سخنگوی دولت ایران: بنزین را از روی خیرخواهی گران کردیم

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 56 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

سخنگوی دولت ایران: بنزین را از روی خیرخواهی گران کردیم العربية

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی دولت ایران افزایش 300 درصدی قیمت بنزین را اقدامی برای کمک به نیازمندان توصیف کرد و مدعی شد: « من صادقانه اعلام می‌کنم که اجرای این طرح، با یک نیت خیرخواهانه برای دهک های متوسط به پایین جامعه انجام شد.»

او گفت که دولت برای تامین «افزایش قدرت خرید مردم» یا باید مالیات را افزایش می‌داد و یا اینکه نفت بیشتری می‌فروخت. پیش از این حسن روحانی گفته بود که دلیل گران‌ کردن بنزین، ناتوانی ایران در فروش نفت به دلیل تحریم‌هاست. حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران روز یکشنبه 17 نوامبر با طرح این ادعا که هدف از افزایش قیمت بنزین «کمک به خانوارهای متوسط و کم درآمد است»، گفت که یکی از راه‌های تامین هزینه‌های این طرح فروش نفت بیشتر است ولی در حال حاضر، فروش نفت ایران با محدودیت‌هایی مواجه است.

ایران در روزهای گذشته اعلام کرد که از 24 آبان ماه، قیمت هر لیتر بنزین سهمیه‌ای 1500 تومان، هر لیتر بنزین آزاد 3000 تومان و هر لیتر بنزین سوپر 3500 تومان خواهد بود و در پی آن اعتراضات گسترده‌ای در بیشتر شهرهای ایران صورت گرفت و نیروهای امنیتی ایران ده‌ها نفر از معترضان را کشتند. همزمان با استمرار اعتراضات در شهرهای مختلف ایران، شمار کشته‌ها نیز رو به افزایش است. سازمان عفو‌ بین‌الملل روز سه‌شنبه 19 نوامبر 2019 اعلام کرد تا کنون دستکم 106 نفر از مردم معترض در 21 شهر ایران کشته شده‌اند. فعالان ایرانی شمار کشته‌ها را بیش از 200 نفر و تعداد شهرهایی که شاهد اعتراضات است را بالای 110 شهر گزارش کرده‌اند.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خفه شو اطلاعاتي شكنجه گر

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دولت در دور باطل؛ چرا بنزین در ایران ۶۰۰ برابر بازار جهانی گران شد؟چرا در حالی که قیمت جهانی هر لیتر بنزین در فاصله سال‌های ۱۳۵۷ تا ۱۳۹۸ نزدیک به ۵ برابر شده، قیمت ریالی آن در ایران ۳ هزار برابر شده است؟ این گزارش را بخوانید 🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بعیدی‌نژاد: افزایش قیمت بنزین نشانه اعتماد دولت و ملت است؛ سفیر ایران درست می‌گوید؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

دولت چرا بنزین را گران کرد؟ + اینفوگراف- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimدولت چرا بنزین را گران کرد؟ خبرگزاری رسمی دولت امروز اینفوگرافی منتشر شده که دلایل گرانی بنزین را تشریح کرده است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی دولت: مردم صف‌ خود را از اغتشاشگران جدا کردندسخنگوی دولت: - ۷۵ درصد افراد جامعه مشمول طرح حمایتی می‌شوند - اصلاح قیمت بنزین با تصمیم سران سه قوا بود و مقام معظم رهبری نیز موافقت خود را با آن اعلام کردند - دولت اعتراض را حق میداند ولی اعتراض با اغتشاش متفاوت است، مردم ایران صف خودرا از آنها جدا کردند
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

دولت آلمان: ایران به حق مردم برای اعتراض احترام بگذارد | DW | 18.11.2019دولت آلمان از جمهوری اسلامی خواست که 'به حق مردم به اعتراض' احترام بگذارد و برای حل بحران باب گفت‌وگو را با معترضان باز کند. پیشتر سپاه پاسداران اعلام کرده بود که با هرگونه ناامنی قاطعانه برخورد خواهد کرد.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

وعده بسته حمایتی؛ آیا دولت ایران پولی برای کمک به ۱۸ میلیون خانوار دارد؟رئیس‌جمهوری ایران در در سفر استانی خود به کرمان بعد از آنکه از وضعیت دشوار اقتصاد ایران در شرایط تحریم گفت وعده داد که دولت قصد دارد به ۱۸ میلیون خانوار، ماهانه کمک‌هایی تحت عنوان 'بسته‌های حمایتی' ارایه کند اما با توجه به شرایط مالی دولت، آیا چنین پولی برای پرداخت وجود دارد؟
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »