سخنگوی وزارت خارجه: هیچ حرکتی علیه ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim

03/05/1399 05:28:00 ب.ظ

سخنگوی وزارت خارجه: هیچ حرکتی علیه ملت ایران بی‌پاسخ نخواهد ماند در زمان خود به هر حرکت نابخردانه واکنش قاطع نشان خواهيم داد هیچ کس به آمریکا چنین اجازه ای نداده است که هواپیماهای مسافربری را به وسیله جنگنده های نظامی خود روی آسمان بازرسی نماید ماهان

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان تأکید کرد که جمهوری اسلامی ایران هیچ حرکت خصمانه ای علیه ملت ایران را بی پاسخ نخواهد گذاشت و در زمان خود به هر حرکت نابخردانه واکنش قاطع و مناسب نشان خواهد داد. ، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با اشاره به قبول مسئولیت ایجاد خطر برای هواپیمای خطوط هوایی ماهان از سوی سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام آمریکا، این اقدام ماجراجویانه و خطرناک را به شدت محکوم کرده و آن را ناقض...

، سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران روز جمعه با اشاره به قبول مسئولیت ایجاد خطر برای هواپیمای خطوط هوایی ماهان از سوی سخنگوی سازمان تروریستی سنتکام آمریکا، این اقدام ماجراجویانه و خطرناک را به شدت محکوم کرده و آن را ناقض حقوق بین‌الملل هوانوردی و مخل صلح و امنیت منطقه دانست.

موسوی ادعای سخنگوی سنتکام مبنی بر اینکه جنگنده های آمریکایی در ماموریت هوایی روتین خود در مجاورت پایگاه التنف در سوریه اقدام به بازرسی بصری هواپیمای مسافربری ماهان از فاصله‌ای ایمن کرده اند را مضحک دانسته و چنین اقدامی را واجد خلاف های پیاپی توصیف کرد. وی گفت: حضور نیروهای آمریکایی در سوریه غیرقانونی است، و ماموریت هوایی جنگنده های آنان هم غیرقانونی است. از آن مهم تر هیچ کس به آمریکا چنین اجازه ای نداده است که هواپیماهای مسافربری را به وسیله جنگنده های نظامی خود روی آسمان بازرسی نماید. چنین کاری هم غیرقانونی، هم خطرناک و هم بازی با جان انسان های بیگناه است به خصوص که برخلاف ادعای انجام شده، فاصله امن اصلا رعایت نشده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری تسنیم 🇮🇷 »
Loading news...
Failed to load news.

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعاهایی درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه ایرانسخنگوی وزارت خارجه: آتش سوزی‌های اخیر ربطی به حملات سایبری نداشته است در چندماه اخیر چند حمله سایبری گسترده با پشتیبانی دولت‌ها انجام شده اما به اهداف خود نرسیده‌اند آتش سوزی محدود در جنگل و پالایشگاه در فصول تابستان نه عجیب است و نه مختص به امسال بوده

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به ادعاها درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه ایرانسخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به ادعاها درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه کشورمان، آتش سوزی‌های اخیر را بی ارتباط با حملات سایبری دانست و گفت: در مورد دستور رییس جمهوری آمریکا خیلی طبیعی است که بگوئیم از این پس هر حمله سایبری به ایران بشود، مظنون اصلی دولت آمریکا خواهد بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

سخنگوی وزارت خارجه: آتش‌سوزی‌های اخیر ربطی به حمله سایبری نداردتهران-ایرنا- سخنگوی وزارت امورخارجه در پاسخ به ادعاها درباره خرابکاری و حملات سایبری علیه کشورمان، آتش سوزی‌های اخیر را بی ارتباط با حملات سایبری دانست و گفت: در مورد دستور رییس جمهوری آمریکا خیلی طبیعی است که بگوئیم از این پس هر حمله سایبری به ایران بشود مظنون اصلی دولت آمریکا خواهد بود مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.

وزارت خارجه ایران: توافق با چین مدت طولانی زمان می‌برد | DW | 24.07.2020ظریف به تازگی گفته ایران به توافق جامع با چین 'بسیار نزدیک' است اما معاون او می‌گوید این کار زمان زیادی می‌برد. معاون اقتصادی وزیر خارجه گفته الان اصلا سفرهای رسمی بین ایران و چین متوقف است و باید 'صبر کرد'.

یک روز پس از سفر پمپئو اعلام شد؛ گفتگوی وزیران خارجه بریتانیا و آلمان درباره ایران🔺یک روز پس از سفر پمپئو صورت گرفت؛ گفتگوی وزیران خارجه بریتانیا و آلمان درباره ایران ⚡️دومنیک راب، وزیر امور خارجه بریتانیا اعلام کرد که با هایکو ماس، همتای آلمانی خود، درباره موضوعات مختلف از جمله ایران، روند صلح خاورمیانه و هنگ کنگ گفتگو می‌کند.

وزارت بهداشت ایران: حداقل یک سال آینده درگیر کرونا خواهیم بود