سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیست

05/08/2020 06:15:00 ق.ظ

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.

ایلنا, کنکور ارشد

فلاحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از مکان‌های برگزاری آزمون‌ها آن یک چهارمی که مدنظر است برای رعایت فاصله گذاری، جواب می‌دهد و برخی دیگر جواب نمی‌دهد که ما در این حالت از ورزشگاه‌ها استفاده می‌کنیم.وی افزود: در گذشته این‌گونه بود که ۱۰۰ نفر در یک سالن برای برگزاری کنکور گرد هم جمع می‌شدند اما امروز با توجه به شرایط باید ۲۰ نفر در یک جا برای آزمون با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کنار هم قرار گیرند.

حسین فلاحی تاکید کرد: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.وی تاکید کرد: ۸  هزار ورزشگاهی که وزارت بهداشت می‌گوید برای اماکنی است که وسیع نیستند و گردهمایی داوطلبان خطر آفرین می‌شود.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

سیل و ویرانی در نتیجه طوفان ایان در فلوریدا

طوفان ویرانگر ایان منطقه فورت مایرز ایالت فلوریدا را درنوردید و بسیاری از خیابان‌های این منطقه دچار آب‌گرفتگی شدند. - خبرگزاری آناتولی ادامه مطلب >>

ترامپ در واکنش به آمار بالای کشته شدگان کرونا در آمریکا: همینه که هستدونالد ترامپ در مقابل سخنان یک خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر شیوع کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور «وحشتناک» اعلام می کرد، گفت: «همینه که هست».

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

برگزاری کنکور در ماه‌های سرد سال مخاطرات بیشتری داردربیعی: کنکور اگر به ماه‌های سرد سال موکول شود، مخاطرات بیشتری دارد تعویق و یا برگزاری کنکور در ماههای سرد سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد نکرده است

کرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شودکرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شود آمار رسمی روزانه کرونا در ایران حاکی از جان باختن ۲۱۲ بیمار دیگر و ابتلای دو هزارو ۷۵۱ نفر است. آماری که نتوانست برگزاری کنکور را در سایه نگرانی ها به تعویق بیاندازد.

اختلاف‌نظر میان وزیر علوم و وزیر بهداشت درباره برگزاری کنکور سراسری در شرایط کرونااحمد نادری، عضو کمیسیون آموزش مجلس، از وجود اختلاف‌نظر جدی بین وزیر بهداشت با وزیر علوم درباره برگزاری کنکور خبر داد. همزمان وزیر علوم گفت که هیچ مشکلی برای برگزاری کنکور وجود ندارد ولی وزیر بهداشت تاکید کرد که تضمین نمی‌دهیم فقط نظارت می‌کنیم.

کنکور سراسری در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شودوزیر بهداشت تاکید کرد: کنکور بدون تغییر در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد.

