سایه سنگین عقب‌ماندگی مزدی روی دستمزد کارگران- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سایه سنگین عقب ماندگی مزدی روی دستمزد کارگران مطابق آمارهای مرکز آمار، دهک‌های پایین جامعه از جمله کارگران در تأمین هزینه‌های زندگی کسری بودجه دارد و سایه سنگین عقب ماندگی مزدی روی دستمزد کارگران هر روز بیشتر احساس می شود

، نمایندگان کارگری، کارفرمایی و دولت در دویست و هشتاد و دومین جلسه شورای عالی کار در روزهای پایانی اسفند ماه 97، تصمیم به افزایش حداقل دستمزد کارگران از یک‌ میلیون و 114هزار تومان به یک‌میلیون و 516هزار و 100 تومان در سال 98 گرفتند.

چمنی ادامه داد: اعتقاد ما این است که در بحث دستمزد، دولت باید به وظیفه خود در قبال کارگران و کارفرمایان عمل کند.کارفرمایان به دلیل شرایط اقتصادی همچنان با مشکلاتی در تأمین مواد اولیه تولید و مالیات و هزینه‌های جانبی روبه‌رو هستند، ولی اگر دولت پای کار بیاید و به کاهش هزینه‌ها کمک کند، مشکل دستمزد کارگران حل می‌شود.

چمنی در توضیح دلیل این امر گفت: دولت ترکیه مالیات را در بخش تولید کاهش داد و به کارفرماها اعلام کرد که از آنها درصد کمی مالیات می‌گیرد تا در عوض آنها این رقم را روی دستمزد نیروهای خود بگذارند و به افزایش حقوقشان کمک کنند. ما نیز می‌توانیم چنین رویه‌ای را برای واحدهای تولیدی خود در نظر بگیریم و درصد مالیات را برای کارفرمایان کاهش دهیم تا این اقدام به تقویت دستمزد کارگران منجر شود.

به گزارش تسنیم، براساس آمارهای احصا‌شده از طرح هزینه درآمد خانوار ایرانی در سال 97 توسط مرکز آمار ایران، میانگین کل هزینه یک خانوار شهری در سال 97 در هر ماه 3میلیون و 276‌هزار تومان بوده است؛ همچنین کل درآمد میانگین خانوار ایرانی نیز حدود 3 میلیون و 600 هزار تومان بوده‌است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

نظام اسلامی کلاهش را بالاتر بگذارد ۰

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

سه‌شنبه؛ جلسه غیر علنی مجلس با حضور تیم اقتصادی دولت- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimسه‌شنبه؛ جلسه غیر علنی مجلس با حضور تیم اقتصادی دولت عباسی سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس در گفتگو با تسنیم: طبق برنامه ریزی‌های انجام شده مجلس در روز(سه‌شنبه 19 آذر) جلسه غیر علنی دارد. در این جلسه موضوع استارتاپ‌ها ، تجارت الکترونیک و تجارت‌های نوپا بررسی ۱/مسئولان دولتی و نمایندگان گزارشات خود را در این زمینه مطرح می‌کنند. محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و همچنین رضا رحمانی وزیر صنعت، معدن و تجارت میهمان جلسه غیر علنی نمانیدگان هستند. ۲/وزرای اقتصاد و راه و شهرسازی نیز در جلسات علنی هفته آینده مجلس برای پاسخ به سوالات نمایندگان حضور می‌یابند. همه مشکلاتتون حل شد مونده ببینید تازه ترینهای بازار تجارت الکترونیک چیه تا دست خالی نمونین آلابا🖑
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

بنزین سوپر 3500 تومانی مشتری ندارد- اخبار اقتصادی - اخبار تسنیم - Tasnimبنزین سوپر ۳۵۰۰ تومانی را نه مردم می‌خواهند نه جایگاه‌داران عضو هیئت مدیره کانون جایگاه‌داران کشور: با توجه به این‌که بنزین سوپر ۳۵۰۰ تومانی بدون سهمیه به مردم عرضه می‌شود، استقبال از این فرآورده نفتی تاحد قابل توجهی کاهش یافته است انصافا مردم بیچاره از جمله خودم توی ۱۵۰۰ تومنش موندیم ۳۵۰۰ بماند
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

همه مقاطع تحصیلی اردبیل به مدت 2 روز تعطیل شد- اخبار استانها - اخبار تسنیم - Tasnimهمه مقاطع تحصیلی اردبیل به مدت ۲ روز تعطیل شد آموزش و پرورش استان اردبیل اعلام کرد به دلیل برودت هوا و نیز جلوگیری از شیوع بیماری‌ها روز شنبه و یکشنبه کلیه مقاطع تحصیلی در نوبت صبح و بعد از ظهر تعطیل است.
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

لاوروف آمریکا را عامل اغتشاشات اخیر در ایران نامید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimلاوروف آمریکا را عامل اغتشاشات اخیر در ایران نامید وزیر خارجه روسیه: هدف آمریکایی‌ها این است که ایران را از لحاظ اقتصادی در تنگنا قرار داده و 'خفه کنند' و باعث تحریک نارضایتی مردم ایران شوند، ما شاهد اجرای چنین نقشه‌ای در رابطه با ونزوئلا هم بوده‌ایم ظریف تکذیب میکنه 😀 LailaJawad44 شعار نه شرقی و نه غربی انقلاب اسلامی فراموش شده که هیچ ، در حال تکمیل مستعمره شدن ایران برای چین و روسیه هم هستیم LailaJawad44 هر جای دنیا که دیکتاتوری باشه روسیه و کوتوله احمق پوتین و لاورف بی همه چیز پرچمدار حمایت از اون دیکتاتور میشن اتحاد_ارتجاع_سرخ_و_سیاه
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

صادقی: اگر در لیست نباشم کنار می‌کشم- اخبار سیاسی - اخبار تسنیم - Tasnimصادقی:اگردرلیست نباشم کنارمی‌کشم عضوفراکسیون امید مجلس: نامه تقاضای استعفای خود را نوشتم ودرسیستم اتوماسیون مجلس برای هیات رئیسه ارسال شدولی درحالت استندبای مانده است.انجمن اسلامی مدرسین دانشگاه‌ها جلسه فوق العاده‌ای گذاشت وتوصیه کردکه نبایداستعفا دهم. چرا؟ جلسه عاشقانه مگه بوده؟!! نفهمیدیم، حالا قراره بری که داری دوباره اسم‌ مینویسی؟ خر گیر آوردی ؟
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

نماز جمعه تهراناخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »