ستایش و انتقاد از قطر در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ | DW | 20.11.2020

30/08/1399 10:42 ب.ظ

سازمان عفو بین‌الملل، قطر را در وضعیت آماده‌سازی خود برای میزبانی جام حهانی ۲۰۲۲ همزمان مورد ستایش و انتقاد قرار داده است. به گفته این نهاد جهانی، وضعیت کاری و زندگی کارگران خارجی در قطر بهبود یافته، اما نه اندازه کافی.

سازمان عفو بین‌الملل، قطر را در وضعیت آماده‌سازی خود برای میزبانی جام حهانی ۲۰۲۲ همزمان مورد ستایش و انتقاد قرار داده است. به گفته این نهاد جهانی، وضعیت کاری و زندگی کارگران خارجی در قطر بهبود یافته، اما نه اندازه کافی. موارد تبعیضی متفاوتی مانند وابستگی شخصی و یک‌طرفه کارگران به اختیارات فرد کارفرما، عدم دریافت حقوق، ممنوع‌الخروج شدن از قطر به علت اختلاف با کارفرما و به ویژه کمبود دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی، در فهرست اتهامات به کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲...

موارد تبعیضی متفاوتی مانند وابستگی شخصی و یک‌طرفه کارگران به اختیارات فرد کارفرما، عدم دریافت حقوق، ممنوع‌الخروج شدن از قطر به علت اختلاف با کارفرما و به ویژه کمبود دسترسی به امکانات بهداشتی و درمانی، در فهرست اتهامات به کشور میزبان جام جهانی ۲۰۲۲ قرار گرفته بود.

به گفته خانم رگینا اشپوتل، کارشناس سازمان عفو بین‌الملل برای منطقه امیرنشین خلیج فارس، این رفُرم‌ها به صورت کامل به اجرا درنیامده‌اند. سازمان عفو بین‌الملل اشاره می‌کند که طبق قوانین اصلاح‌شده، یک کارگر خارجی در صورت تصمیم به قطع همکاری با کارفرمای خود می‌تواند این تصمیم را ۷۲ ساعت قبل از اجرا، به اطلاع کارفرما برساند. این سازمان اما خاطرنشان می کند که این شرط برای کارفرما موقعیت"انتقام گیری" را هم فراهم می کند که بر اساس آن کارفرما می تواند کارگر خود را به"دزدی" و"عدم انجام وظیفه کاری" متهم کند که مجازات آن می‌تواند منجر به بازداشت کارگر خارجی شود.

ادامه مطلب:
dw_persian »

سیل در خوزستان؛ انتقاد از عملکرد مسئولان در پیشگیری و مدیریت بحرانتوسل مسئولان استان به بهانۀ قدیمیِ نبود بودجۀ بازسازی شبکۀ فرسوده آب و فاضلاب در حالی است که به گفته مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس تنها در سال ۸۴ـ ۸۵ مبلغ ۱۴۹ میلیون دلار وام از بانک جهانی برای بازسازی سیستم فاضلاب خوزستان دریافت شده بود.

قطعنامه پارلمان اروپا در انتقاد از نقض حقوق بشر در ایران؛ مجلس بیانیه دادنمایندگان مجلس ایران در بیانیه‌ای قطعنامه پارلمان اروپا در انتقاد از نقض حقوق بشر در این کشور و تحریم علیه مقامات تهران را محکوم کردند. - خبرگزاری آناتولی

سازمان ملل از قطع اینترنت در سیستان و بلوچستان در پی بروز اعتراضات انتقاد کرددفتر حقوق بشر سازمان ملل جمعه 5 مارس از رفتار مقامات ایرانی در برخورد با اعتراضاتی انتقاد کرد که طی Rabin31957077 سازمان ملل خیلی داره اذیت میشه 😂😂😂

آمریکا بیانیه کشورهای غربی در انتقاد از نقض حقوق بشر در مصر را امضا کردصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

انتقاد پلیس در پی تظاهرات مخالفان محدودیت‌های کرونایی در اشتوتگارت | DW | 04.04.2021سندیکای نیروهای پلیس در پی تظاهرات 'مخالف‌اندیشان' علیه محدودیت‌های کرونایی در شهر اشتوتگارت، به دلیل نقض مقررات کرونایی و امتناع از زدن ماسک و حفظ فاصله، مسئولان شهری را مورد انتقاد قرار داد.