احمد حسین فلاحی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره انتقاد داوطلبان کنکور ارشد مبنی بر این‌که گفته شد وزارت ورزش آمادگی برگزاری کنکور را در ۸ هزار ورزشگاه دارد اما این دسته از داوطلبان باید در سالن‌های اجتماعات، دانشگاه‌ها و مدارس کنکور دهند، گفت: الزما از همه ورزشگاه‌ها قرار نیست برای برگزاری کنکور استفاده شود.Aa دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی به موضوع های اصلی روز آمریکا پرداخت؛ مصاحبه‌ای که در شبکه‌های اجتماعی بازتاب گسترده داشته است.Share via Email Print this page ارتش اسرائیل اعلام کرد که شامگاه دوشنبه ۱۳ مرداد ماه چندین موضع ارتش سوریه در جنوب آن کشور را هدف قرار داده است.به گزارش ایسنا، درپی ابتلای سخنگوی دولت به ویروس کرونا، دومین نشست خبری مکتوب وی عصر امروز برگزار شد که طی آن، علی ربیعی در پاسخ به پرسشی درباره علت تعلل در عدم تصویب حق مسکن کارگران، گفت: حق مسکن کارگران به علت اینکه تابعی از حداقل دستمزد است که در اوائل سال مشخص میشود و حق مسکن نیز باید به تصویب دولت برسد و لذا همواره در فرآیند های کمسیون های دولت بوده و با تاخیر مورد تصویب قرار می گیرد که این امر در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفته است.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از مکان‌های برگزاری آزمون‌ها آن یک چهارمی که مدنظر است برای رعایت فاصله گذاری، جواب می‌دهد و برخی دیگر جواب نمی‌دهد که ما در این حالت از ورزشگاه‌ها استفاده می‌کنیم. وی افزود: در گذشته این‌گونه بود که ۱۰۰ نفر در یک سالن برای برگزاری کنکور گرد هم جمع می‌شدند اما امروز با توجه به شرایط باید ۲۰ نفر در یک جا برای آزمون با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کنار هم قرار گیرند. گفت و گوی آقای ترامپ با سایت خبری AXIOS در تاریخ بیست و هشتم ژوئیه ضبط و سوم اوت از شبکه آمریکایی HBO پخش شده است. حسین فلاحی تاکید کرد: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست. بنابر این گزارش پست‌های دیدبانی، تجهیزات جمع‌آوری اطلاعات، توپ‌‌‌های پدافند هوایی، و زیرساخت‌‌های فرماندهی و کنترل سوریه از جمله مواضعی است که در حملات دوشنبه شب هدف قرار گرفته‌اند. وی تاکید کرد: ۸  هزار ورزشگاهی که وزارت بهداشت می‌گوید برای اماکنی است که وسیع نیستند و گردهمایی داوطلبان خطر آفرین می‌شود. آقای ترامپ در این گفت و گو در خصوص نحوه کنترل بیماری کرونا ویروس در آمریکا می‌گوید : «آن‌هایی که خوب می‌فهمند، می‌گویند که کار فوق‌العاده‌ای انجام داده‌ایم. فلاحی درباره این‌که باتوجه به نزدیکی کنکور ارشد، نظارت روی برگزاری این کنکور چگونه خواهد بود، بیان کرد: قطعا نظارت سختگیرانه‌ای روی کنکورهای باقیمانده خواهیم داشت. یک گروه خواهان برگزاری و گروه دیگر خواهان تعویق آن هستند.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گروه ۱۳ نفره متشکل از ۸ نماینده مجلس شورای اسلامی و ۵ نفر از وزارت بهداشت است که ۸ نماینده مجلس از ۴ کمیسیون آموزش، بهداشت، فرهنگی و اجتماعی هستند و قرار است بالای سر وزارت علوم باشند تا بر نحوه برگزاری کنکور نظارت کنند. او در ادامه با بیان اینکه نباید بر این اساس سخن گفت، می‌گوید : «خیلی عجیب نیست که کره جنوبی کشته کم داشته است. — اسرائیل به فارسی (@IsraelPersian) August 4, 2020 ارتش اسرائیل در این بیانیه تاکید کرده است که رژیم سوریه را در قبال همه فعالیت‌هایی که در خاک آن کشور اتفاق می‌افتد مسئول می‌داند و با عزم و اراده در برابر هرگونه نقض حاکمیت کشور اسرائیل عمل می‌‌کند. وی درباره این‌که آیا کم‌کاری‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور دکتری در کمیسیون آموزش پیگیری خواهد شد، گفت: قطعا همین‌طور است و موارد را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهیم داد. حسین فلاحی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت می‌گوید زمان برگزاری کنکور دکتری ۵۶۰ ناظر داشته است که حدود ۱۰ مورد تخلف گزارش شده است، به طور مثال شخصی ماسکش را برای لحظه ‌ای برداشته همان دقیقه هم عکسی گرفته شده و یا فردی کار دیگری انجام داده است، این‌ها الزاما تخلف محسوب نمی‌شود. آقای ترامپ با این ادعا که آمریکا دو برابر اتحادیه اروپا تست کرونا انجام داده است، می‌گوید که خیلی‌ها معتقدند که این میزان انجام تست کرونا زیاد است. وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که برخی از داوطلبان کنکور دکتری می‌گویند پس از آزمون به بیماری مبتلا شده‌اند آیا این موارد پیگیری خواهد شد، عنوان کرد: وزارت بهداشت می‌گوید من نباید پاسخگویی عواقب برگزاری کنکور باشم. ایالات متحده آمریکا تاکنون بارها ضمن تاکید بر حق اسرائیل در دفاع از خود، هرگونه تهدید علیه آن کشور، چه از سوی حزب‌الله و چه از سوی حامی آن رژیم جمهوری اسلامی، را محکوم کرده است. وزارت بهداشت عنوان می‌کند، بهترین راه این است که کنکور را برگزار نکنیم در این صورت پاسخگو هم نیستم، اما می‌گویم با رعایت پروتکل‌ها می‌شود آزمون‌ها را برگزار کرد و درصد کمی خطا وجود دارد. دونالد ترامپ از احتمال به تعویق افتادن انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد انتخابات ریاست جمهوری موضوع دیگری بود که آقای ترامپ در خصوص آن موضع گرفت. سخنگوی دولت همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه در دولت برای معرفی گزینه وزارت صمت اجماعی وجود دارد یا منتظر تصویب لایحه تفکیک هستید، اظهار کرد: قانون اساسی به رئیس جمهور اختیار می دهد که چنانچه وزارتخانه ای فاقد وزیر باشد برای مدت سه ماه آن وزارتخانه را با سرپرست اداره نماید و مدت سرپرستی آقای مدرس خیابانی روز ۹۹/۵/۲۲ به پایان می رسد.

سخنگوی کمیسیون آموزش ادامه داد: می‌گویند کنکور سراسری و ارشد با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود و هیچ مشکلی نیست، این را هم کسی می‌گوید که گفته عواقب را بر عهده می‌گیرد. لینک کوتاه . برخی معتقد هستند که آقای ترامپ از این طریق می‌خواهد تا سبک رأی گیری را زیر سؤال ببرد. خبرهای دیگر .