سخنرانی نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل لغو شد

05/07/1400 08:57:00 ب.ظ

سخنرانی نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل حذف شد

افغانستان, سازمان ملل متحد

سخنرانی نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل حذف شد

پیش از این طالبان از سازمان ملل خواسته بودند تا به جای آقای اسحاق‌زی، به نمایندۀ جدید افغانستان در این سازمان یعنی محمد سهیل شاهین فرصت دهند که به عنوان نماینده افغانستان در این نشست سخنرانی کند.

سفیر افغانستان در سازمان ملل خواستار حذف نام کشورش از فهرست کشورهایی شد که قرار بود نمایندۀ آنها روز دوشنبه یعنی در آخرین روز برگزاری نشست مجمع عمومی این سازمان سخنرانی کنند.مونیکا گریلی، سخنگوی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در این باره اعلام کرد: «این کشور از مشارکتش در بحث عمومی کناره‌گیری کرده و برای این کار نیز هیچ دلیلی ارائه نداده است.»

مطابق برنامه از پیش تعیین شده قرار بود غلام اسحاق‌زی که از سوی دولت پیشین اشرف غنی به عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل گمارده شده بود، امروز دوشنبه به نمایندگی از کشورش در این رویداد بین‌المللی سخنرانی کند.هیئت نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد دربارۀ تغییر این برنامه، آن هم در آخرین لحظات توضیحی نداده است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

در قضایای اخیر بسیجی‌ها مظلوم واقع شدند/بچه های تیم ملی چشم ملت ما را روشن کردند

به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز؛ شنبه ۵ آذرماه جمع کثیری از بسیجیان با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. ادامه مطلب >>

ای کسای ک اینجه میگن خوب شد گایدممممم جد در جدتان مزدورای چرکستان حذف نشده بلکه انصراف داد این یعنی توهین به تمام افغانها بسيار کار خوبى شده یک کار بجا شد الحمدالله

نماینده افغانستان از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل انصراف دادنماینده افغانستان در سازمان ملل پس از درخواست نمایندگی طالبان ، از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل انصراف داد. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل تقاضای طالبان برای سخنرانی در مجمع عمومی را رد کرد | DW | 26.09.2021درخواست طالبان برای سخنرانی به عنوان نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل از سوی کمیته اعتبارسنجی این نهاد رد شد. هنوز مشخص نیست چه کسی به عنوان نماینده افعانستان در مجمع عمومی شرکت خواهد کرد. امریکانمیخواهد واقعیت هارابشنود وهم پیمانانش ازوحشت هاودرغهای امریکایان خبرشود الان داشتم ذکر و خیرت میکردم در عنترآشغال لندن، الکلی آلمانی با کارگرهای فارسی در شبکه ت که کارگری جنسی ارباب الکلی رو متقبل هم میشند وای خدا🤣🤣🤣 زنده باد وجدان های بیدار اگر وجدان ها همیشه بیدار باشد

توصیه نفتالی بنت به رهبران ایران: به جای «وسواس فکری» در مورد اسرائیل به فکر بهبود زندگی مردم خود باشیدنفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل، پیش از عزیمت به نیویورک برای شرکت در هفتاد‌وششمین نشست سالانه مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت در سخنرانی‌اش «صدای اسرائیلی‌ها خواهد بود.» اسم تجاوز ۷۰ ساله به سرزمین فلسطین وسواس فکریه ؟!!! الدنگ سلام آبی و سفید فراموش نکن که امپراتوری تجارت در خاورمیانه را خواه ناخواه ایرانی برنامه ریزی می‌کند اینکه که شما هم به جای رقیب نشسته اید فرصتی به شما وخواست ایران بوده است . تجارت هسته ای با توجه به تامین منابع طبیعی وابسته ،بلاشک در سیطره ایران خواهد بود.💫⚡⚠️ نتانیاهو احمق رفت یه احمق تر جاش رو گرفته آخه گاگول چرا سعی می کنی تحریک کنی ایرانیا رو ؟؟ میزنن خار مادرتونو سرویس می کنن ها از ما گفتن بود درضمن ، خبرنگار صدای امریکا هر گوهی ک بهت میدن نخور واسه خایه مالی این امریکایی ها

نگاهی به سخنرانی‌های رهبران زن جهان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد🔺 کم بودن تعداد رهبران زن در نشست این هفته، که تنها یک دهم از کل سخنرانان را تشکیل می‌دادند، نشانگر موانعی است که هم در کشورهای در حال توسعه و هم در کشورهای توسعه یافته، برای دستیابی به سطوح بالا در دولت فراروی زنان قرار دارد. ⬇ بیشتر بخوانید:

مجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دُز رسیدمجموع واکسن‌های تزریق شده در کشور به ۵۰ میلیون و ۹۵۸ هزار دُز رسید بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته، یک میلیون و ۱۶۹ هزار و ۴۷۸ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شد.

