سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود

01/05/1399 03:35:00 ب.ظ

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

آمریکا, چین

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا : ایالات متحده دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود مورگان اورتگاس ، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا ، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

Print this pageمورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.به گزارش رویترز، خانم اورتگاس در بیانیه‌ای که از طریق ایمیل فرستاده شد، اعلام کرد: «ما به منظور حفاظت از مالکیت معنوی و اطلاعات محرمانه آمریکا دستور تعطیلی سرکنسولگری جمهوری خلق چین در هیوستون را صادر کردیم.»

بنابر این گزارش، چین در بامداد چهارشنبه اعلام کرده بود که اگر ایالات متحده آمریکا در این تصمیم تجدید نظرنکند، تلافی خواهد کرد.تنش میان چین و آمریکا در ماه ها اخیر، به خصوص پس از شیوع گسترده کرونا در جهان، افزایش یافته است.رئیس‌جمهوری آمریکا تاکنون بارها پکن را به عدم اطلاع‌رسانی و گمراه کردن بقیه جهان در مورد چگونگی و زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا، و در نتیجه مرگ صدها هزار نفر، متهم کرده است. سایر مقامات ایالات متحده، از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، نیز از عدم تمایل چین در به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم و کلیدی انتقاد کرده‌اند.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

وضعیت روانی جامعه‌ای که به دولتش اعتماد ندارد

جلالی ندوشن در این گفت‌وگو به تشریح روحی و روانی جامعه در اعتراضات اخیر پرداخته است. ادامه مطلب >>

میرسلیم می‌گوید مدارکی را علیه قالیباف به قوه قضائیه داده استمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس ایران، گفته است که مدارک مربوط به 'رشوه ۶۵ میلیارد تومانی' که مربوط به دوره تصدی محمدباقر قالیباف در شهرداری تهران می شود را به قوه قضائیه تحویل داده است. سه سال پیش محمدعلی نجفی شهردار وقت تهران هم گفته بود اسنادی دال بر تخلفات مالی دوره ۱۲ ساله شهرداری تهران را به قوه قضائیه داده است.

میرسلیم اسنادی را علیه قالیباف به قوه قضائیه تحویل داده است | DW | 20.07.2020مصطفی میرسلیم، نماینده اصولگرای مجلس، از ریاست کمیسون اصل نود انصراف داده و اعلام کرده که اسناد مربوط به رشوه ۶۵ میلیاردی برای انجام نشدن تحقیق و تفحص پیرامون فساد دوران شهرداری قالیباف را به دستگاه قضایی ارائه داده است.

عراقچی: دیر یا زود آمریکا از افغانستان رفتنی استمعاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مصاجبه خود با یک شبکه افغان تاکید کرد که آمریکا از افغانستان رفتنی است.

ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی🔺ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است؛ چند نکته در مورد این دسر محبوب و قدیمی ⚡️ژوئیه ماه ملی بستنی در آمریکا است. یکشنبه گذشته نیز روز ملی بستنی بود و مردم بهانه خوبی داشتند تا هر چه دلشان می‌خواهد بستنی بخورند.

کرونا رزمایش مشترک آمریکا و کره جنوبی را با مشکل رو‌به‌رو کرده استمقام‌های کره جنوبی می‌گویند با شیوع ویروس کرونا، هماهنگی جزئیات این رزمایش که سالانه در ابتدای ماه اوت برگزار می‌شد با مشکلاتی رو به رو شده است.

آمریکا: انتخابات پارلمانی رژیم اسد نامشروع است مردم تحت فشار رای دادند

Share via Email Print this page مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا، روز چهارشنبه یکم مرداد ماه اعلام کرد که این کشور دستور داده است کنسولگری چین در هیوستون تعطیل شود.Image caption محمدباقر قالیباف در کنار عیسی شریفی در زمان تصدی دوازده ساله شهرداری تهران محمود صادقی، نماینده وقت مجلس، در اعتراض به این تصمیم گفته بود که"گزارش‌هایی در دست است که نشان می‌دهد تهران به صورت غیرقانونی در حال فروخته شدن از سوی شهرداری است تا درآمدهایی کسب شود.مصطفی میرسلیم، نماینده مجلس شورای اسلامی مصطفی میرسلیم، عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی و عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی، امروز دوشنبه ۳۰ تیر (۲۰ ژوئیه) به خبرگزاری برنا گفت، از ریاست کمیسیون اصل نود مجلس انصراف داده است.به گزارش ایسنا، سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه در توییتی نوشت: "آمریکا دیر یا زود افغانستان را ترک خواهد کرد، اما ایران همیشه به عنوان یک همسایه افغانستان با روابط تاریخی و ارزش‌های مشترک باقی خواهد ماند.

به گزارش رویترز، خانم اورتگاس در بیانیه‌ای که از طریق ایمیل فرستاده شد، اعلام کرد: «ما به منظور حفاظت از مالکیت معنوی و اطلاعات محرمانه آمریکا دستور تعطیلی سرکنسولگری جمهوری خلق چین در هیوستون را صادر کردیم.» بنابر این گزارش، چین در بامداد چهارشنبه اعلام کرده بود که اگر ایالات متحده آمریکا در این تصمیم تجدید نظرنکند، تلافی خواهد کرد. پیش از این گزارش شده بود که سازمان بازرسی کل کشور در نامه ای به شهرداری و شورای شهر تهران نوشته که شهرداری بیش از یک میلیون و ۱۰۰ هزار متر مربع زمین، خانه ویلایی و آپارتمان به ارزش ۲ هزار و ۲۰۰ میلیون تومان به صد شخص حقوقی و صد و پنجاه شخص حقیقی واگذار کرده است. تنش میان چین و آمریکا در ماه ها اخیر، به خصوص پس از شیوع گسترده کرونا در جهان، افزایش یافته است.» اشاره میرسلیم به بروز یکی از اولین اختلافات میان جناح‌های اصولگرا در مجلس یازدهم است. رئیس‌جمهوری آمریکا تاکنون بارها پکن را به عدم اطلاع‌رسانی و گمراه کردن بقیه جهان در مورد چگونگی و زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا، و در نتیجه مرگ صدها هزار نفر، متهم کرده است. دادستان کل در ایران نیز در یک مصاحبه تلویزیونی درباره پرونده واگذاری املاک شهرداری از"تخلف قطعی" در این نهاد خبر داد و گفت که در مجموع، ۴۵ نفر"خارج از ضابطه قانونی" از شهرداری ملک گرفته اند که باید این املاک بازگرانده شود. سایر مقامات ایالات متحده، از جمله مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا، نیز از عدم تمایل چین در به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم و کلیدی انتقاد کرده‌اند.

همچنین اقدامات غیرقانونی چین در ارتباط با تعامل اقتصادی با سایر کشورهای جهان، از جمله نقض مالکیت معنوی و جاسوسی فناوری و اقتصادی، تاکنون بارها در عرصه جهانی مشکل‌ساز شده است. آقای نجفی در گزارشی به شورای شهر هم گفته بود که در زمان انتخابات ریاست جمهوری امسال، شهرداری دو قرارداد با نیروی انتظامی امضا کرده و در مجموع یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان پول پرداخت شده است در حالی که فقط حدود ۱۷۳ میلیون تومان آن به این شرکت‌ها رسیده و بقیه برای هزینه انتخابات به حساب یکی از معاونان شهرداری تهران بازگشته است". به گفته میرسلیم: «وقتی تحقیق و تفحص در مجلس دهم رای نمی‌آورد شهردار وقت از اینکه چنین موضوعی رای نیاورده، تشکر می‌کند. ویلیام بار، دادستان کل آمریکا، به تازگی طی سخنانی جاه‌طلبی‌های جهانی حزب کمونیست چین را «مهم‌ترین مسئله» برای ایالات متحده و جهان در قرن بیست و یکم خواند و درباره آن هشدار داد. وی گفت که جمهوری خلق چین برای رسیدن به این اهداف خود «طیف گسترده‌ای از تاکتیک‌های چپاولگرانه و اغلب غیرقانونی» شامل دست‌کاری در ارزش پول رایج کشور، سرقت مالکیت معنوی، حملات سایبری، و جاسوسی را به کار می‌گیرد. قوه قضائیه ابتدا اتهام رسمی او را"پرونده شهرداری تهران" عنوان کرد. خبرهای بیشتر . پرونده فساد در دوران شهرداری محمدباقر قالیباف، شهردار سابق تهران و رئیس فعلی مجلس شورای اسلامی، قطور و میلیاردی است.