سایه ابهام بر بازار سهام؛ دلایل استعفای رئیس سازمان بورس ایران چه بود؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 49 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 59%

سایه ابهام بر بازار سهام؛ دلایل استعفای رئیس سازمان بورس ایران چه بود؟ جزئیات بیشتر🔽

ایران اخبار, ایران سرفصلها

رئیس سازمان بورس اوراق بهادار ایران پس از شدت گرفتن تجمع‌های اعتراضی سهامداران در مقابل ساختمان این سازمان برای دومین بار در دو ماه گذشته و ۹ ماه پس از انتخاب به این سمت، استعفا کرد.

او همچنین یادآور شده که در دهم آبان ماه گذشته نیز با ارسال نامه‌ای خطاب به حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران خواستار حمایت دولت از صنایع، بازار سرمایه و سرمایه‌گذاران در بورس تهران شده و به دلیل عدم اقدام جدی در این خصوص در چهارم آذر ماه گذشته نیز درخواست استعفا از سمت خود را به رئیس شورای عالی بورس ایران تقدیم کرده بوده است.

در همین حال، برخی دیگر از رسانه‌های ایران گزارش داده‌اند که نشست امروز شورای عالی بورس برای تعیین سرنوشت سکاندار سازمان بورس و اوراق بهادار بی‌نتیجه به پایان رسیده است. مطابق ماده ۱۱ قانون بازار اوراق بهادار ایران جانشین آقای قالیباف اصل، ظرف پانزده روز آینده باید تعیین شود. همچنین در فاصله ۱۹ مرداد ماه گذشته تا امروز(۳۰ دی) ارزش جاری بازار سهام تهران با ۴۰ درصد کاهش به ۴ میلیون و ۵۸۱ هزار میلیارد تومان رسیده است. مجموع ارزش روز سهام شرکت‌های بورسی که نشان دهنده ارزش روز سرمایه موجود در بازار سهام است در روز آغاز به کار آقای قالیباف اصل ۲ میلیون و ۲۲۰ هزار میلیارد تومان بوده که در حال حاضر نزدیک به دو برابر شده است.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'افتضاح بورس' و استعفای رئیس سازمان بورس تهران | DW | 19.01.2021حسن قالیباف اصل با ارسال نامه‌ای خطاب به وزیر اقتصاد از ریاست سازمان بورس و عضویت در هیات مدیره آن استعفا داده است. افت شدید شاخص بورس باعث زیان بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد شده و تجمعات اعتراضی آن‌ها را در پی داشته است. خامنه اي از جيب مردم دزدي كرده و الا اينها كه مترسكي بيش نيستن چه قیافه کریهی، اینا جیب مردم را بدستور دولت خالی کردند .
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

رئیس سازمان بورس استعفا کردرئیس سازمان بورس استعفا کرد حسن قالیباف اصل، رییس سازمان بورس و اوراق بهادار، استعفای دوباره خود را به دلیل فراهم نشدن شرایط اعلامی، به وزیر امور اقتصادی و دارایی ارایه کرد. کثافت ها
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

واکنش وزارت اقتصاد به استعفای رئیس سازمان بورسوزارت اقتصاد طی اطلاعیه‌ای در واکنش به استعفای رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار، اعلام کرد: این‌ موضوع در جلسات آتی شورای عالی بورس و اوراق بهادار طرح و درباره آن تصمیم‌گیری خواهد شد. خدایی قیافرو🤣 توی ایران کسی استعفا نمیده واصولن گردن فوله
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

عضو مجلس ایران: دخالت دولت بازار بورس را به این روز انداختعلی بابایی کارنامی سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس ایران با اشاره به وضعیت نابسامان بازار بورس گفت،
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

قالیباف از ریاست سازمان بورس استعفا کردمن از محضر رهبر معظم انقلاب پوزش میخوام.
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »