ستایش نسرین ستوده از مقاومت در اوکراین: این جنگ نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری است

11/12/1400 01:33 ق.ظ

نسرین ستوده، فعال حقوق بشر، با انتشار نامه‌ای از زندان آن‌چه را که در اوکراین می‌گذرد، «نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری» دانست.

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، روز دوشنبه با انتشار نامه‌ای از زندان آن‌چه را که در اوکراین می‌گذرد، «نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری» دانست و از مردم اوکراین به ‌خاطر ایستادگی‌شان در برابر تهاجم نظامی روسیه ستایش به عمل آورد.خانم ستوده در این نامه که خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده است خواستار کمک جهانیان به مردم اوکراین شد که «نمی‌خواهند بی سر و صدا زیر پوتین‌های متجاوزان له شوند».

خانم ستوده در این نامه که خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده است خواستار کمک جهانیان به مردم اوکراین شد که «نمی‌خواهند بی سر و صدا زیر پوتین‌های متجاوزان له شوند». این فعال حقوق بشر نوشت: «من به عنوان زنی که در کشوری زیسته‌ام که ۸ سال تمام مستقیما درگیر جنگ بوده است، می‌توانم وحشت ناشی از جنگ و خشونت عریان علیه انسان‌های بی‌دفاع را تصور کنم و وحشت خود از تجاوزی چنین بی‌پروا را به شما اعلام کنم.»

خانم ستوده ادامه داد: «این جنگ نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری است، اما خوشبختانه مردم اوکراین در این نبرد تنها نیستند و دنیا با نگرانی زیادی به کمک اوکراین شتافته است.» تهاجم روسیه به اوکراین؛ ارتش روسیه برج تلویزیونی کی‌یف را هدف قرار داد

تهاجم نظامی روسیه به اوکراین که به‌رغم هشدارهای فراوان رهبران غرب صورت گرفت، انزوای بین‌المللی مسکو را به دنبال داشته است. روسیه در عین حال که تلاش می‌کند کی‌یف، پایتخت اوکراین، را تصرف کند با تحریم‌های جهانی گسترده‌ای مواجه شده که اقتصاد آن را تحلیل می‌برد.

ادامه مطلب:
RadioFarda_ »

هنوز دانشجویی از اوکراین به ایران نیامده است/ ظرفیت هیچ‌کدام از دانشگاه‌های پزشکی کشور خالی نیستمعاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان گفت: هنوز هیچ کدام از دانشجویانی ایرانی از اوکراین به کشور نیامده‌اند؛ برخی از آن‌ها به کشورهای همسایه اوکراین از جمله لهستان، مولداوی و رومانی رفته‌اند. قرار است وزارت راه و ترابری و سازمان هواپیمایی با هماهنگی سفارت یک هواپیما بفرستد تا به ایران بیایند.

یهودی‌کشی در اوکراین؛ از هیتلر تا پوتیناین روزها قلب کی‌یف ناآرام است و هجوم ارتش روسیه به خاک اوکراین بر همه ساکنان این کشور تاثیر گذاشته است. اما وضعیت فاجعه‌بار جنگ، برای یهودیان این کشور بسیار اسفناک‌تر است. آيا يهوديان اوكراين وضعيتشان از فلسطينيان در خاك و وطن خودشون زير تيغ قتل عام و كودك كشي و جنايت و نژادپرستي اسراييلي ها بدتر است ؟ بعيد ميدونم نظرتون در مورد قتل عام و نسل كشي سعوديها و اماراتيها با پشتيباني و دخالت مستقيم انگليس و امريكا و غرب چيست؟ اصلا يمني ها از ديد نژادپرستانه ي غرب ، انسان به شمار مي آيند؟! غلط کرد به امریکا اعتماد کرد

سفیر اوکراین در آمریکا: روسیه از 'بمب خلاء' استفاده کرده استگروه‌های حقوق بشری و سفیر اوکراین در آمریکا، روسیه را به حمله به اوکراینی‌ها با بمب‌های خوشه‌ای و 'بمب‌های خلاء' متهم کردند؛ این سلاح‌ها از سوی چند سازمان بین‌المللی مختلف ممنوع شده‌اند.

نخست‌وزیر انگلیس: پوتین از «تاکتیک‌های وحشیانه» در اوکراین استفاده می‌کندنخست‌وزیر انگلیس: پوتین از «تاکتیک‌های وحشیانه» در اوکراین استفاده می‌کند نه که شماها تو جنگ هاتون مردم رو ناز میکردین !!! وحشی ترین مردم جهان حالا مدعی هم شدن ! هنوز کشتر عظیم مردم ایران بر اثر قحطی عمدی انگلیسی ها یادمونه !! ایا وحشیانه تر از این فتنه سازیها ایجاد جنک با زلنسکی بین اوکراین و روسیه و تحریمهای جنایتکارانه بر علیه روسیه و شرق و منحرف کردن افکار عمومی در اروپا توسط انگلستان به سرآب رسیده وجود دارد؟

بی‌خبری از «محمد عینی» در ششمین هفته از بازداشت توسط اطلاعات رشت

سازمان ملل: 422 هزار آواره از اوکراین به کشورهای همسایه پناه برده‌اندسازمان ملل متحد از آواره شدن 422 هزار نفر از مردم اوکراین و پناه بردن به کشورهای همسایه خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

نسرین ستوده، وکیل دادگستری و فعال حقوق بشر، روز دوشنبه با انتشار نامه‌ای از زندان آن‌چه را که در اوکراین می‌گذرد، «نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری» دانست و از مردم اوکراین به ‌خاطر ایستادگی‌شان در برابر تهاجم نظامی روسیه ستایش به عمل آورد.

خانم ستوده در این نامه که خطاب به دبیرکل سازمان ملل متحد نوشته شده است خواستار کمک جهانیان به مردم اوکراین شد که «نمی‌خواهند بی سر و صدا زیر پوتین‌های متجاوزان له شوند».

این فعال حقوق بشر نوشت: «من به عنوان زنی که در کشوری زیسته‌ام که ۸ سال تمام مستقیما درگیر جنگ بوده است، می‌توانم وحشت ناشی از جنگ و خشونت عریان علیه انسان‌های بی‌دفاع را تصور کنم و وحشت خود از تجاوزی چنین بی‌پروا را به شما اعلام کنم.»

خانم ستوده ادامه داد: «این جنگ نبردی بین دمکراسی و دیکتاتوری است، اما خوشبختانه مردم اوکراین در این نبرد تنها نیستند و دنیا با نگرانی زیادی به کمک اوکراین شتافته است.»

تهاجم روسیه به اوکراین؛ ارتش روسیه برج تلویزیونی کی‌یف را هدف قرار داد

تهاجم نظامی روسیه به اوکراین که به‌رغم هشدارهای فراوان رهبران غرب صورت گرفت، انزوای بین‌المللی مسکو را به دنبال داشته است. روسیه در عین حال که تلاش می‌کند کی‌یف، پایتخت اوکراین، را تصرف کند با تحریم‌های جهانی گسترده‌ای مواجه شده که اقتصاد آن را تحلیل می‌برد. از سویی بر خلاف پیش‌بینی‌ها، پیشروی روس‌ها به سمت کی‌یف و دیگرهای شهرهای بزرگ اوکراین ساده نبوده و با مقاومت شدید اوکراینی‌ها مواجه شده‌اند.

نسرین ستوده در نامه خود نوشت: «من نیز مثل میلیون‌ها انسان در سراسر جهان از این تجاوز گستاخانه وحشت زده‌ام و در همبستگی با مردم اوکراین و ایستادن در کنار آنها اظهار می‌دارم که صلح جهانی بدون ایستادگی در مقابل تجاوز نظامی روسیه و حمایت از اوکراین بی‌معناست.»

او در نهایت از آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، خواسته است که از« کلیه ظرفیت‌های بین‌المللی برای پایان دادن به این تجاوز آشکار» استفاده کند.

نسرین ستوده که از ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ در زندان به‌سر می‌برد به اتهامات مختلف سیاسی به ۳۳ سال حبس و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است.

با استفاده از شبکه‌های اجتماعی و گزارش‌های پیشین رادیو فردا؛ س.ن