سخنگوی دولت: افزایش قیمت بنزین صحت ندارد/ دولت فعلا یارانه نقدی را پرداخت می‌کند- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

04/06/1401 08:47 ب.ظ

سخنگوی دولت: دولت فعلا یارانه نقدی را پرداخت می‌کند افزایش_قیمت_بنزین صحت ندارد

تولید روزانه 90 تا 100 میلیون لیتر بنزین/اگر روند اصلاح نشود ابتدای 1402 واردکننده بنزین می‌شویمبهادری‌جهرمی اظهار داشت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداشته، نداریم و نخواهیم داشت و به هر زبانی که می‌خواهید بنویسید که قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند.

بهادری‌جهرمی اظهار داشت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداشته، نداریم و نخواهیم داشت و به هر زبانی که می‌خواهید بنویسید که قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند. وی بیان کرد: دولت به‌سبب شوک افزایش قیمتی یارانه دو ماه را یک جا واریز کرد و برنامه دولت هم همین بود که بعد از دو ماه، یارانه را به‌صورت ماهانه واریز کند.

سخنگوی دولت عنوان کرد: دستاوردهای دولت در طول یک سال اخیر با همراهی مردم در بازگشت به شعارهای اصلی انقلاب شگرف بوده و دیوارهای بین دولت و مردم برداشته شده‌است. وی با اشاره به سیاست خارجی کشور افزود: ما امروز خودمان را به یک گوشه دنیا گره نزده و به‌صورت کاریکاتوری مباحث کشور را پیگیری نمی‌کنیم.ما همه مسائل مردم را شرطی یک حوزه نکرده و بازار، زندگی و کسب‌وکار را معطل یک گوشه نمی‌کنیم. کشور ظرفیت‌های زیادی دارد و باید از ظرفیت‌ها کشورهای مختلف جهانی نیز استفاده کرد؛ امروز نتیجه این نگاه در حال نشان‌دادن خودش است و تراز تجاری ما مثبت شده‌است.

ادامه مطلب:
Tasnimnews_Fa »

اختیار این مبلغ ناچیز را از مردم نگیرید راحت شأن بگذارید تا هرگونه که نیاز دارند هزینه کنند نکند از این که این روش هیچ راهی برای سواستفاده عده‌ای نمی‌ماند ناراحتید آخه در این مملکت هر برنامه‌ای باید برای عده‌ای رانت داشته باشد

روایت سخنگوی دولت از رکوردشکنی دیگر‌ دولت سیزدهم/‌ 31 سفر استانی اعضای هیئت دولت در یک روز- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim۳۱ سفر_استانی اعضای هیئت دولت در یک روز سخنگوی دولت: همه دولتمردان و هیئت وزیران در ۳۱ استان کشور مهمان مردم استان‌های مختلف هستند تا نگاه راهبردی و گفتمانی دولت که مردمی‌بودن و توجه به بدنه اجتماعی مردم در تمام نقاط کشور است، عملی شود

سخنگوی دولت: حقوق بازنشستگان دولتی افزایش می یابد/ نقدینگی در دولت قبل 8 برابر شد- اخبار مرکزی - اخبار استانها تسنیم | Tasnimسخنگو و رئیس شورای اطلاع رسانی دولت سیزدهم گفت: طی هشت سال منتهی به شهریور 1400 حجم نقدینگی در کشور هشت برابر شد یعنی از 460 هزار میلیارد تومان به بیش از چهار هزار هزار میلیارد تومان رسید. سخنگوی دولت:اگر افزایش حقوق صورت گیرد و به واسطه خلق پول افزایش حقوق اعمال شود، مانند روال معیوب گذشته می‌شود که با خلق پول تورم ایجاد خواهد شد و حقوق‌ها مستهلک می‌شود امید است در کوتاه مدت به جمع‌بندی نهایی برسد و خبرهای خوشی برای کارمندان و بازنسشتگان لشکری و کشوری اعلام شود

وزیر بهداشت: روند شیوع کرونا ‌متوقف شد/ مردم در «طرح دارویار» هیچ افزایش قیمتی را پرداخت نمی‌کنند- اخبار سمنان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimروند شیوع کرونا ‌متوقف شد وزیر بهداشت: وضعیت کرونا در سه هفته اخیر به صورت ثابت مانده و روند افزایشی نداشته است توصیه ما به عموم مردم این است که برای کنترل بیماری کرونا نسبت به تزریق دُز یادآور واکسن کرونا اهتمام ویژه داشته باشند. کرونا

پیکر آیت‌الله ناصری ‌روز یکشنبه تشییع می‌شود- اخبار اصفهان - اخبار استانها تسنیم | Tasnimپیکر آیت‌الله_ناصری یکشنبه تشییع می‌شود فرزند ارشد آیت‌الله ناصری: پیکر این عالم وارسته روز یکشنبه ششم شهریورماه در گلستان شهدای اصفهان به خاک سپرده می‌شود

رونمایی معاون اول رئیس جمهور از 3 بسته مهم اقتصادی دولت/ مخبر: شرایط سخت را پشت سر گذاشتیم- اخبار مازندران - اخبار استانها تسنیم | Tasnimرونمایی مخبر‌ از ۳ بسته مهم اقتصادی دولت معاون اول رئیس‌جمهور: یکی از این بسته‌ها برای کنترل نوسانات اقتصادی است بسته دوم برای سرمایه‌گذاری و اشتغال‌زایی است بسته سوم در زمینه مبارزه_با_فقر و استقرار عدالت است به لطف خدا شرایط سخت را پشت سر گذاشتیم لطفا درست کنید وضع اقتصادیو

گفت‌وگو| قفل 20 ساله فاز 11 پارس جنوبی شکست/تعیین تکلیف تمامی میادین مشترک نفتی و گازی در سال اول دولت- اخبار نفت و انرژی - اخبار اقتصادی تسنیم | Tasnimقفل ۲۰ ساله فاز ۱۱ پارس جنوبی شکست وزیر نفت: زمستان امسال تولید زودهنگام از فاز ۱۱ پارس جنوبی به حجم حدودی ۱۱ میلیون مترمکعب گاز در روز را خواهیم داشت زمستان سال گذشته بالاترین برداشت از این میدان را به ثبت رساندیم

تولید روزانه 90 تا 100 میلیون لیتر بنزین/اگر روند اصلاح نشود ابتدای 1402 واردکننده بنزین می‌شویم

وی با تأکید بر اینکه همه باید برای رفع مشکلات، تهاجم فرهنگی و اقتصادی پای کار باشیم، بیان کرد: هیچ ذره‌ای فاصله میان دولت با نگاه گفتمانی حاکم بر طبقه نخبگانی و انقلابی جامعه وجود ندارد، این دولت برآمده از همین گفتمان است، اما برخی از داده‌های منعکس‌شده از دولت به‌سبب شیطنت‌های رسانه‌ای اشکال دارد.

سخنگوی دولت با اشاره به شایعه افزایش قیمت بنزین تصریح کرد: در همه جلساتی که به‌عنوان سخنگوی دولت حضور دارم سؤال می‌کنند که آیا قیمت بنزین افزایش پیدا می‌کند؟ ما هم جواب می‌دهیم هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت نداریم.

بهادری‌جهرمی اظهار داشت: هیچ برنامه‌ای برای افزایش قیمت بنزین نداشته، نداریم و نخواهیم داشت و به هر زبانی که می‌خواهید بنویسید که قیمت بنزین افزایش پیدا نمی‌کند.

وی افزود: به همه خبرنگاران رسانه‌های شرکت‌کننده در نشست‌های خبری وکالت دادم که در هر زمانی و هر لحظه‌ای از شبانه‌روز که شایعه افزایش قیمت بنزین را شنیدند یک خبر اختصاصی از زبان بنده بزنند و بگویند که سخنگوی دولت تکذیب کرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هرگز دولت هیچ جایی نگفته است که کالابرگ ظرف دوماه اجرایی می‌شود، عنوان کرد: قانون دولت را به اجرای کالابرگ الکترونیک مکلف کرده‌ ‌و دولت هم اعلام کرد که زیرساخت‌های این کار را آماده می‌کند، اما تا زمانی که زیرساخت‌ها فراهم شود یارانه را به‌صورت نقدی واریز می‌کند.

وی بیان کرد: دولت به‌سبب شوک افزایش قیمتی یارانه دو ماه را یک جا واریز کرد و برنامه دولت هم همین بود که بعد از دو ماه، یارانه را به‌صورت ماهانه واریز کند.

بهادری‌جهرمی با اشاره به اینکه می‌گویند بنا بود 11درصد قیمت‌ها تغییر کنند، اظهار داشت: اقتصاددانان در تحلیل شوک تورمی این موضوع بین هفت تا 11درصد تحلیل می‌کردند که تورم ایجاد کند نه اینکه قیمت‌ها 11درصد افزایش پیدا کند، چون تورم این حوزه فقط در حوزه خوراکی است، یعنی افزایش قیمت اقلام خوراکی بیشتر شده و این سیاست نباید تأثیری بر سایر اقلام داشته باشد.

وی با بیان اینکه هدف، شعار و گفتمان دولت بازگشت به شعارهای اصلی انقلاب است، افزود: دولت مردمی و عدالت‌محور می‌خواهد که به شعارهای اصلی انقلاب برگردد.

سخنگوی دولت عنوان کرد: دستاوردهای دولت در طول یک سال اخیر با همراهی مردم در بازگشت به شعارهای اصلی انقلاب شگرف بوده و دیوارهای بین دولت و مردم برداشته شده‌است.

وی بیان کرد: 31 سفر استانی در یک سال و 31 سفر استانی در طول یک روز تنها بخش کوچکی از نمود و تبلور بازگشت دولت به مردم است.

بهادری‌جهرمی با اشاره به اینکه دولت خود را متعلق به مردم می‌داند، سند تحولش را نوشته و به‌صورت عمومی منتشر می‌کند، گفت: دولت می‌گوید من متعلق به مردم بوده و چیز محرمانه‌ای از مردم ندارم‌.ما در اقتصاد و فرهنگ به‌سمت مردم برگشته‌ایم، نمی‌گویم به حالت آرمانی رسیده‌ایم، اما مسیر را تغییر داده‌ایم. دولت در عرصه سیاست و رسانه هم به مردم برگشته و شعار نه شرقی و نه غربی شعار انقلاب، مبنای حرکت دولت است.

وی با اشاره به سیاست خارجی کشور افزود: ما امروز خودمان را به یک گوشه دنیا گره نزده و به‌صورت کاریکاتوری مباحث کشور را پیگیری نمی‌کنیم.ما همه مسائل مردم را شرطی یک حوزه نکرده و بازار، زندگی و کسب‌وکار را معطل یک گوشه نمی‌کنیم. کشور ظرفیت‌های زیادی دارد و باید از ظرفیت‌ها کشورهای مختلف جهانی نیز استفاده کرد؛ امروز نتیجه این نگاه در حال نشان‌دادن خودش است و تراز تجاری ما مثبت شده‌است.

بهادری جهرمی گفت: صادرات کشور امروز بیشتر از واردات است؛ مشکل بیکاری را باید با ایجاد شغل رفع کرد، ایجاد شغل با رشد و توسعه اقتصادی ایجاد می‌شود.

سخنگوی دولت با بیان اینکه میانگین رشد اقتصادی یک سال گذشته قریب به پنج است و این یعنی ما وعده نمی‌دهیم، تصریح کرد: دستاورد دولت و محقق شده‌است، چون بازگشت به درون شده و به ظرفیت‌های داخلی نگاه داریم.

بهادری‌جهرمی با اشاره به اینکه وقتی رشد اقتصادی به پنج رسیده یعنی چرخ اقتصادی آرام‌آرام شروع به چرخیدن کرده‌ است، اظهار داشت: طبق آمار رسمی سامانه اشتغال وزرات کار و آمار بیمه‌شدگان در طول یک سال گذشته بیش از 900هزار شغل ایجاد شده‌ است.

وی افزود: وعده ایجاد یک میلیون شغل در سال در سال اول فعالیت دولت محقق شده است، اطلس ملی اشتغال ایجاد شده و سهم حوزه‌های فرهنگی، صنعتی و گردشگری و آمار کسانی که مشغول به‌کار شده‌اند مشخص است.

سخنگوی دولت با بیان اینکه بخش‌های مختلف کشور امروز دور هم جمع شده‌اند و چراغ راه همه رهنمودهای مقام معظم رهبری است، عنوان کرد: این بدان معنا نیست که ایشان یک مسیری را نشان دهند و دولت و مجلس مسیر دیگری را بروند.

وی با اشاره به اینکه ما راهی جز موفقیت نداریم، بیان کرد: البته به نظرم نتیجه‌ای جز موفقیت هم حاصل نمی‌شود و با این مسیری که همه مسئولان در سطوح مختلف در پیش گرفتند نتیجه‌ای جز موفقیت نخواهد شد، مسئله در میزان و کم‌وکیف موفقیت است.

بهادری‌جهرمی با بیان اینکه ما نمی‌گوییم الان شرایط خوب است، تورم ما 42درصد است، گفت: ما می‌گوییم مسیر به ریل اصلی خود برگشته و موتور خلق تورم خاموش شده‌ است.

سخنگوی دولت با اشاره به اینکه شیب صعودی تورم را کنترل کردیم، تصریح کرد: تورمی که کم‌کم شروع و تا حدود 60 درصد رسیده بود و روند صعودی داشت در شهریور سال گذشته روند نزولی پیدا کرد و به 42درصد رسیده است. تورم 42درصد خوب نیست، گرانی وجود دارد، می‌دانیم هر جا برویم مردم از گرانی می‌نالند، اما مسیر تورم نزولی و جهت حرکت مثبت است.

وی با بیان اینکه برخی از نگاه‌ها از فساد همدیگر حمایت می‌کنند و برخی جناح‌ها و برخی نگاه‌ها وقتی فاسد هم هستند پشت هم قرار دارند و همدیگر را حمایت و فساد همدیگر را لاپوشانی می‌کنند، افزود: این افراد برای فساد همدیگر سینه چاک می‌کنند که کسی نتواند جلوی فساد آن‌ها را بگیرد. گاهی ما نه‌تنها از آدم سالمی که خوب کار می‌کند حمایت نکرده بلکه حتی از خطای کوچک انسانی او هم چشم‌پوشی نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه آرمان‌خواهی و آرمان‌گرایی خیلی خوب بوده و جزو ویژگی‌های گفتمان ماست، اما حواس‌مان باشد این خوبی ما را دچار آسیب نکند، بیان کرد: این آرمان‌خواهی نباید دلسردی ایجاد کند و واقع‌نگری را از ما بگیرد، به‌طور قطع بهتر از این می‌شود کار کرد.

بهادری‌جهرمی با تأکید به اینکه دولت متعلق به مردم است و موفق و شکست دولت موفقیت و شکست مردم است، گفت: اگر هم دولت کوتاهی کرد و سراغ مردم نیامد مردم به سراغ دولت بروند؛ این دولت، دولت انقلاب اسلامی است و باید نقاط قوت آن را تقویت و خطاهای آن را هم باید با کمک هم اصلاح کنیم.

سخنگوی دولت با بیان اینکه سختی و سنگینی شرایط را همه جا درک می‌کنیم و مشکلات گسترده‌ای که تحویل این دولت شد را می‌بینیم، تصریح کرد: خروج وحشتناک از ریل انقلاب را دیده و وضعیت وحشتناک سیاسی، سیاست داخلی و خارجی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی را نیز دیدیم.

بهادری‌جهرمی با تأکید به اینکه یک جامعه گل و بلبل تحویل دولت نشده که بگوییم چقدر رشد کرده است، اظهار داشت: همه دست‌به‌دست هم دهیم و در رشد این مسیری که در طول سال گذشته شروع و آینده روشن را تضمین می‌کند، کمک کنیم.

وی افزود: ساختار شورای عالی انقلاب فرهنگی در حال اصلاح است، در حوزه های مختلف کارهای زیرساختی شروع شده است و تا به نتیجه برسد سال‌ها زمان می‌برد.