سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: اگر ایران بازرسان آژانس را اخراج کند باید محکوم شود

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 47 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: اگر ایران بازرسان آژانس را اخراج کند باید محکوم شود العربية

مورگان اورتاگوس، یکشنبه 10 ژانویه 2021 در توئیتر خود نوشت: «ایران بار دیگر تهدید کرد که بازرسان هسته‌ای را اخراج خواهد کرد. این رفتار، پادمان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را نقض می‌کند و باید توسط جامعه جهانی محکوم شود».

گفتنی است، احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت رئیسه مجلس ایران 9 ژانویه 2021 اعلام کرد که اگر تحریم‌ها رفع نشود، بازرسان آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را تا 21 فوریه 2021 از ایران اخراج می‌کنند. بر اساس گزارش خبرگزاری مهر، او ادعا کرد که یک فرصت یک ماهه به آمریکایی‌ها داده شده و 21 ژانویه 2021 دولت جدید آمریکا مستقر می‌شود و آنها تا 21 فوریه فرصت دارند اقدامات خود را برای رفع تحریم‌ها انجام دهند.رئیس‌جمهوری منتخب آمریکا در همین رابطه طی یادداشتی در سی ان ان، نوشت: «اگر تهران به پایبندی دقیق به توافق هسته‌ای بازگردد، ایالات متحده به عنوان نقطه آغازین برای مذاکرات بعدی به این توافق بازمی‌گردد».

بازگشت ایران به پایبندی دقیق به این توافقات به معنای این است که ایران تمام پنج گام قبلی خود را در حوزه هسته‌ای بار دیگر به عقب برگرداند. این مسئله به معنای کاهش قابل توجه دوباره در ذخایر اورانیوم غنی شده 4 درصد، کاهش حجم آب سنگین تولید شده توسط ایران و کاهش درصد غنی‌سازی و توقف آن در سایت غنی‌سازی فردو خواهد بود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

قدم نو رسیده مبارک چقدر لاغر شدی یه سرویس اساسی نیاز داری

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: مراد طاهباز یکی دیگر از قربانیان کارزار بازداشت نادرست رژیم است🔺سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: مراد طاهباز یکی دیگر از قربانیان کارزار بازداشت نادرست رژیم است ⚡️مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، روز یکشنبه ۲۱ دی خواستار آزادی فوری مراد_طاهباز، فعال آمریکایی ایرانی‌تبار محیط_زیست زندانی در ایران، شد اخی راس میگه درکت میکنم خدایی سخنگوی آمریکا یه سروگردن از سخنگوی ما جلوتره ماشالا دافیه حداقل عکس مراد طاهباز را کار می‌کردید نکنه برای آزادی زندانی هم از زیبایی های خانم اورتگاس مایه میذارید؟!
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

واکنش سخنگوی وزارت خارجه به تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن از سوی آمریکاسخنگوی وزارت امورخارجه با اشاره به اعلام وزارت خارجه آمریکا برای تروریستی خواندن جنبش انصارالله یمن ، آن را آخرین تلاش های دولت ترامپ برای تکمیل نقش مخرب خود در جنگ تحمیلی و شرم آور یمن و به بن بست کشاندن راه حل سیاسی و مذاکرات صلح دانست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

توضیح سخنگوی وزارت خارجه درباره آخرین وضعیت ایرانیان مقیم میانمارسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پی تحولات اخیر در میانمار در خصوص آخرین وضعیت ایرانیان مقیم این کشور توضیحاتی ارائه داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا: پیشنهاد ما روشن است،‌ ایران به اجرای کامل تعهدات برجام بازگرددصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است. ▪️ سخنگوی وزارت خارجه آمریکا همچنین گفت: ما دنبال این هستیم که ایران اراده خودش را در رابطه با پیشنهاداتی که جو بایدن چه به عنوان کاندیدا و چه در حال حاضر به عنوان رئیس جمهوری آمریکا روی میز گذاشته است، نشان دهد. پیشنهاد ایران نیز روشن است : امریکا قطعنامه 2231 شورای امنیت را نقض کرده است و باید به نقض قانون پایان دهد تحریم های ترامپی غیر قانونی است ایران اعتمادی به ادعاهای امریکا ندارد زیرا گذشته توافق هسته ای حاکی از بی مسئولیتی امریکا و اروپاست تحریم ها را لغو کنید تا بازگردید! اغا گفت كه اول شما، حالا هي بگيد، جمهوري اسلامي اول بايد برگردد به برجام. اين يعني اغا غلط كرد. متوجه كه هستيد؟؟
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

سخنگوی وزارت خارجه انفجارهای کابل را محکوم کردسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه ضمن محکوم کردن انفجارهای امروز کابل که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از شهروندان این کشور شد، به دولت و مردم افعانستان تسلیت گفت. این تسلیت بیشتر شبیه دهن کجی ظریف میمونه به خبرنگار افغان که هست و نیست ج.ا و شرف ظریف و به باد داد با دشمن مردم رنجدیده ی افغان مینشینید و تسلیت میگین تف بر ذهن بیماری که جان مردم عادی و نشونه میگیره و فکر میکنه به آمریکا ضربه میزنه مثل سوریه و لبنان و عراق و حالا افغانستان حالا فلن به جلسه تون با جانیان طالبان برسید احمق ها کیر تو دهن رهبر
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »