سخنگوی قوه قضاییه: اعدام احمدرضا جلالی قطعی است و ربطی به مبادله با حمید نوری ندارد | DW | 10.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

به گفته سخنگوی قوه قضاییه ایران حکم اعدام احمدرضا جلالی، شهروند ایرانی سوئدی قطعی است و ربطی به مبادله با حمید نوری ندارد. ایران متهم است که این حکم را برای فشار بر دادگاه حمید نوری در سوئد، از عوامل اعدام‌های ۶۷ داده.

ذبیح الله خداییان، سخنگوی قوه قضاییه روز سه‌شنبه ۲۰ اردیبهشت درباره اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، به خبرگزاری ایسنا گفت که این حکم قطعی است و تا پایان اردیبهشت اجرا می‌شود.

مشابه همین سخنان را سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز روز ۱۹ اردیبهشت گفته و تاکید کرده بود که میان دادگاه حمید نوری در سوئد و پرونده احمدرضا جلالی در ایران"هیچ ارتباطی" وجود ندارد. احمدرضا جلالی، پزشک و مدرس موسسه کارولینسکا در استکهلم در سال ۱۳۹۵ در سفری به ایران بازداشت و به اتهام"جاسوسی و همکاری با دول متخاصم" محکوم به اعدام شد.

غریب آبادی علت"تغییر رویکرد سوئد نسبت به جمهوری اسلامی" را گسترش"فعالیت‌های دولت سوئد علیه ایران در حوزه امنیت ملی" دانسته است.دبیر"ستاد حقوق بشر ایران" درباره بسیج همه‌ امکانات حکومتی برای کمک به نوری گفت: «تیم‌های منسجمی در قوه قضائیه و وزارت امور خارجه برای حمایت از این تبعه ایرانی شکل گرفت و علاوه بر قوه قضائیه، وزارت امورخارجه هم از طریق سفارتخانه‌ها و هم از طریق مقامات مختلف وزارت خارجه و سفارت سوئد، پیگیری‌های مختلفی انجام دادند».

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

این بند خدا یک پژوهشگر بوده نه جاسوس . اشتباهه که او را اعدام کنند

💪🤪

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمید نوری باید آزاد شود/ سوئد درصدد محاکمه جمهوری اسلامی استکاظم غریب‌آبادی: *حمید نوری باید آزاد شود *سوئد درصدد محاکمه جمهوری اسلامی است *تیم‌های منسجم برای حمایت از حمید نوری تشکیل شده است *تیم حقوقی خوبی در اختیار خانواده حمید نوری قرار گرفته است *سفیر سوئد در پرونده احمدرضا جلالی دخالت کرد
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

هشدار ایران به سوئد برای برگزاری دادگاه حمید نوریکاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه ایران با اشاره به برگزاری دادگاه رسیدگی به اتهامات حمید نوری، متهم به مشارکت در اعدام‌های تابستان 67، به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

خطیب‌زاده: فروکاستن اختلاف‌ها در مذاکرات وین به موضوع سپاه جنگ روانی آمریکا استسعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت خارجه ایران با اشاره به درخواست‌های این کشور در مذاکرات هسته‌ای وین مدعی شد، فروکاستن اختلاف‌های بین تهران و واشینگتن به موضوع
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

زلنسکی: ورود به ماریوپل از طریق نظامی غیرممکن استزلنسکی: ورود به ماریوپل از طریق نظامی غیرممکن است ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا در کی‌یف اظهار داشت: امروز ورود به ماریوپل که توسط نیروهای روسیه محاصره شده از طریق نظامی غیرممکن است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

راه حل بحران اوکراین سیاسی است/ ۲ بار حامل پیام وزیر خارجه اوکراین به لاوروف بودمامیرعبداللهیان در نشست خبری با وزیر خارجه لهستان: *راه حل بحران اوکراین سیاسی است *۲ بار حامل پیام وزیر خارجه اوکراین به لاوروف بودم *زیبگنیو رائو: آماده گسترش همکاری با ایران پس از احیای برجام هستیم
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

رئیس مجلس ایران: گرانی‌های اخیر مردم را به شدت ناراحت کرده استرئیس مجلس ایران: گرانی‌های اخیر مردم را به شدت ناراحت کرده است رئیس مجلس ایران از ناراحتی شدید مردم این کشور در گرانی‌های اخیر بویژه در موضوع افزایش قیمت ماکارونی سخن گفت. این حرفهای جاهلان و ملاها و اوباشان تشگیلات و حکومت جاهلیت فاشیسم شئونیزم فارسی ایرانشهری شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران همه شئونیزم فارسی بازی با فکرهای جاهلانه است.
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »