سخنگوی دولت: آرای باطله نشانه عدم باور به تغییرات است | DW | 22.06.2021

22/06/2021 08:30:00 ب.ظ

سخنگوی دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی درباره میزان بالای آرای باطله و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند محصول 'بی‌تفاوتی به نهاد انتخابات' و 'عدم باور به تغییرات' باشد.

انتخابات ریاست جمهوری ایران, آرای باطله

سخنگوی دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی درباره میزان بالای آرای باطله و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند محصول 'بی‌تفاوتی به نهاد انتخابات' و 'عدم باور به تغییرات' باشد.

سخنگوی دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی درباره میزان بالای آرای باطله و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند محصول 'بی‌تفاوتی به نهاد انتخابات' و 'عدم باور به تغییرات' باشد.

سخنگوی دولت: آرای باطله نشانه عدم باور به تغییرات استسخنگوی دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی درباره میزان بالای آرای باطله و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند محصول"بی‌تفاوتی به نهاد انتخابات" و"عدم باور به تغییرات" باشد.

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی در کنفرانس هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره ۱۴،۵ درصد آرای باطله در صندوق‌های اخذ رای سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند علل بسیاری داشته باشد که نباید به سادگی از آن گذشت.او گفت: «فرق است بین بی‌تفاوتی به سبد نامزدها و بی‌تفاوتی به انتخابات. عدم مشارکت محصول عدم باور به وقوع تغییرات با جابه جایی دولت‌ها و یا به عبارت دیگر حاصل بی‌تفاوتی نسبت به نهاد انتخابات است».

ادامه مطلب:
DW فارسی »

هفته سوم اعتراضات در ایران و خارج؛ میرحسین موسوی خطاب به نیروهای مسلح: سمت حقیقت و ملت بایستید

ایرانیان خارج از کشور در فراخوانی بین‌المللی قرار است امروز، شنبه ۱ اکتبر (۹ مهر) در شهرهای مختلف دنیا به خیابان‌ها بیایند و ضمن ابراز همدردی با درگذشت مهسا امینی، مخالفت خود را با جمهوری اسلامی ابراز دارند. ادامه مطلب >>

بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر در جریان سرکوب معترضان به نتایج انتخابات در یاسوج

اعتراض روزنامه کیهان به نام‌گذاری یک کوچه در تهران به نام صمد بهرنگی

افغانستان؛ تشدید نبردها در شمال و پیش‌روی طالبان به سمت مزار شریفرسانه‌های محلی به نقل از منابع مطلع اعلام کرده‌اند که طالبان به دروازه‌های مرکز ولایت بلخ نزدیک شده‌اند؛ حال آنکه وزارت دفاع افغانستان در تازه‌ترین اطلاعیه خود تاکید کرده که طالبان از حومه‌ شهر مزار شریف عقب رانده شده‌اند. بخش جرایم علیه امنیت داخلی و خارجی ! ماده ۲۴۳ کود جزا : یکی از شما دیوسها نیست که بگه، اسلحه طالبان از کجا تأمین میشه، مردم افغانستان باید خر چی طالب را میبینند، در اطاق گاز، بکشند، بمب دستی برازنده مثل ويتنام و ویتکنگ بجنگند.راهی دیگر ندارید.

واکنش فرانسه به انتخاب رئيسی: نگران وضعیت حقوق بشر در ایران هستیم«ما همواره نگرانی‌‌مان از وضعیت حقوق بشر در ایران و وضعیت اتباع زندانی‌مان در این كشور را ابراز داشته‌ایم و همچنان این وضعیت را پیگیری می‌کنیم.» آقا اینا به جون خودم دارن شوخی میکنن 🤔 مگه میشه اینقدر پر رووو بود ؟ مگه داریم ؟؟ فرانسه از وضعیت حقوق بشر تو ایران نگرانه 😐 خدااااا منو بکش راحتم کن آخی!! نازی!!دولت فرانسه چه مهربونه!! آدم یاد ناپلئون و میتران و سارکوزی میفته! خوب عیب نداره به پژو و رنو بگین برن دوتا قرارداد آبدار دیگه با رژیم اسلامی ببندن و کارخانه ها و تکنولوژی های از کار افتاده تون را بندازین به رژیم اسلامی حالا سخت نگیرین حقوق بشر هم بلاخره یه طوری میشه. با اسب از رو مردم خودتون رد نشید؛ تا بعد...

در سازمان غذا و دارو به لانه زنبور دست کردم/ مجوز مصرف اضطراری واکسن پاستور؛ سه‌شنبهوزیر بهداشت با اشاره به اقداماتش برای مقابله با فساد در سازمان غذا و دارو، در عین حال مروری بر اقدامات ۱۶ ماه گذشته در بحران کرونا داشت و گفت: امروز بزرگترین آرزوی من و همکارانم که ۱۶ ماه تمام لحظه‌ای آرامش نداشتیم، برداشتن این بار و تکلیف از دوش ماست و اینکه بتوانیم حتی یک شب مثل آدم‌های معمولی موبایل را خاموش کنیم و دو - سه ساعت بخوابیم. اهل تملق نیستم:)))))))) کصکش بذار از راه برسه بعد براش بمال اصن هم معلوم نيس كه اهل چابلوسي نيستي ما هم سابقه ات رو نميدونيم

بیش از 10 هزار مورد جدید ابتلا به کرونا در ایران ثبت شدبراساس اعلام وزارت بهداشت ایران در شبانه روز گذشته 10 هزار و 485 مورد جدید ابتلا به کرونا شناسایی شده و 136 بیمار دیگر نیز جان باخته‌اند. - خبرگزاری آناتولی

ایران سخنگوی دولت: آرای باطله نشانه عدم باور به تغییرات است سخنگوی دولت دوازدهم در پاسخ به پرسشی درباره میزان بالای آرای باطله و عدم شرکت در انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند محصول"بی‌تفاوتی به نهاد انتخابات" و"عدم باور به تغییرات" باشد.استان‌وایر- با گذشت دو روز از آغاز اعتراضات به نتایج انتخابات شوراهای شهر در یاسوج، فضای این شهر هم‌چنان ملتهب است و مقامات از بازداشت بیش از ۱۰۰ نفر از معترضان خبر داده‌اند.روزنامه کیهان به تغییر نام یکی از کوچه‌های تهران به نام «صمد بهرنگی» با این عنوان که این نویسنده مبلغ اندیشه‌های مارکسیستی بوده، انتقاد کرد.طالبان: حقوق زنان افغانستان تنها با برقراری حکومت اصیل اسلامی محقق می‌شود اخبار ضد و نقیض از نبردها در حومه مزار شریف تازه‌ترین گزارش‌ها از نبردهای سنگین میان نیروهای دولتی و طالبان که پس از خروج نظامیان آمریکایی شدت گرفته حکایت از سقوط قریب‌الوقوع مزار شریف دارد.

علی ربیعی سخنگوی دولت روحانی در کنفرانس هفتگی خود در پاسخ به سوالی درباره ۱۴،۵ درصد آرای باطله در صندوق‌های اخذ رای سیزدهمین دور انتخابات ریاست جمهوری ایران گفت که این می‌تواند علل بسیاری داشته باشد که نباید به سادگی از آن گذشت. او گفت: «فرق است بین بی‌تفاوتی به سبد نامزدها و بی‌تفاوتی به انتخابات. روز گذشته رسانه‌های ایران نوشتند که بعد از پایان انتخابات و مشخص شدن آرا، اختلافاتی بین دو طایفه «تیرتاجی» و «تامرادی» بر سر انتخابات شورای شهر یاسوج سبب تجمع آن‌ها در مقابل فرمانداری این شهر شد و وقتی تجمع به زد و خورد رسید، نیروهای یگان ویژه پلیس به محل اعزام شدند. عدم مشارکت محصول عدم باور به وقوع تغییرات با جابه جایی دولت‌ها و یا به عبارت دیگر حاصل بی‌تفاوتی نسبت به نهاد انتخابات است». روزنامه کیهان یک روز بعد این تغییر نام از سوی شورای شهر تهران را به نتایج انتخابات ربط داد و گفت از آنجا که اعضای شورا در انتخابات این دوره رای کسب نکردند، خواسته‌اند با این نام‌گذاری از مردم «انتقام» بگیرند. آمار آرای باطله پس از آرای ابراهیم رئیسی بالاترین میزان رای در انتخابات ریاست جمهوری ایران در روز ۲۸ خرداد امسال بود. در برخی از این ویدیوها صدای تیراندازی به وضوح شنیده می‌شود. انتخاباتی که به گفته منابع رسمی جمهوری اسلامی شاهد کم‌ترین میزان مشارکت در دوران حیات این حکومت بوده است. از سوی دیگر یک عضو شورای ولایتی بلخ اعلام کرده بود که در گیری‌های در حومه مزار شریف در جریان است و جنگجویان طالبان حتی از کمربندهای ایمنی شهر نیز عبور کرده‌اند.

اما حتی در میان آنها که پای صندوق رای رفتند، عده زیادی رای سفید یا باطل داخل صندوق‌ها انداختند. انتخابات ششمین دوره شوراهای شهر و روستا هم‌زمان با انتخابات ریاست جمهوری برگزار شد اما در اغلب مناطق ایران با بی تفاوتی گسترده شهروندان روبه‌رو شد.» این روزنامه همچنین مدعی شده همین نام‌گذاری باعث سرخوردگی مردم از اعضای شورای شهر تهران می‌شود. در همین زمینه: .