ایلنا, کنکور ارشد, کنکور سراسری

ایلنا, کنکور ارشد

سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.

05/08/2020 06:15:00 ق.ظ

فلاحی در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد؛ سختگیرانه بر برگزاری آزمون سراسری و ارشد نظارت می‌کنیم/ پیگیری تخلفات کنکور دکتری در کمیسیون آموزش/ از ورزشگاه‌ها در مواردی استفاده می‌شود که امکان اجرای قانون یک چهارم نیست

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی گفت: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در برخی از مکان‌های برگزاری آزمون‌ها آن یک چهارمی که مدنظر است برای رعایت فاصله گذاری، جواب می‌دهد و برخی دیگر جواب نمی‌دهد که ما در این حالت از ورزشگاه‌ها استفاده می‌کنیم.وی افزود: در گذشته این‌گونه بود که ۱۰۰ نفر در یک سالن برای برگزاری کنکور گرد هم جمع می‌شدند اما امروز با توجه به شرایط باید ۲۰ نفر در یک جا برای آزمون با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی کنار هم قرار گیرند.

تصاویری از جارو برقی دریایی در تایوان نوروزی: خودروسازان داخلی خیال نکنند نور چشم هستند وزیر امور خارجه فرانسه: نیازی به احضار سفیرمان از بریتانیا نداشتیم، با فرصت‌طلبی لندن آشناییم

حسین فلاحی تاکید کرد: طبق آنچه که تصمیم‌گیران بیان کردند، قرار شد در جاهایی از ورزشگاه‌ها برای کنکور استفاده شود که امکان اجرایی شدن قانون یک چهارم نیست.وی تاکید کرد: ۸  هزار ورزشگاهی که وزارت بهداشت می‌گوید برای اماکنی است که وسیع نیستند و گردهمایی داوطلبان خطر آفرین می‌شود.

فلاحی درباره این‌که باتوجه به نزدیکی کنکور ارشد، نظارت روی برگزاری این کنکور چگونه خواهد بود، بیان کرد: قطعا نظارت سختگیرانه‌ای روی کنکورهای باقیمانده خواهیم داشت.سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گروه ۱۳ نفره متشکل از ۸ نماینده مجلس شورای اسلامی و ۵ نفر از وزارت بهداشت است که ۸ نماینده مجلس از ۴ کمیسیون آموزش، بهداشت، فرهنگی و اجتماعی هستند و قرار است بالای سر وزارت علوم باشند تا بر نحوه برگزاری کنکور نظارت کنند. headtopics.com

وی درباره این‌که آیا کم‌کاری‌ها و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی کنکور دکتری در کمیسیون آموزش پیگیری خواهد شد، گفت: قطعا همین‌طور است و موارد را مورد بررسی و پیگیری قرار خواهیم داد.حسین فلاحی خاطرنشان کرد: وزارت بهداشت می‌گوید زمان برگزاری کنکور دکتری ۵۶۰ ناظر داشته است که حدود ۱۰ مورد تخلف گزارش شده است، به طور مثال شخصی ماسکش را برای لحظه ‌ای برداشته همان دقیقه هم عکسی گرفته شده و یا فردی کار دیگری انجام داده است، این‌ها الزاما تخلف محسوب نمی‌شود.

وی در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر این‌که برخی از داوطلبان کنکور دکتری می‌گویند پس از آزمون به بیماری مبتلا شده‌اند آیا این موارد پیگیری خواهد شد، عنوان کرد: وزارت بهداشت می‌گوید من نباید پاسخگویی عواقب برگزاری کنکور باشم. وزارت بهداشت عنوان می‌کند، بهترین راه این است که کنکور را برگزار نکنیم در این صورت پاسخگو هم نیستم، اما می‌گویم با رعایت پروتکل‌ها می‌شود آزمون‌ها را برگزار کرد و درصد کمی خطا وجود دارد.

سخنگوی کمیسیون آموزش ادامه داد: می‌گویند کنکور سراسری و ارشد با رعایت پروتکل‌ها برگزار شود و هیچ مشکلی نیست، این را هم کسی می‌گوید که گفته عواقب را بر عهده می‌گیرد. ادامه مطلب: ILNA/خبرگزاری ایلنا »

صدراعظمی به شیوه آنگلا مرکل

یک نظرسنجی جدید نشان می‌دهد بیشتر اروپایی‌ها معتقدند با خداحافظی آنگلا مرکل از قدرت، آلمان از دوران طلایی خود فاصله خواهد گرفت. اما چرا آنگلا مرکل، صدراعظم و رئیس بزرگ‌ترین حزب سیاسی آلمان، قدرتمندترین سیاستمدارِ زن جهان است؟

ترامپ در واکنش به آمار بالای کشته شدگان کرونا در آمریکا: همینه که هستدونالد ترامپ در مقابل سخنان یک خبرنگار که وضعیت مرگ بر اثر شیوع کرونا در آمریکا را نسبت به جمعیت این کشور «وحشتناک» اعلام می کرد، گفت: «همینه که هست».

در واکنش به رویدادهای اخیر در بلندی‌های جولان؛ اسرائیل به اهدافی در سوریه حمله کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

برگزاری کنکور در ماه‌های سرد سال مخاطرات بیشتری داردربیعی: کنکور اگر به ماه‌های سرد سال موکول شود، مخاطرات بیشتری دارد تعویق و یا برگزاری کنکور در ماههای سرد سال را هیچ کارشناسی پیشنهاد نکرده است

کرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شودکرونا در ایران - ۲۱۲ بیمار دیگر کرونا جان باختند اما کنکور سراسری برگزار می شود آمار رسمی روزانه کرونا در ایران حاکی از جان باختن ۲۱۲ بیمار دیگر و ابتلای دو هزارو ۷۵۱ نفر است. آماری که نتوانست برگزاری کنکور را در سایه نگرانی ها به تعویق بیاندازد.

اختلاف‌نظر میان وزیر علوم و وزیر بهداشت درباره برگزاری کنکور سراسری در شرایط کرونااحمد نادری، عضو کمیسیون آموزش مجلس، از وجود اختلاف‌نظر جدی بین وزیر بهداشت با وزیر علوم درباره برگزاری کنکور خبر داد. همزمان وزیر علوم گفت که هیچ مشکلی برای برگزاری کنکور وجود ندارد ولی وزیر بهداشت تاکید کرد که تضمین نمی‌دهیم فقط نظارت می‌کنیم.

کنکور سراسری در تاریخ تعیین شده برگزار می‌شودوزیر بهداشت تاکید کرد: کنکور بدون تغییر در تاریخ تعیین شده برگزار خواهد شد.