نخست وزیر اسرائیل در حاشیه مجمع عمومی سازمان ملل با مقامات ارشد بحرین و امارات دیدار کردنخست وزیر اسرائیل در حاشیه مجمع عمومی سازمان_ملل با مقامات ارشد بحرین و امارات دیدار کرد نخست وزیر اسرائیل در این دیدار گفت: «ما از ثبات برخورداریم، به داشتن رابطه باور داریم، و می‌خواهیم آن را تا جایی که ممکن است گسترش دهیم.» ⬇️ بیشتر بخوانید:

Aa سفیر افغانستان در سازمان ملل خواستار حذف نام کشورش از فهرست کشورهایی شد که قرار بود نمایندۀ آنها روز دوشنبه یعنی در آخرین روز برگزاری نشست مجمع عمومی این سازمان سخنرانی کنند.نماینده افغانستان در سازمان ملل پس از درخواست نمایندگی طالبان، از سخنرانی در مجمع عمومی سازمان ملل انصراف داد.عکس از آشیو گروه افراط‌گرای طالبان که بر افغانستان مسلط شده، هفته گذشته تقاضا کرده بود که به عنوان نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل شرکت کند.به گزارش جروزالم پست ، آقای بنت افزود: «این فرصتی برای بازگوکردن داستان ما درباره روحیه ویژه اسرائیل و خدمات ما به جهان است.

مونیکا گریلی، سخنگوی رئیس مجمع عمومی سازمان ملل در این باره اعلام کرد: «این کشور از مشارکتش در بحث عمومی کناره‌گیری کرده و برای این کار نیز هیچ دلیلی ارائه نداده است.» مطابق برنامه از پیش تعیین شده قرار بود غلام اسحاق‌زی که از سوی دولت پیشین اشرف غنی به عنوان سفیر افغانستان در سازمان ملل گمارده شده بود، امروز دوشنبه به نمایندگی از کشورش در این رویداد بین‌المللی سخنرانی کند.09. هیئت نمایندگی افغانستان در سازمان ملل متحد دربارۀ تغییر این برنامه، آن هم در آخرین لحظات توضیحی نداده است. بنا بر اظهارات سخنگوی سازمان ملل نماینده افغانستان برای شرکت در مجمع عمومی این سازمان همچنان غلام اسحاق‌زی است. پیش از این طالبان که از ماه اوت قدرت را در افغانستان در اختیار دارند، از سازمان ملل خواسته بودند تا به جای آقای اسحاق‌زی، به نمایندۀ جدید افغانستان در این سازمان یعنی محمد سهیل شاهین فرصت دهند که به عنوان نماینده افغانستان در این نشست سخنرانی کند.. اما به گفته یکی از مقامات سازمان ملل که به شرط ناشناس ماندن با خبرگزاری فرانسه صحبت کرده، این درخواست تنها یک هفته پیش از این طرح شده و بنابراین برای هرگونه ترتیب اثری، بسیار دیر ارایه شده است. وی اخیرا با عبدالله فتاح السیسی، رئیس جمهوری مصر، و ملک عبدالله، پادشاه اردن، نیز دیدار کرده است.

آیا نماینده طالبان و کودتاچیان میانماری در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کنند؟ پیش از این وضعیت مشابهی نیز دربارۀ کشور میانمار مطرح بود. سهیل شاهین، سخنگوی طالبان سخنرانی نماینده افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل برای روز دوشنبه ۲۷ سپتامبر (۵ مهرماه) برنامه‌ریزی شده است. چرا که هم رژیم کودتا و هم سفیر منصوب شده از سوی آنگ سان سوچی در سازمان ملل، هر دو خواستار سخنرانی در این نشست بودند. درنهایت نیز در پی یک توافق غیررسمی میان ایالات متحده آمریکا، چین و روسیه مقرر شد تا هیچ نماینده‌ای از سوی این کشور در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی نکند. هم‌رسانی این مطلب: . دویچه وله فارسی را در اینستاگرام دنبال کنید طالبان در نیمه ماه اوت به طور کامل بر افغانستان مسلط شدند.