سخنگوی وزارت‌خارجه: شهروند استرالیایی به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده است

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 35 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 17%
  • Publisher: 63%

سخنگوی وزارت خارجه: خانم 'گیلبرت' شهروند استرالیایی به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده و دادگاه صالحه نیز با رعایت تمام قوانین مربوطه حکم مقتضی را صادر کرده است

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش ایسنا، سیدعباس موسوی، شنبه شب در پاسخ به پرسش خبرنگاران در خصوص مطالب مندرج در برخی رسانه‌های استرالیایی در مورد وضعیت خانم"گیلبرت" شهروند استرالیایی، اظهار کرد: ایشان به اتهام نقض امنیت ملی ایران دستگیر شده و دادگاه صالحه نیز با رعایت تمام قوانین مربوطه حکم مقتضی صادر کرده است.

وی افزود: تجربه نشان داده است جمهوری اسلامی ایران تسلیم جوسازی‌های سیاسی و تبلیغاتی نمی‌شود و این شهروند استرالیایی مانند هر محکوم دیگری که حکم قضائی دارد، دوره محکومیت خود را با برخورداری از همه حقوق قانونی طی می‌کند. سخنگوی وزارت امور خارجه در ادامه افزود: افکار عمومی نحوه برخورد دولت استرالیا با خانم «نگار قدس کنی» را فراموش نمی‌کنند که بدون ارتکاب کمترین جرمی بازداشت شد و ۲۸ ماه رفتار غیرانسانی با وی صورت گرفت؛ وضع حمل در زندان، جدا کردن نوزاد شیرخوار از مادر، مخالفت با درخواست حصر در منزل به‌جای زندان، محرومیت از دیدار منظم نوزاد و در نهایت استرداد به آمریکا با نقض تعهدات کنسولی، از جمله رفتارهای خلاف قانون و حقوق بشری است که با خانم قدس کنی صورت گرفت.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

مگر دادگاه صالحی در جمهوری اسلامی وجود دارد ؟!!!!!!

ریدم تو اون دادگاه صالحه.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

احضار سفیر ایران برای بازداشت دو پژوهشگر فرانسویوزارت خارجه فرانسه برای اعلام اعتراض خود به ادامه بازداشت فریبا عادلخواه و رولان مارشال، دو پژوهشگر شهروند فرانسه، بهرام قاسمی، سفیر ایران در پاریس را احضار کرده است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

فرانسه سفیر ایران در پاریس را به وزارت خارجه احضار کردفرانسه سفیر ایران در پاریس را برای توضیح درباره سرنوشت فریبا عادل‌خواه و رولان مارشال، دو تبعه فرانسوی زندانی در ایران به وزارت خارجه احضار کرد جزئیات بیشتر و بروزسانی خبر🔽 حتی فرانسه هم دغدغه حقوق بشری نداره!!!! اگر داشت باید برای کشتار مردم ایران سفیر را احضار ميكرد
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

فتح‌الله‌زاده: تمام تلاش باشگاه، برگرداندن استراماچونی است/ با مجیدی مذاکره کرده بودیمفتح‌الله‌زاده: تمام تلاش باشگاه، برگرداندن استراماچونی است باید تا سه، چهار روز دیگر لیست استقلال به AFC اعلام شود وگرنه از مسابقات آسیایی حذف می‌شویم گور پدر استراماچوسی،ول کنید بابا خودتون رو سرکار گذاشتین maziaran اقای طلوع... الان با ریتوویت کردن این متن، چی رو میخواید ثابت کنید؟؟؟ فردا روز بزرگی هست واسه استقلال...👌👌👌 استقلال maziaran آقاي maziaran اگه فشار هوادار و انصراف فرهاد مجيدي نبود كه شما الان خبر سرمربيگري اونو ريتوييت ميكردي! بس كنيد اين مسخره بازي رو ديگه! تيم محبوبتون صدر جدوله! استرا رو برگردونيد! يا_استرا_يا_هيچكس comebackstrama
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پمپئو: رژیم ایران بار دیگر به خشونت و قطع اینترنت متوسل شده استوزیر خارجه آمریکا با درج شناسه توئیتری علی خامنه ای، رهبر ایران در صفحه توئیترش نوشت: «مردم ایران حق دارند برای ۱۵۰۰ قربانی که در جریان اعتراضات ایران توسط خامنه ای سلاخی شدند، عزاداری کنند. رژیم [ایران] از شهروندان خودش هراس دارد و بار دیگر به خشونت و ... راستي دليل اينكه خامنه ايي در روز ٦ دي يك چنين توييتي در رابطه با علت فروپاشي شوروي درج ميكنه چي هست؟ او كه حتما از تنفري كه نسبت بهش وجود داره با خبر هست. او داره سعي ميكنه به نيروهاي درب و داغون خودش روحيه بده وبگه كه ببينيد چهلم جانباختگان قيام ابان گذشت و ما هنوز سرنگون نشديم رءیس سابق سیا آخرین پست سازمانی قبل وزارت خارجه ودیگر هیچ فقط یه کم تامل میخواد به پررویی این بابا شما قطعا دلسوز ملت ایران نیستید بلکه فقط نگران منافع نامشروع خود هستید. وضعیت ملتهای عراق و افغانستان و یمن که هدف حمله یا اشغال شما هستند گواه است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آیا ایران در واکنش به گزارش رویترز درصدد اعلام آمار قربانیان اعتراضات اخیر است؟علی ربیعی، سخنگوی دولت ایران که پیشتر آمار اعلام شده از قربانیان اعتراضات سراسری ماه نوامبر (آبان)
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

سازمان ملل میانمار را به دلیل نقض حقوق مسلمانان روهینگیا محکوم کردقطعنامه روز جمعه مجمع عمومی سازمان ملل به مواردی از جمله دستگیری‌های خودسرانه، شکنجه، تجاوز و مرگ اقلیت روهینگیا در زندان‌های میانمار، بعنوان موارد نقض حقوق بشر اشاره کرده است. DoctorAfghan مملت ها سازمان ملل را بخاطر محکوم کردن شکل ندادند بلکه برای گرفتن حق یک مظلوم از ظالم تشکیل شده است این محکومیت ها را می نویسند روی کاغذ بس تمام
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »