سایه سنگین کرونا بر بازی‌های المپیک؛ ژاپن لغو قریب الوقوع رقابت‌ها را تکذیب کرد

03/11/1399 04:40:00 ب.ظ

سایه سنگین کرونا بر بازی‌های المپیک؛ ژاپن لغو قریب الوقوع رقابت‌ها را تکذیب کرد بیشتر بخوانید🔽

کمیته بین‌المللی المپیک نیز روز جمعه گزارش‌ها مبنی بر لغو قریب‌الوقوع بازی‌های المپیک را «نادرست» خواند. دولت ژاپن گزارش های منتشرشده مبنی بر لغو قریب الوقوع بازی های المپیک به دلیل همه گیری بیماری «کووید ۱۹» را تکذیب کرد.

روزنامه تایمز چاپ لندن روز جمعه به نقل از یک مقام ارشد دولت ژاپن گزارش داده بود که مسئولان این کشور در مذاکرات محرمانه خود به این نتیجه رسیده اند که امکان برگزاری بازی های المپیک توکیو به دلیل همه گیری ویروس کرونا وجود ندارد. در گزارش روزنامه تایمز نام این منبع فاش نشده بود.

کمیته بین المللی المپیک نیز روز جمعه گزارش ها مبنی بر لغو قریب الوقوع بازی های المپیک را «نادرست» خواند. بازی های المپیک ۲۰۲۰ قرار بود تابستان گذشته برگزار شود اما به دنبال همه گیری بیماری «کووید ۱۹» در سطح جهان به تابستان سال ۲۰۲۱ موکول شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید در بیانیه مسئولان برگزاری بازی های المپیک ۲۰۲۰ در دولت ژاپن آمده که یوشیهیده سوگا، نخست وزیر این کشور بر عزم خود برای برگزاری این رقابت ها تاکید کرده است. شخص نخست وزیر نیز روز جمعه در پارلمان ژاپن گفت که برگزاری مسابقات المپیک «نماد غلبه بشریت بر ویروس کرونا» خواهد بود. headtopics.com

توکیو، میزبان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>