن را کوبیدن بر طبل خشونت توصیف کرد. نماینده ولی فقیه در استان مرکزی می‌گوید صدور حکم اعدام برای سه جوان معترض منطبق با احکام قرآن است.

علی ربیعی در این یادداشت که روز شنبه ۲۸ تیر در صفحه نخست روزنامه ایران منتشر شد نوشت: «بازتاب‌های این حکم که طیف بسیار متنوعی از گرایش‌ها را از سوی فعالان سیاسی و مدنی و جوانان و گروه‌های اجتماعی دربرمی‌گرفت که با نوعی نگاه همدلانه هشتگی را داغ کردند.»او می‌گوید بخش وسیعی از این اقدام‌ها بیانگر"یک خواست طبیعی افکار عمومی" و اظهار نظر و گفت‌وگوی طبیعی در یک جامعه است که مطابق معمول کسانی مانند ترامپ با"وقاحتی باورنکردنی" با دخالت خود آن را دچار اختلال می‌کنند.

علی ربیعی می‌نویسد به رسمیت شناختن حق اعتراض"خطر تحریک سوء‌استفاده‌کنندگان به اقدامات جهت‌دار" را هم به دنبال دارد و تعهد به شنیدن صدای مردم"مستعد موج‌سواری دشمنان" هم می‌شود اما هیچ‌یک از این مخاطرات نباید مسئولان را به پاک کردن صورت مسئله تشویق کند. ربیعی این گونه افراد را"توئیت به مزد" خوانده و آنها را متهم کرده که هدفی جز"کوبیدن بر طبل خشونت" و"تسریع و القای شتابزدگی در صدور و اجرای حکم" ندارند.

این اظهارات را می‌توان به انتقاد از رویه مسئولان قضائی و نیروهای امنیتی و انتظامی در برخورد با معترضان سال گذشته تعبیر کرد که شامل مسئولان دولتی نیز می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

یادداشت سهیل عربی از زندان؛ فریاد اعدام نکنید ادامه دارد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شانس پیروزی کمپین اعدام نکنید چه قدر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

#اعدام_نکنید و تله بدخواهان و براندازاناین در حالی بود که گروه‌های معارض نظام در خارج از کشور هم با آیین‌ها و عقاید مختلف بر این موج جامعه مدنی ایران سوار شدند و عملا برای گروه‌های تندرو داخل ایران که معمولا ترجیح می‌دهند بدون توجه به موضوع ساز مخالف خود را کوک کنند، دستاویزی بدهند.
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

مسیح علینژاد: ایران برادرم را به ۸ سال زندان محکوم کرد؛ پس از هشتگ «اعدام نکنید» رژیم از خشم مردم وحشت کرده استمسیح علینژاد: ایران برادرم را به ۸ سال زندان محکوم کرد؛ پس از هشتگ «اعدام نکنید» رژیم از خشم مردم وحشت کرده است ماموران وزارت اطلاعات ایران روز سه‌شنبه، دوم شهریور سال گذشته با «حمله» به خانه علی علینژاد، برادر مسیح علینژاد، او را بازداشت کردند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کردوکلای مدافع وسلی آیرا پورکی بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

روایت شهروندان بهبهانی از اعتراض به اعدام و گرانی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »