سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده: آمریکا آماده از سر گیری دور هفتم مذاکرات غیرمستقیم با ایران است

04/08/2021 03:50:00 ق.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ند پرایس, گیتا آرین

گیتا آرین از صدای آمریکا در مورد گزارش سایت نورنیوز که گفته است ایران مذاکره در مورد تبادل زندانیان را ادامه نخواهد داد، از ند پرایس سوال کرد که او در پاسخ گفت از این گزارش آگاه است. آقای پرایس افزود: آزاد کردن اتباع آمریکا یک اولویت برای دولت بایدن است.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد آمریکا آماده از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم در وین است. سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد خبر توقف مبادله زندانیان از سوی دولت جدید ایران گفت که آزاد کردن اتباع آمریکا یک الویت مسلم برای دولت جو بایدن است و تا زمانی که آن‌ها دوباره به خانه خود بازنگشته‌اند این دولت دست از تلاش بر نمی‌دارد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد و در جلسه‌‌ای با خبرنگاران گفت ما آماده‌ایم به وین برگردیم و با متحدین خود، روسیه و چین به مذاکره غیر مستقیم بنشینیم و «در ضمن، این ایران است که باید تصمیم‌هایی بگیرد که چگونه در این مسیر می‌خواهد پیش برود.»

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

اعتراض‌های گسترده و سرکوب شدید در ایران؛ شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان دعوت به اعتصاب کرد

صدا و سیمای جمهوری اسلامی می‌گوید در اعتراضات یک هفته گذشته تاکنون و بر اساس آمار غیررسمی دست‌کم ۴۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند. ادامه مطلب >>

ترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافتترکیه در پی انفجار بندر بیروت از اولین کشورهایی بود که به کمک لبنان شتافت ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از انفجار بندر بیروت به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.

در دوره کرونا اصلا از تهران خارج نشدم/ تنشی نداشتیم که بیش از یک هفته بگذرد/ اگر توقع داریم بدون تحریم باشیم، میدان وسیع‌تری برای مذا‌کره نیاز استرئیس‌جمهور گفت: مصوبه جدید مجلس یکی از موانع مذاکرات ما شده است و گفته شده که تمام تحریم‌ها باید برداشته شود، می‌شود این اقدام صورت گیرد، اما باید مذاکرات در زمینه‌های دیگری هم انجام شود، محور مذاکرات ما صحبت‌های رهبر انقلاب است، مذاکره در دولت سیزدهم هم اگر بر معیار مصوبه مجلس باشد نتیجه ندارد.

'مبادله زندانی و دریافت مطالبات ایران از آمریکا منتفی شد' | DW | 03.08.2021وبسایت 'نور نیوز' نزدیک به شورایعالی امنیت ملی ایران از قول یک مقام مطلع نوشته که تهران به دلیل 'عهدشکنی' دولت بایدن، بحث مبادله متقابل ۴ زندانی با آمریکا و دریافت ۷میلیارد دلار از مطالبات بلوکه شده خود را کنار می‌گذارد.

آمریکا با یکماه تأخیر به هدف واکسیناسیون ۷۰ درصد از بزرگسالان دست یافتپژوهش مرکز پیشگیری از بیماری‌ها و کنترل ایالات متحده نشان داده است که واکسیناسیون سراسری در مقابل شیوع کرونا در این کشور، ابتلا به بیماری را تا ۸ برابر و بستری‌شدن و مرگ افراد را تا ۲۵ برابر کمتر کرده است.

آمریکا پناهندگان بیشتری از افغانستان می‌پذیرد | DW | 03.08.2021دولت آمریکا تصمیم دارد به هزاران نفر از شهروندان افغانستان که با آمریکا در آن کشور همکاری کرده‌اند پناهندگی بدهد. خروج سربازان آمریکا و ناتو از افغانستان باعث به مخاطره‌افتادن جان این دسته از شهروندان افغانستان شده است. عاقبت همکاری با آمریکا!

«کشتار در سپین بولدک»؛ نگرانی اتحادیه اروپا، آمریکا و بریتانیا از تهدیدات روزافزون طالباننماینده اتحادیه اروپا در افغانستان می‌گوید چشم‌انداز روشنی وجود ندارد که نشان دهد طالبان نسبت به باورهای گذشته خود تغییر مثبتی کرده باشد. نگرانی شما چه دردی دوا می کنه از اون بیچاره ها، مدعیان حقوق بشر!؟

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده اعلام کرد آمریکا آماده از سرگیری مذاکرات غیرمستقیم در وین است.ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از انفجار بندر بیروت به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.به گزارش ایلنا، حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی رئیس جمهور کشورمان امشب ۱۱ مرداد با حضور در شبکه اول سیما آخرین سخنان خود در گفت‌وگو با مردم را بیان کرد.ایران "مبادله زندانی و دریافت مطالبات ایران از آمریکا منتفی شد" وبسایت"نور نیوز" نزدیک به شورایعالی امنیت ملی ایران از قول یک مقام مطلع نوشته که تهران به دلیل"عهدشکنی" دولت بایدن، بحث مبادله متقابل ۴ زندانی با آمریکا و دریافت ۷میلیارد دلار از مطالبات بلوکه شده خود را کنار می‌گذارد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در مورد خبر توقف مبادله زندانیان از سوی دولت جدید ایران گفت که آزاد کردن اتباع آمریکا یک الویت مسلم برای دولت جو بایدن است و تا زمانی که آن‌ها دوباره به خانه خود بازنگشته‌اند این دولت دست از تلاش بر نمی‌دارد. سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه ۱۲ مرداد و در جلسه‌‌ای با خبرنگاران گفت ما آماده‌ایم به وین برگردیم و با متحدین خود، روسیه و چین به مذاکره غیر مستقیم بنشینیم و «در ضمن، این ایران است که باید تصمیم‌هایی بگیرد که چگونه در این مسیر می‌خواهد پیش برود.08.» به گفته ند پرایس، دولت بایدن معتقد است «دیپلماسی بهترین و مؤثرترین روش» برای آن است که جمهوری اسلامی ایران برای همیشه و به طور قابل راستی‌آزمایی از دستیابی به سلاح هسته‌ای منع شود. رئیس جمهور با بیان اینکه ما از طریق مذاکره اقدام کردیم، اظهار کرد: اینکه گفته می‌شود مذاکره نتیجه نداد، صحیح نیست چراکه در ۹۰ روز اول مذاکره به توافق موقت رسیدیم و گفتند یک میلیون بشکه نفت را می‌توانیم بفروشیم، اصل فناوری هسته‌ای را داشته باشیم و ۷۰۰ میلیون دلار پول ما هم آزاد شد و این شرایط اقتصادی و روانی خوبی را ایجاد کرد و مردم امیدوار شدند. آقای پرایس اضافه کرد که «با طرفین مذاکره کننده در تماس هستیم و همه معتقدیم که ایران نباید هیچگاه به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند. ترکیه از اولین کشورهایی بود که پس از وقوع این حادثه به لحاظ مادی و معنوی در کنار مردم و دولت لبنان قرار گرفت.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در رابطه با شرکت انریکه مورا، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در مراسم تحلیف رئیس جمهوری جدید ایران گفت این تصمیم مربوط به خود اتحادیه اروپا است. نور نیوز می‌نویسد آن زمان حکم استرداد ۱۱ ایرانی متهم به دور زدن تحریم‌ها هم لغو شد.

در پاسخ به سؤال بخش فارسی صدای آمریکا که آیا این تصمیم با واشنگتن در میان گذاشته شد یا خیر پرایس به این بسنده کرد که ایالات متحده و اتحادیه اروپا همیشه در زمینه های مختلف مشورت می‌کنند. در پی انفجار در بندر بیروت، دولت لبنان به مدت دو هفته وضعیت اضطراری اعلام کرد. وی ادامه داد: به مردم قول داده بودم که به جای جنگ از طریق دیپلماسی شرایط خوبی ایجاد می‌شود، عملی شد. او به استدلال اتحادیه اروپا برای شرکت در آن مراسم اشاره کرد که باز نگاه داشتند کانال‌های ارتباطی مهم است. گیتا آرین در مورد گزارش نورنیوز ، نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران، که گفته است دولت ابراهیم رئیسی مذاکره در مورد تبادل زندانیان را ادامه نخواهد داد از ند پرایس سوال کرد که او در پاسخ گفت از این گزارش آگاه است و با وجود این، آزاد کردن اتباع آمریکا یک اولویت مسلم برای دولت بایدن است و تا زمانی‌ که آن‌ها دوباره به خانه بازنگشته‌اند دست از تلاش بر نخواهد داشت. میزان خسارات وارد شده به لبنان در پی این انفجار بیش از 15 میلیارد دلار برآورد شده است. او افزود «از هر راه و طریقی و مسیرهای ارتباطی این کار را خواهیم کرد». روحانی گفت: وقتی آمریکا از توافق خارج شد شرایط جدیدی ایجاد شد و خواستیم با ۴+۱ به توافق برسیم. در رابطه با گزارش‌ها در خصوص ضبط یک کشتی در خلیج عمان در روز سه‌شنبه توسط افراد مسلحی که گمان می رود مرتبط با ایران باشند، سخنگوی وزارت خارجه گفت آمریکا سرگرم بررسی و هماهنگی با متحدین هستیم. بلافاصله پس از انفجار، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه با میشل عون همتای لبنانی خود به صورت تلفنی صحبت و با مردم و دولت این کشور اعلام همبستگی کرد.» گزارش عنوان می‌کند که لندن خواهان تحویل مراد طاهباز به سفارت سوییس بود اما پس از استنکاف آمریکا از اجرای مفاد توافق، ایران با این اقدام مخالفت کرد.

او گفت ماجراجویی ایران در زمینه دریانوردی تازگی ندارد اما اینکه با اطمینان گفت آیا این بار هم ایران دخیل بوده یا خیر هنوز زود است. خبرهای بیشتر . علاوه بر اردوغان، بسیاری از مقامات ارشد ترکیه نیز با لبنان اعلام همبستگی کردند. وی افزود: آمریکایی‌ها می‌خواستند توافقات ما بیشتر شود، منطقه ای، دفاعی و سایر موضوعات را وارد توافقات شود ما در سال ۹۳ ایستادگی کردیم که توافقات موشکی را نپذیریم و گفتیم فقط در زمینه هسته‌ای با آن‌ها صحبت می‌کنیم، بانک‌ها فقط به مسئله هسته‌ای نگاه نمی‌کنند و به تمامی مسائل نگاه می‌کنند.