ند پرایس, گیتا آرین, ایران, مبادله زندانیان, مذاکرات وین, Newsletter

ند پرایس, گیتا آرین

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده: آمریکا آماده از سر گیری دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم با ایران است

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

04/08/2021 03:50:00 ق.ظ

گیتا آرین از صدای آمریکا در مورد گزارش سایت نورنیوز که گفته است ایران مذاکره در مورد تبادل زندانیان را ادامه نخواهد داد، از ند پرایس سوال کرد که او در پاسخ گفت از این گزارش آگاه است. آقای پرایس افزود: آزاد کردن اتباع آمریکا یک اولویت برای دولت بایدن است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد آمریکا آماده از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم در وین است. سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد خبر توقف مبادله زندانیان از سوی دولت جدید ایران گفت که آزاد کردن اتباع آمریکا یک الویت مسلم برای دولت جو بایدن است و تا زمانی که آن‌ها دوباره به خانه خود بازنگشته‌اند این دولت دست از تلاش بر نمی‌دارد.

پنتاگون: برای عملیات مقابله با تروریسم هیچ نیازی به هماهنگی با طالبان وجود ندارد ایالات متحده آمریکا اجازه تراکنش مالی با طالبان و شبکه حقانی را صادر کرد با آزادی مدیر شرکت هوآوی، دو زندانی کانادایی در چین نیز آزاد شدند | DW | 25.09.2021

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد و در جلسه‌‌ای با خبرنگاران گفت ما آماده‌ایم به وین برگردیم و با متحدین خود، روسیه و چین به مذاکره غیر مستقیم بنشینیم و «در ضمن، این ایران است که باید تصمیم‌هایی بگیرد که چگونه در این مسیر می‌خواهد پیش برود.»

به گفته ند پرایس، دولت بایدن معتقد است «دیپلماسی بهترین و مؤثرترین روش» برای آن است که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه و به طور قابل راستی‌آزمایی از دستیابی به سلاح هسته‌ای منع شود. آقای پرایس اضافه کرد که «با طرفین مذاکره کننده در تماس هستیم و همه معتقدیم که ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند.» headtopics.com

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در رابطه با شرکت انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید ایران گفت این تصمیم مربوط به خود اتحادیه اروپا است. در پاسخ به سؤال بخش فارسی صدای آمریکا که آیا این تصمیم با واشنگتن در میان گذاشته شد یا خیر پرایس به این بسنده کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا همیشه در زمینه های مختلف مشورت می‌کنند. او به استدلال اتحادیه اروپا برای شرکت در آن مراسم اشاره کرد که باز نگاه داشتند کانال‌های ارتباطی مهم است.

گیتا آرین در مورد گزارشنورنیوز، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، که گفته است دولت ابراهیم رئیسی مذاکره در مورد تبادل زندانیان را ادامه نخواهد داد از ند پرایس سوال کرد که او در پاسخ گفت از این گزارش آگاه است و با وجود این، آزاد کردن اتباع آمریکا یک اولویت مسلم برای دولت بایدن است و تا زمانی‌ که آن‌ها دوباره به خانه بازنگشته‌اند دست از تلاش بر نخواهد داشت. او افزود «از هر راه و طریقی و مسیرهای ارتباطی این کار را خواهیم کرد».

در رابطه با گزارش‌ها در خصوص ضبط یک کشتی در خلیج عمان در روز سه‌شنبه توسط افراد مسلحی که گمان می رود مرتبط با ایران باشند، سخنگوی وزارت خارجه گفت آمریکا سرگرم بررسی و هماهنگی با متحدین هستیم. او گفت ماجراجویی ایران در زمینه دریانوردی تازگی ندارد اما اینکه با اطمینان گفت آیا این بار هم ایران دخیل بوده یا خیر هنوز زود است.

ادامه مطلب: VOA Farsi »

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

مهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

ترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافتترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافت ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از انفجار بندر بیروت به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.

در دوره کرونا اصلا از تهران خارج نشدم/ تنشی نداشتیم که بیش از یک هفته بگذرد/ اگر توقع داریم بدون تحریم باشیم، میدان وسیع‌تری برای مذا‌کره نیاز استرئیس‌جمهور گفت: مصوبه جدید مجلس یکی از موانع مذاکرات ما شده است و گفته شده که تمام تحریم‌ها باید برداشته شود، می‌شود این اقدام صورت گیرد، اما باید مذاکرات در زمینه‌های دیگری هم انجام شود، محور مذاکرات ما صحبت‌های رهبر انقلاب است، مذاکره در دولت سیزدهم هم اگر بر معیار مصوبه مجلس باشد نتیجه ندارد.

'مبادله زندانی و دریافت مطالبات ایران از آمریکا منتفی شد' | DW | 03.08.2021وبسایت 'نور نیوز' نزدیک به شورایعالی امنیت ملی ایران از قول یک مقام مطلع نوشته که تهران به دلیل 'عهدشکنی' دولت بایدن، بحث مبادله متقابل ۴ زندانی با آمریکا و دریافت ۷میلیارد دلار از مطالبات بلوکه شده خود را کنار می‌گذارد.

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافتپژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

آمریکا پناهندگان بیشتری از افغانستان می‌پذیرد | DW | 03.08.2021دولت آمریکا تصمیم دارد به هزاران نفر از شهروندان افغانستان که با آمریکا در آن کشور همکاری کرده‌اند پناهندگی بدهد. خروج سربازان آمریکا و ناتو از افغانستان باعث به مخاطره‌افتادن جان این دسته از شهروندان افغانستان شده است. عاقبت همکاری با آمریکا!

«کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالباننماینده اتحادیه اروپا در افغانستان می‌گوید چشم‌انداز روشنی وجود ندارد که نشان دهد طالبان نسبت به باورهای گذشته خود تغییر مثبتی کرده باشد. نگرانی شما چه دردی دوا می کنه از اون بیچاره ها، مدعیان حقوق بشر!؟