سخنان لاپید در مورد «آوردن جنگ به ایران»، هم‌زمان با رزمایش بزرگ اسرائیل

12/03/1401 07:08:00 ب.ظ

روزنامه جروزالم پست در مصاحبه اختصاصی تازه‌ای با یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در مورد رویکرد دولت او به جمهوری اسلامی ایران پرسیده است.

روزنامه جروزالم پست در مصاحبه اختصاصی تازه‌ای با یائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل در مورد رویکرد دولت او به جمهوری اسلامی ایران پرسیده است. چند روز بعد به تأسیسات مخفی نظامی-اتمی ایران با هواپیماهای بدون سرنشین انتحاری.

» این روزنامه اسرائیلی سپس می‌نویسد که یائیر لاپید «طبیعتاً، در مورد هیچ‌یک از موارد فوق اظهار نظر نمی‌کند» اما از او این سؤال را می‌کند که «آیا تغییری در سیاست اسرائیل در رابطه با اقداماتی که اسرائیل علیه ایران انجام می‌دهد، صورت گرفته است؟»

وزیر خارجه اسرائیل نیز در پاسخ می‌گوید: «ما به دنیا گفته‌ایم که دیگر تحمل‌مان به‌سر رسیده است. ایران می‌گوید می‌تواند جنگ را به جلوی در خانه ما بیاورد چون‌که ما هرگز آن را به جلوی خانه آنها نخواهیم برد. قرار نیست چنین باشد. این روند کار نخواهد بود.»

یائیر لاپید در ادامه گفت: «می‌دانم چرا احساس می‌کردند که در سال‌های گذشته قضیه این‌گونه بود، اما این روش آنها با این دولت کارساز نیست. اگر ایرانی‌ها جنگ را به جلوی در خانه ما می‌آورند، جنگ را در آستانه در خانه خود هم خواهند دید. اگر بخواهند از این کار اجتناب کنند، ما نیز از آن اجتناب خواهیم کرد.» headtopics.com

جای تاسف دارد که تمام کشورهای دارنده سلاح اتمی در یک مکانی جمع شدند و فقط برنامه هسته ای ایران را امر و نهی میکنند.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »
Loading news...
Failed to load news.

طالبان بیش از 100 نفر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت» در پنجشیر بازداشت کردروزنامه «اطلاعات روز» افغانستان به نقل از منابع خود گزارش داد طالبان بیش از 100 نفر از باشندگان ولایت پنجشیر را به اتهام همکاری با «جبهه مقاومت ملی» که

اوکراین در آستانه هم‌گروه شدن با ایران در جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ | DW | 02.06.2022تیم ملی فوتبال اوکراین شامگاه ۱۱ خرداد (اول ژوئن) با پیروزی ۳ بر ۱ مقابل ملی‌پوشان اسکاتلند به فینال پلی‌آف اروپا صعود کرد. اوکراین در صورت موفقیت در پیکار پلی‌آف مقابل ولز، هم‌گروه ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ خواهد شد.

محکومیت پنج شهروند تاجیکستان در آلمان به اتهام عضویت در داعش | DW | 01.06.2022دادگاهی در آلمان پنج شهروند تاجیکستان ساکن آلمان را به اتهام عضویت در گروه تروریستی داعش به حبس محکوم کرد. طولانی‌ترین مدت حبس برای یکی از متهمان بیش از ۹ سال است. آنها به عنوان پناهجو به آلمان آمده بودند. داعش هنوزم مده تو آلمان؟

 شیب تند افزایش ابتلای سالانه به سرطان در ایران؛ بیماران برای درمان به ترکیه می‌روندشیب تند افزایش ابتلای سالانه به سرطان در ایران؛ بیماران برای درمان به ترکیه می‌روند دبیر کمیسیون دارو و تجهیزات پزشکی سازمان نظام پزشکی ایران از افزایش روند مسافرت‌های درمانی برای بیماران مبتلا به سرطان در ایران به ویژه به کشور ترکیه خبر داد. حالا شما هی تحریم دارو کن دلیل شیوع فراگیر: فعالیت های غیر ایمن هسته ای حکومت جمهوری اسلامی. توی شهرهای بزرگ مثل تهران، مردم با سکوتشون اجازه هر جنایتی رو میدهند..بی خبر از اینکه، جان آنها بشدت در خطر بوده و هست..چندساختمان بزرگ در تهران هست که هر لحظه میتونه، چندصد نفر رو به کشتن بده؟ برای نجات جان خودمان باید سکوت رو بشکنیم

تیراندازی در یک مرکز بهداشتی در اکلاهمای آمریکا ۴ کشته به جا گذاشتفرد مهاجم که هویت وی هنوز اعلام نشده با ورود به یک ساختمان پزشکی در شهر تالسا اقدام به تیراندازی کرد و به گفته منابع پلیس سپس با شلیک به سوی خود در محل کشته شد.

«هیمارس»‌ آمریکا در راه اوکراین؛ «کابوس طالبان» توازن قوا را در جنگ روسیه به هم می‌زند؟جو بایدن، رئیس‌ جمهوری آمریکا، شامگاه سه‌شنبه اعلام کرد که این کشور یک بسته ۷۰۰ میلیون دلاری کمک نظامی دیگر را به اوکراین اختصاص خواهد داد. کاخ سفید گفته است تسلیحات جدید شامل راکت‌اندازهای «هیمارس» می‌شوند. اما این سامانه‌ موشکی چیست و چرا حضور آن در جنگ اوکراین سرنوشت‌ساز تلقی می‌شود؟