ستاد کرونا مسئولیت باز شدن مدارس را برعهده بگیرد

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس: *نگران سلامت دانش آموزان هستیم *اینکه فکر کنیم دانش آموزان مخصوصا مقاطع پایین را طوری مدرسه ببریم که پروتکل‌ها را رعایت کنند، بیشتر به یک شوخی شبیه است *اگر سلامت به خطر بیفتد ما برخورد خواهیم کرد

به گزارش ایسنا، حمیدرضا حاجی بابایی در برنامه تلویزیونی پرسشگر که با موضوع"آموزش، کیفیت و کرونا" به روی آنتن شبکه آموزش رفت ضمن تبریک شروع سال تحصیلی افزود: ستاد کرونا باید مسئولیت باز شدن مدارس را رسما برعهده بگیرد. اگر فردا مشکلی پیش آمد نگویند ما نبودیم و دیگری تصمیم گرفت. باید ستاد کرونا رسما اعلام کند. بچه کلاس اول و دوم ابتدایی را در خانه هم نمی شود کنترل کرد و کار سختی است، حال اگر آموزش و پرورش می تواند، که دستشان را هم می بوسیم.

حاجی بابایی در بخش دیگری از سخنانش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه تجمعات گروه‌های مختلف فرهنگیان جلوی مجلس چه زمانی جمع می‌شود؟ افزود: اگر آموزش و پرورش اراده کند، این تجمع ها جمع می شود. مشکل مجلس نیست، مشکل آموزش و پرورش است. سال ۹۱ دانشگاه فرهنگیان راه افتاد و قرار بود ۳۰ هزار نفر در هرسال دانشجو جذب کنیم تا در مقابل اینکه هرسال ۳۰ هزار نفر بازنشسته می شوند کمبودی ایجاد نشود.

وی افزود: هرکسی را در دو سه سال گذشته مانند نهضتی ها و پیش دبستانی به کلاس درس برده اند و آنها که چندسال سرکلاس رفته اند حالا خود را محق می دانند. ما دفاع می کنیم اما اینها را مجلس نیاورده بلکه از حق یک عده معلم مظلوم که با ۳۰۰ و ۵۰۰ هزار تومان به دورترین روستاها رفته اند دفاع می کنیم. اگر بیسواد بودند چرا به کلاس رفته اند؟ اگر باسوادند باید آنها را به کار گیری کنیم.

به گزارش ایسنا، حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی نیز ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی جدید افزود: به نقل از وزیر جمله ای شنیدم که با روش های اروپا مدارس را بازگشایی می کنیم، این جمله فکر می کنم شایعه است ولی اگر مطرح هم شده باشد باز هم شبیه شوخی است که مدارس را به ویژه در مناطق محروم با اروپا مقایسه کنیم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

نیازی به تماس با مدرسه نیست؛ همه دانش‌آموزان فردا به مدرسه بروند/ بازگشایی مدارس مغایر با مصوبات ستاد ملی کرونا نیست- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimوزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه نیازی نیست خانواده‌ها تماس با مدرسه بگیرند، گفت: همه دانش‌آموزان باید صبح فردا در مدارس حاضر شوند.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

ستاد حقوق بشر: اقدام ننگین نشریه فرانسوی مصداق بارز تنفرپراکنی است- اخبار حقوقی و قضایی - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnimواکنش ستاد حقوق بشر ایران به اهانت‌ نشریه فرانسوی: اقدام ننگین نشریه فرانسوی در باز نشر کاریکاتور اهانت‌آمیز به ساحت پیامبر (ص) مصداق بارز تنفرپراکنی و توهین به مقدسات و نقض آشکار حق آزادی دین است شارلى_ابدو
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

پزشک ایرانی: اگر مسئولان صحنه‌های مرگ را می‌دیدند مدارس را باز نمی‌‌کردندپزشک فوق‌تخصص ICU بیمارستان مسیح دانشوری تهران گفته است اگر مسئولان صحنه‌های مرگ بیماران کرونایی را می‌دیدند مدارس را باز نمی‌کردند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

تکذیب شایعه ابتلای آیت الله جنتی به کروناتکذیب شایعه ابتلای آیت‌الله جنتی به کرونا روابط عمومی شورای نگهبان شایعه ابتلای آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان به کرونا را تکذیب کرد کدخدایی: الحمدالله حال عمومی آیت‌الله جنتی خوب است سخنگوی شورای نگهبان: 'چند دقیقه قبل با آیت‌الله جنتی تلفنی صحبت کردم الحمدالله حال عمومی ایشان خوب بود. برخی مسایل اداری را جویا شدند پاسخ دادم و قرار شد شنبه در محل شورا امور را پیگیری کنیم.'
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شمار قربانیان کرونا در کشور از ۲۲ هزار نفر گذشت/۱۱۸ فوتی در شبانه روز گذشتهسخنگوی وزارت بهداشت آخرین آمار ابتلا و جانباختگان ناشی از کرونا را اعلام کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۱۸ نفر از مبتلایان کرونا جان باختند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز در موج سوم کرونا سخت استرئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی گفت: جمعه با وزیر بهداشت تماس گرفتم. در تشکیل کلاس دخالت نمی کنیم و مسئولیت ستاد کروناست اما رسما اعلام می کنیم هرگونه اقدامی باعث عدم امینت برای معلم و دانش آموز و خانواده شود از آن عدول نمی کنیم. این کار شوخی نیست؛ اگر موج سوم کرونا راه بیفتد مدیریت ۱۵.۵ میلیون معلم و دانش آموز که در واقع نماینده ۱۵.۵ میلیون خانواده اند کار سختی است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »