سخنرانی پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده | DW | 12.01.2021

23/10/1399 12:55 ب.ظ

وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم دارد در سخنرانی خود به تماس‌ها و ارتباطات بین القاعده با مسئولان ایران بپردازد. به گزارش رویترز مایک پمپئو از جمله به کشته شدن ابومحمد المصری، فرد دوم القاعده در تهران اشاره خواهد کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا تصمیم دارد در سخنرانی خود به تماس‌ها و ارتباطات بین القاعده با مسئولان ایران بپردازد. به گزارش رویترز مایک پمپئو از جمله به کشته شدن ابومحمد المصری، فرد دوم القاعده در تهران اشاره خواهد کرد. هدف از این اقدام و همچنین تشدید تحریم‌ها علیه ایران در واپسین روزها و هفته‌های حکومت ترامپ، دشوار کردن کار دولت بایدن در بازگشت به توافق هسته‌ای و تنش‌زدایی در مناسبات این کشور با جمهوری اسلامی اعلام شده است.

رویترز در گزارش خود نوشته است که هشت روز پیش از پایان دوره زمامداری دونالد ترامپ، مایک پمپئو در سخنرانی روز ۱۲ ژانویه ایران را متهم به پناه دادن به رهبران القاعده و حمایت از این گروه خواهد کرد.

نیویورک تایمز در گزارشی که ماه نوامبر منتشر کرده بود، ابومحمد المصری را به مشارکت و هدایت عملیات بمب‌گذاری در سفارتخانه‌های آمریکا در آفریقا متهم کرده بود. نیویورک تایمز در آن گزارش مدعی شده بود که المصری توسط ماموران امنیتی اسرائیل در تهران کشته شده است.

لازم به یادآوری است که پمپئو پیش از این نیز از ارتباط بین رهبران القاعده و ایران سخن گفته بود. حال آنکه تا کنون سندی برای اثبات چنین ارتباطی از سوی مقامات آمریکا ارائه نشده است. در اکتبر سال ۲۰۱۷ نیز پمپئو با اشاره به اسناد سازمان جاسوسی آمریکا موضوع تماس و ارتباطات بین رهبران القاعده با ایران را مطرح کرده بود.شورشیان حوثی‌ در یمن headtopics.

ادامه مطلب:
dw_persian »

افشاگری مایک پمپئو درباره ارتباط ایران با القاعدهمایک پمپئو در روزهای پایانی فعالیت او در پست وزارت خارجه ایالات متحده آمریکا تصمیم‌ها و اقدامات غلط اضافی گوه نخور پمپ گوه پدر القاعده آمریکا و مادرش عربستانه

پمپئو «شواهد ارتباط ایران با القاعده» را ارائه می‌کند«وی قصد دارد با ارائهٔ اطلاعاتی که به‌تازگی از طبقه‌بندی محرمانه خارج شده، نشان دهد که دولت ایران پناهگاه امنی برای سران القاعده فراهم کرده و از این گروه پشتیبانی کرده است.» پمپگو به اخر خط رسیدی ،تو و دارو دسته ات رفتید ولی ج ا سر جاش . زمانی که ایران اسناد و مدارک دقیق از ارتباط و کمک نظامی آمریکا به داعش ارائه کرد کجا بودید ؟! جراتشو دارید جنگ رو شروع کنید چرا الکی سند سازی میکنی تحریم که دیوه نمیتونی اضافه کنی بیا ببینیم چند مرده حلاجی

ادعای ارتباط ایران با القاعده توسط پمپئو ناشی از عصبانیت اخراج از کاخ سفید است/ ناگزیرند زمین بازی را با یک شکست تلخ‌تر ترک کنندسخنگوی پیشین وزارت امور خارجه ادعاهای تیم ترامپ و پمپئو درباره ارتباط ایران و القاعده را ناشی از عصبانیت اخراج آنها از کاخ سفید دانست و تاکید کرد آنها چاره‌ای ندارند که زمین بازی را با شکستی تلخ‌تر ترک کنند. پمپئو خواب های عجیبی برای ایران دیده بود ، که هیچ کدام تعبیر نشد. او به همه قول داده بود تا این کشور را به زانو در اورد.به سلطنت طلبان،منافقین، گروهای بر انداز،سعودی ها صهیونیست ها ،وبه هر کس که دم دستش بود .اما به یک چیز فکر نکرده بود.وان زمان بود که به او فرصت نداد ،شاید زندگی.

واکنش دولت بایدن به تحریم‌های چین علیه پمپئوهم‌زمان با مراسم سوگند ریاست‌جمهوری جو بایدن، حزب کمونیست چین تحریم‌هایی را علیه 28 زن و مرد

ایران ترامپ و پمپئو را تحریم کردسخنگوی وزارت امور خارجه ایران از تحریم مقامات ارشد آمریکا از جمله دونالد ترامپ و مایک پمپئو به دلیل «نقش و دخالت در اقدامات تروریستی و ضد حقوق بشری» علیه این کشور و اتباع آن خبر داد. - خبرگزاری آناتولی خردوغان رو هم باید تحریم کنه تا در مورد آذربایجان عزیز ما صحبت نکنه مردیکه عثمانی 😂😂😂😂