سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس: اکثریت اعضای کمیسیون با طرح بازتوزیع بنزین مخالفت کردند

14/10/1400 08:26 ب.ظ

طرح بازتوزیع بنزین که با نام طرح «بنزین برای همه» نیز مطرح شده است، در راستای حدف سهمیه بنزین خودروها و توزیع بنزین سهمیه‌ای در میان شهروندان است.

طرح بازتوزیع بنزین که با نام طرح «بنزین برای همه» نیز مطرح شده است، در راستای حدف سهمیه بنزین خودروها و توزیع بنزین سهمیه‌ای در میان شهروندان است. دولت مدعی است که بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست و این طرح برای «بهره‌مند کردن همه مردم از یارانه بنزین» اجرایی می‌شود؛ اما با اجرای این طرح در واقع درآمدهای دولت از فروش داخلی بنزین از ۶۰ تریلیون تومان در سال به ۲۶۶ تریلیون تومان اوج...

دولت مدعی است که بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست و این طرح برای «بهره‌مند کردن همه مردم از یارانه بنزین» اجرایی می‌شود؛ اما با اجرای این طرح در واقع درآمدهای دولت از فروش داخلی بنزین از ۶۰ تریلیون تومان در سال به ۲۶۶ تریلیون تومان اوج خواهد گرفت.

فریدون حسن‌وند رئیس کمیسیون انرژی مجلس نیز روز سه‌شنبه اعلام کرد موضوع افزایش قیمت بنزین در بودجه ۱۴۰۱ به طور کامل منتفی است. افزایش قیمت بنزین در آبان سال ۹۸ منجر به اعتراضات گسترده در کشور شد و معترضان با شعارهایی کل نظام را هدف قرار دادند. نیروهای امنیتی این اعتراضات را به شدت سرکوب کردند و بنابر گزارش رویترز حدود ۱۵۰۰ معترض به ضرب گلوله نیروهای امنیتی کشته شدند.

با استفاده از گزارش‌های ایسنا، میزان، رادیو فردا/د.خ/ک.ر رادیو فردا

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

خدا لعنت کنه

مخالفت قاطع کمیسیون انرژی با طرح بازتوزیع یارانه بنزینسخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اکثریت اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی زمان اجرای طرح بازتوزیع یارانه بنزین را مناسب ندانسته و لازم است این طرح با تعامل و همفکری فراقوه ای مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.

اعلام جزئیات طرح اختصاص بنزین به شخص به جای خودرو | DW | 02.01.2022سرپرست منطقه آزاد قشم اعلام کرد طرح اختصاص بنزین به همه شهروندان به مدت یک‌ماه به صورت آزمایشی اجرا می‌شود. در این طرح به هر کد ملی ۱۵ لیتر بنزین اختصاص می‌یابد و شهروندان می‌توانند آن را به قیمت آزاد بفروشند. اینا هنوز کارت ملی خیلی از اشخاص دو ندادن، چجوری میخوان این کار رو انجام بدن؟ میخوان بهشون کارت سوخت بدن؟ اون روباه بنفش عقلش نرسید چطور بنزین رو گرون کنه ابرام قاتل درس عبرت گرفته گاماس گاماس گرون میکنه

مخالفت‌ها با طرح «برچسب سبز» اتحادیه اروپا برای نیروگاه‌های هسته‌ایسازمان غیردولتی «صلح سبز» این پیش‌نویس را «مجوزی برای شستشوی سبز» نامید و اعلام کرد: «شرکت‌های آلاینده از مهر تایید اتحادیه اروپا برای جذب پول و ادامه تخریب سیاره با سوزاندن گازهای فسیلی و تولید زباله‌های رادیواکتیو استفاده خواهند کرد.»

پانزدهمین مرحله‌ی طرح ظفر- عکس باشگاه خبرنگاران پویا تسنیم | Tasnimطرح بازداشت خرده‌فروشان و معتادان متجاهر تهران پانزدهمین مرحله از طرح ظفر (طرح بازداشت قاچاقچیان، توزیع‌کنندگان، خرده‌فروشان و معتادان متجاهر تهران) صبح امروز با حضور رئیس پلیس تهران در ستاد فرماندهی فاتب برگزار شد گزارش تصویری: اینایی که روشون نوشته آمستردام چی‌اَن ؟؟ 🤔

نگرانی از اثرات تورمیِ طرح بنزینی در مناطق روستایی/ چرا «نمی‌توان» به محاسبات سبد معیشت ۱۴۰۱ ورود کرد؟نگاهی به آخرین آمارهای رسمی تورمی نشان می‌دهد که ادعای «هزینه‌های کمتر زندگی در روستاها نسبت به شهرها و در مناطق محروم نسبت به کلانشهرها» چندان با واقعیت‌های تورمی همخوانی ندارد. چونکه فقط فکرجیب خودشان هستندبه مردم فکرنمیکنند.

مخالفت قاطع کمیسیون انرژی با طرح بازتوزیع یارانه بنزینسخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اکثریت اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی زمان اجرای طرح بازتوزیع یارانه بنزین را مناسب ندانسته و لازم است این طرح با تعامل و همفکری فراقوه ای مورد بررسی و ارزیابی قرار گیرد.