سایه سنگین پرونده مسمومیت ناوالنی بر مناسبات آلمان و روسیه | DW | 09.09.2020

19/06/1399 11:01:00 ب.ظ

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از کشورهای اروپایی درخواست کرده است تا پاسخی هماهنگ و مشترک به مسمومیت آلکسی ناوالنی بدهند. گرچه لهستان خواستار پایان اجرای پروژه 'نورداستریم ۲' شده، اتفاق نظر در این باره همچنان وجود ندارد.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از کشورهای اروپایی درخواست کرده است تا پاسخی هماهنگ و مشترک به مسمومیت آلکسی ناوالنی بدهند. گرچه لهستان خواستار پایان اجرای پروژه 'نورداستریم ۲' شده، اتفاق نظر در این باره همچنان وجود ندارد. آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از کشورهای اروپایی درخواست کرده است تا پاسخی هماهنگ و مشترک به مسمومیت آلکسی ناوالنی بدهند. گرچه لهستان خواستار پایان اجرای پروژه"نورداستریم ۲" شده، اتفاق نظر در این باره همچنان وجود ندارد.

مسمومیت آلکسی ناوالنی، یکی از چهره‌های سرشناس اپوزیسیون روسیه و از منتقدان ولادیمیر پوتین باعث افزایش تنش در مناسبات روسیه و آلمان شده است. بنا بر تشخیص پزشکان متخصص ارتش آلمان، این سیاستمدار ۴۴ ساله با ماده سمی"نوویچوک" مسموم شده است. در همین رابطه، آنگلا مرکل از کشورهای عضو اتحادیه اروپا درخواست کرده است تا سیاست تحریمی مشترکی علیه روسیه در پیش گیرند. یکی از موارد مورد بحث، احتمال توقف پروژه احداث خط لوله انتقال گاز"نورداستریم ۲" است.

پرونده پزشکی ناوالنی روسیه دولت آلمان را متهم به تعلل در ارائه تحقیقات پزشکی درباره"ادعای" مسمومیت ناوالنی به ماده سمی"نوویچوک" کرده است. حتی، روز چهارشنبه نهم سپتامبر، برای دومین بار، وزارت امور خارجه روسیه، سفیر آلمان در مسکو را برای توضیح پیرامون این موضوع احضار کرده است. headtopics.com

آلکسی ناوالنی، منتقد پوتین و از چهره‌های سرشناس اپوزیسیون روسیه

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

روسیه: قبل از آغاز تحقیق درباره پرونده ناوالنی،‌ باید شواهد مسمومیت او را ببینیمدیمیتری پسکوف،‌ سخنگوی کرملین، اعلام کرد مسکو پیش از آن که به تحقیق در زمینه مسمومیت الکسی ناوالنی، منتقد پوتین بپردازد، باید بررسی‌هایی که نشان دهد او مسموم شده را ببیند

روسیه: آلمان روند اطلاع‌رسانی درباره ادعای مسمومیت ناوالنی را کُند می‌کندوزارت امور خارجه روسیه از آلمان به دلیل «کندی ارائه اطلاعات در پرونده ادعای مسمومیت آلکسی ناوالنی» انتقاد و اعلام کرد فقدان اطلاعات مانع کار پلیس می‌شود. - خبرگزاری آناتولی

بحران کرونا؛ در آلمان عشرتکده‌ها دوباره باز می‌شوند | DW | 09.09.2020ارائه خدمات جنسی از رشته‌هایی بود که کرونا آن را تعطیل کرد و به کسب و کار هزاران نفر آسیب زد. این مراکز به زودی در هفت ایالت آلمان دوباره شروع به کار می‌کنند؛ البته با رعایت مقررات کرونایی.

یونیسف: مرگ و میر گسترده اما کمتر در میان کودکان | DW | 09.09.2020پارسال ۲/ ۵ میلیون کودک در جهان درگذشتند، بیشتر بر اثر عواملی قابل‌اجتناب. یونیسف با ابراز تأسف از این وضعیت غم‌انگیز، هشدار می‌دهد که گسترش پاندمی کرونا می‌تواند وضعیت را وخیم کند.

لوکاشنکو: مجمع ملی درباره انتخابات جدید تصمیم می‌گیرد | DW | 09.09.2020رئیس جمهور خودکامه بلاروس اعلام کرد که تصمیم در باره انتخابات جدید را مجمع‌ ملی خواهد گرفت. در همین حال فشار بر سران اپوزیسیون ادامه دارد. لوکاشنکو نسبت به 'فروپاشی' بلاروس هشدار داد.

کمیسیون اروپا از دو شرکت ۲۰۰میلیون دُز واکسن کرونا رزرو کرد | DW | 09.09.2020اتحادیه اروپا به یک شرکت مستقر در ماینتس آلمان و یک شرکت آمریکایی ۲۰۰ میلیون دُز واکسن کرونا سفارش داد. این دو شرکت می‌توانند در سال آینده میلادی یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون دُز واکسن تحویل دهند.