ستار سواری، خواننده عرب اهوازی با قید وثیقه آزاد شد

26/05/1399 11:19:00 ب.ظ

ستار_سواری، خواننده و فعال_هنری ساکن اهواز با تودیع قرار وثیقه به طور موقت از زندان_شیبان_اهواز آزاد شد. او به خاطر خواندن آوازهایی به زبان عربی با اتهام «فعالیت تبلیغی علیه نظام» روبه‌روست. جزییات بیشتر👇 خبرنگاری_جرم_نیست اطلاع_رسانی آزادی_موقت

«کریم دحیمی»، فعال حقوق بشر، در گفتگو با سایت «حقوق بشر در ایران» خبر آزادی موقت ستار سواری را تایید کرد و افزود: «اتهام ستار سواری مشهور به "ستار خلیجی"، فعالیت تبلیغی علیه نظام عنوان شد.

این اتهام در "بازداشتگاه اداره اطلاعات اهواز" و شعبه بازپرسی دادسرای عمومی و انقلاب اهواز به این فعال هنری تفهیم شد.»

آقای سواری برای آخرین بار در روز ۱۹بهمن۱۳۹۸ توسط ماموران اداره اطلاعات شهر اهواز بازداشت شد. او پیش از این هم سابقه بازداشت دارد. ستار سواری در ۱۵مرداد۱۳۹۷ به دلیل شرکت در یک تجمع اعتراضی درباره توهین به لباس شهروندان عرب بازداشت شده بود. یک گروه نمایشی طنز در شهر آبادان برنامه‌ای اجرا کرده بودند که برخی از شهروندان به بخش‌هایی از آن انتقاد داشتند. آقای سواری از کسانی بود که در این تجمع شرکت کرده بودند.

ادامه مطلب:
ایران وایر »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

نتایج هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال/ کورس آسیایی‌ها و فانوس به‌دستان داغ ماندهفته بیستم و نهم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام هشت بازی برگزار شد.

دیپلمات اسرائیلی: با امارات یرای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران همکاری داشتیمسفیر پیشین رژیم صهیونیستی در سازمان ملل مدعی شد که که همکاری‌های با امارات متحده عربی برای مقابله با برنامه‌های هسته‌ای ایران داشته است.

شش قدم؛ هشدار به 'احتمال تبانی' در هفته آخر لیگ برتر فوتبال ایران - BBC News فارسیبا پایان هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال ایران، تکلیف سهمیه‌های لیگ قهرمانان با یک تیم سقوط کننده و همچنین معرفی آقای گل رقابت‌ها به هفته آخر کشیده شد.

لیون با حذف سیتی راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا شدتیم المپیک که پیش‌تر با از پیش رو برداشتن یوونتوس قدم به مرحله یک چهارم نهایی مسابقات لیگ قهرمانان اروپا گذاشته بود شنبه شب با ارائه یک بازی منسجم منچستر سیتی را نیز شکست داد تا راهی دیدار نیمه نهایی شود.

مقامات اسرائیلی: عادی سازی روابط با امارات مانع ساخت شهرک‌های یهودی‌نشین نخواهد شدمقامات اسرائیلی اعلام کردند احداث شهرک‌های یهودی‌نشین بدلیل عادی سازی روابط با امارات متحده عربی متوقف نخواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

شجریان به بیمارستان بازگردانده شدمحمدرضا شجریان صبح امروز با انتقال به بیمارستان، در بخش آی سی یو (مراقبت‌های ویژه) بستری شد.