سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دستگاه قضایی ایران به جای اجرای عدالت، حقوق‌بشر را سرکوب و نقض می‌کند

27/04/1399 11:53:00 ب.ظ

♦️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دستگاه قضایی ایران به جای اجرای عدالت، حقوق‌بشر را سرکوب و نقض می‌کند

Newsletter, اعدام

♦️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: دستگاه قضایی ایران به جای اجرای عدالت، حقوق‌بشر را سرکوب و نقض می‌کند

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

به صدور حکم اعدام برای این سه جوان ایرانی واکنش نشان داد و گفت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند. اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود. #اعدام_نکنید»

بیش از شش میلیون نفر با هشتگ‌های #اعدام_نکنید #StopExecutionsInIran اعتراض خود را بیان کردند.توئیتر فارسی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیزنوشت: «سه جوان ایرانی محکوم به اعدام شده‌اند. تنها جرم آنها این است: خواست آنها برای زندگی بهتر و كرامت. مردم ایران شایسته بهتر از این هستند. #اعدام_نکنید»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

ناآرامی‌های ایران؛ گزارش‌ها از تیراندازی به سمت معترضان در زاهدان

آخرین اخبار و گزارش‌های مرتبط با رویدادهای ایران در روز جمعه چهارم آذر (۲۵ نوامبر) را می‌توانید در این صفحه دنبال کنید. ادامه مطلب >>

پل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا استپل گوسار عضو کنگره آمریکا: کمک به مردم ایران از بهترین هدف‌های سیاست خارجی آمریکا است این عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا در پایان گفت:‌ رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است و زمان انتقال قدرت به مردم ایران فرا رسیده است.

سخنگوی کرملین: نشانه‌های اولیه از احیای همکاری روسیه-آمریکا دیده می‌شودسخنگوی کرملین گفت، نشانه‌های اولیه‌ای از احیای همکاری بین روسیه و آمریکا در بحبوحه کرونا ویروس وجود دارد اما هنوز زود است که بخواهیم درباره آن گمانه‌زنی کنیم.

آمریکا دومین حکم فدرال اعدام را پس از ۱۷ سال اجرا کردوکلای مدافع وسلی آیرا پورکی بر ابتلای وی به زوال عقل و در نتیجه فراهم نبودن شرایط لازم برای اجرای حکم تاکید می‌کردند.

افشای سئوالات آزمون گواهی نامه شایعه است/نمی توانیم این آزمون را حذف کنیممعاون آموزشی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه افشای سئوالات آزمون گواهی نامه تخصصی شایعه و ساده لوحانه است، گفت: این که برخی در فضای دانشگاه‌های علوم پزشکی ادعا می‌کنند سؤالات این آزمون در تعداد بالا افشا شده و اصطلاحا لو رفته است، اصلا این گونه نیست و نباید ساده انگارانه این حرف‌ها را بیان کرد.

کرونا چطور اقلیم کردستان را از آغوش آمریکا به سمت چین می‌کشاند؟الجزیره در گزارشی استدلال می‌کند کمک‌های چین به دولت اقلیم کردستان در جریان شیوع ویروس کرونا، جایگاه این کشور را در میان کردهای عراق بهبود بخشیده و ممکن است پکن به زودی جای آمریکا را در این منطقه خودمختار بگیرد.

آمریکا صدور ویزا برای کارکنان شرکت‌های فن‌آوری چینی را محدود می‌کندآمریکا صدور ویزا برای کارکنان شرکت‌های فن‌آوری چینی را محدود می‌کند مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، روز چهارشنبه گفت شرکت های مخابراتی در سراسر جهان باید بدانند که اگر با «هواوی» تجارت کنند در واقع دارند «با ناقضان حقوق بشر تجارت می کنند.»

روز چهارشنبه در توئیتی فارسی به صدور حکم اعدام برای این سه جوان ایرانی واکنش نشان داد و گفت: «سه نفر در ایران برای شرکت کردن در تظاهرات محکوم به مرگ شده اند.پل گوسار عضو کنگره از طریق ویدئو کنفرانس پیام داد.به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت: شاید بتوان از بحران‌های جهانی چون همین ویروس کرونا برای همکاری درست، همبستگی و کمک‌های مشترک استفاده کرد.Aa دومین حکم فدرال اعدام طی ۱۷ سال گذشته در آمریکا روز پنجشنبه اجرا شد.

اعدام آنها در هر لحظه قابل انتظار است. اعدام این سه نفر پیامی اسفناک به دنیا می فرستد و نباید انجام شود. وی افزود: ما خواستار آزادی و دموکراسی برای مردم ایران هستیم. #اعدام_نکنید» بیش از شش میلیون نفر با هشتگ‌های #اعدام_نکنید #StopExecutionsInIran اعتراض خود را بیان کردند. ما به ایتالیایی‌ها و آنها به ما کمک می‌کنند. توئیتر فارسی بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نیز نوشت : «سه جوان ایرانی محکوم به اعدام شده‌اند. این عضو جمهوریخواه کنگره آمریکا در پایان گفت:‌ رژیم ایران بزرگترین حامی تروریسم است و زمان انتقال قدرت به مردم ایران فرا رسیده است. تنها جرم آنها این است: خواست آنها برای زندگی بهتر و كرامت. دیوان عالی آمریکا پیش از این با رد درخواست وکلای مدافع وسلی آیرا پورکی حکم اعدام او را تائید کرده بود.

مردم ایران شایسته بهتر از این هستند. وی همچنین به تنش‌های روز افزون بین واشنگتن و پکن نیز اشاره کرد و گفت: این زمان مناسبی نیست که واشنگتن، دولت پکن را متهم کند اما متاسفانه اتفاق افتاده است. #اعدام_نکنید» امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی سه جوان معترض آبان ماه، پیشتر به اعدام محکوم شده بودند و دیوان عالی رای آنها را تایید کرده بود. مصطفی نیلی، وکیل دادگستری، روز جمعه ۲۰ تیرماه فاش کرده بود که تا این مرحله، او هنوز به عنوان وکیل اجازه ورود به پرونده را نداشته است. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا چندی پیش تایید احکام اعدام سه تن از بازداشت‌شدگان اعتراضات مردمی آبان سال ۱۳۹۸ در ایران توسط دیوان عالی کشور را محکوم کرد. مورگان اورتگاس در پیامی در توئیتر نوشت: «گزارش شده است که این معترضان مورد ضرب و شتم قرار گرفته، از داشتن وکیل محروم بوده، و تحت فشار وادار به اعترافات اجباری شده‌اند. از ۹ قاضی دیوان عالی آمریکا تنها پنج قاضی با اجرای حکم اعدام وسلی آیرا پورکی موافقت کرده بودند.

» وی تاکید کرد که ایران باید حقوق بشر را محترم شمرده و به این اعدام‌ها پایان دهد. ساعاتی بعد از اعتراض چند میلیونی در فضای مجازی نسبت به اعدام سه جوان معترض در آبانماه، برخی خبرگزاری‌های جمهوری اسلامی ایران خبرهای ضد و نقیضی درباره توقف اجرای حکم آنها منتشر کردند. آبان‌ماه گذشته مردم در شهرهای مختلف ایران در اعتراض به گران شدن ناگهانی بنزین به خیابان آمدند. به .