ساکنان خارکیف اوکراین در مرز با روسیه برای بدترین سناریو آماده می‌شوند

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 45 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

در حالی که تنش میان روسیه از یک سو و اوکراین و متحدان غربی این کشور همچنان بالا است، ساکنان خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین برای بدترین سناریو در صورت بروز جنگ آماده می‌شوند.

در حالی که تنش میان روسیه از یک سو و اوکراین و متحدان غربی این کشور همچنان بالا است، ساکنان خارکیف، دومین شهر بزرگ اوکراین در حالی‌که امیدوارند شرایط بهتر شود، برای بدترین سناریو در صورت بروز جنگ آماده می‌شوند.

خارکیف، شهر صنعتی و مرکز ساخت تانک، هواپیما و تراکتور در ۴۲ کیلومتری مرز روسیه قرار دارد. ولودیمیر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین این شهر را به‌عنوان یکی از اهداف احتمالی حمله روسیه توصیف کرده است. مسکو داشتن هرگونه برنامه برای حمله به اوکراین را تکذیب می‌کند اما همزمان از کشورهای غربی می‌خواهد تا به روسیه تضمین‌های امنیتی، ازجمله عدم پیوستن اوکراین به ناتو را بدهند.

ایگور ترخوف، شهردار خارکیف می‌گوید این شهر ۱ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری در آرامش خواهد ماند و ما به هیچکسی اجازه نمی‌دهیم این آرامش را از ما بگیرد. شماری از شهروندان خارکیف می‌گویند در صورت حمله می‌مانند و می‌جنگند و گروهی دیگری، آماده رها کردن خانه و کاشانه خود هستند. دانیلا شاتوخینا، مدیر پروژه می‌‌گوید: «اگر اتفاقی بیفتد، لزومی ندارد اینجا بمانم. می‌توانم دورکاری کنم. امیدوارم همه‌چیز به خوبی و خوشی تمام شود. بهتر است قبل از اینکه اتفاقی بیفتد، الکی نگران نباشیم. اگر چیزی شد، تصمیم می‌گیرم چکار کنم.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

خارکیف میشه خواهر کیف Kiev's sister?

اوکراین جز خاک روسیه است باید به روسیه ملحق شود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آمریکا در مقابل حمله نظامی احتمالی روسیه به اوکراین چه برنامه‌ای دارد؟هرچند مقام‌های آمریکایی و ناتو به دفعات تاکید کرده‌اند که در صورت مداخله نظامی روسیه در اوکراین، تقابل نظامی با مسکو نخواهند داشت اما به نظر می‌رسد دست واشنگتن چندان هم برای این منظور خالی نیست و می‌تواند از برنامه‌های جایگزین استفاده کند. دعا و توکل به خدا چون آمریکادر سوریه هیچ برنامه ای نداشت درضمیمه کردن کریمه برنامه ای نداشت درفروختن اس۴۰۰به ترکیه برنامه ای نداشت درعراق هیچ برنامه ای نداشت درانهدام آرامکوهیچ برنامه ای نداشت در نفوذ نرم ایران در مدیترانه برنامه ای ندارد در قدرت گرفتن روسیه چین برنامه امریکابی برنامه ترین کشور چرب كردن و سپس قمبل
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

لاوروف در دیدار با بلینکن: روسیه قصدی برای حمله به اوکراین نداردوزیر امور خارجه روسیه می‌گوید کشورش برنامه ندارد به اوکراین حمله کند و مسئولیت تنش‌های شدت گرفته در مرز خود با اوکراین را متوجه کشورهای غربی دانست. بر جمال پوتین و آل پوتین صلوات
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ناتو و انگلیس عامل اصلی تحریک روسیه/ هدف اصلی ولادیمیر پوتین در اوکراین چیست؟ناتو و انگلیس عامل اصلی تحریک روسیه/ هدف اصلی ولادیمیر پوتین در اوکراین چیست؟ یک اندیشکده آمریکایی می‌گوید روسیه در تلاش برای توقف توسعه ناتو است، نه اینکه مناطق جدیدی را به قلمروی خود اضافه کند. گزارش کامل را در مشرق بخوانید:
منبع: MashreghNews - 🏆 5. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا روسیه را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده در اوکراین متهم کردبریتانیا روز دوشنبه دوم بهمن کرملین را به تلاش برای انتصاب یک رهبر دست‌نشانده روسیه در اوکراین متهم کرد. روسیه اما این اتهام را رد کرده است. اوه! حالا که ترامپ رفته، برکسیتی‌‌ها ناچار شده‌اند مسولیت کودتای «سوم اسفند» اوکراین را بپذیرند!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

گرفتار شدن هزاران نفر در جاده‌ها در پی بارش برف و کولاک شدید در غرب ایراندر پی بارش سنگین برف و کولاک شدید در مناطق غربی ایران، گزارش‌ها حاکی از گرفتار شدن چند هزار نفر در محورهای مواصلاتی و مسدود شدن راه‌های ارتباطی در بسیاری از این مناطق است. President Biden! We all knows that Pakistan is a terrorists state. All terrorist groups including Taliban, ISIS, Haqani network, TTP, Jaeshi, etc are produced, trained, nurished and armed by Pakistan and their safe havens are there. Why you are not SanctionPakistan ? خداوند پناه دهد
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

آمار رسمی کرونا در ایران؛ اُمیکرون در حال تبدیل به سویه غالب در کشوردر پی افزایش تدریجی آمار روزانه مبتلایان به کرونا و بالا رفتن شمار ابتلا به سویه امیکرون در ایران، وزیر بهداشت درباره غالب شدن این سویه جدید در کشور هشدار داد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »