ساکت الهامی: کار سخته شده ولی هنوز از قهرمانی در لیگ نا امید نیستیم/ بمب ترکاندن نداریم و همه بازیکنان ما خودشان بمب هستند/ همه مربیان ایرانی آرزوی مربیگری در تراکتور را دارند

12/05/2020 11:44:00 ق.ظ

سرمربی تراکتور عقیده دارد امکان ادامه لیگ برتر در شرایط کنونی فراهم نیست و اگر بازی‌ها در این مقطع انجام شود شروع لیگ بعد به مشکل می‌خورد.

لیگ برتر فوتبال, تراکتور

ساکت الهامی : کار سخته شده ولی هنوز از قهرمانی در لیگ نا امید نیستیم/ بمب ترکاندن نداریم و همه بازیکنان ما خودشان بمب هستند/ همه مربیان ایرانی آرزوی مربیگری در تراکتور را دارند

سرمربی تراکتور عقیده دارد امکان ادامه لیگ برتر در شرایط کنونی فراهم نیست و اگر بازی‌ها در این مقطع انجام شود شروع لیگ بعد به مشکل می‌خورد.

وی در مورد موضع خودش و باشگاه در مورد ادامه لیگ برتر هم گفت: در مورد موضع باشگاه که مدیریت باید صحبت کند ولی من نظر شخصی خودم را بخواهم بگویم ما الان وارد نهمین هفته تعطیلی مسابقات و تمرینات شدیم و در اینجا بحث 4 هفته تمرین پیش از شروع مسابقات دیگر مطرح نیست و بین 6 تا 8 هفته زمان لازم است که بعد از آنهم با توجه به اینکه به بازیکنان فشار آورده شده برگزاری بازی‌ها هر 4 روز یکبار خطرناک است و ممکن است مشکل مصدومیت برای بازیکن به وجود بیاورد. شرایط پیش فصل با الان متفاوت است چرا که در آن مقطع بازیکن با 60 درصد آمادگی وارد رقابت‌ها می‌شود و 20 درصد هم با ایجاد یکسری شرایط خاص به آمادگی بدنی بازیکن اضافه کنی می‌توانی با 80 درصد آمادگی وارد رقابت‌ها شده و تیم را به پیک مسابقات برسانی ولی الان چنین شرایطی نیست. ضمن اینکه ما نمی‌توانیم چند ماه بازیکن را در اردو نگه داریم. ممکن است خود بازیکن کرونا نداشته باشد ولی در رفت و آمد و از خانواده بیماری را بگیرد و به بازیکن دیگر منتقل کند و آن شخص هم به خانواده خودش انتقال دهد و دیگر قابل جمع کردن نیست یا فرض کنید در خانواده بازیکن شخص سالمند یا با ایمنی بدن ضعیف وجود داشته باشد و خدا ناکرده این انتقال منجر به فوت کسی شود آنوقت چطور می‌شود آن را جبران کرد؟ هرکسی دوست دارد فوتبال برقرار باشد. چه من مربی، چه بازیکن، چه هوادار و چه رسانه ولی اگر الان بازی‌ها شروع شود هیچکس سود نمی‌برد.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

لیگ‌های فوتبال اروپایی در آستانه شروع؛ لیگ برتر ایران در بلاتکلیفیدر شرایطی که اکثر کشورهای اروپایی برنامه آغاز دوباره مسابقات لیگ خود را اعلام کرده‌اند، در ایران مدیران باشگاه‌ها به دنبال لغو این مسابقات هستند.

نطق انتخاباتی حاجی‌بابایی؛ همه نمایندگان باید در قدرت مجلس شریک باشند

احتمال شروع مسابقات لیگ فوتبال از اواخر خرداد/ شاید نتوانیم لیگ را برگزار کنیممعاون کل وزیر بهداشت می‌گوید شروع تمرینات تیم‌های فوتبال از اواخر اردیبهشت یا اوایل خرداد و همینطور شروع مسبقات از واخر خرداد یکی از فرضیات ستاد ملی مقابله با کرونا برای شروع فوتبال است.

یک‌جفت کفش، حق‌الزحمه یک وزنه‌بردار برای دو سال وزنه‌زدن در لیگ!یک‌جفت کفش، حق‌الزحمه یک وزنه‌بردار برای دو سال وزنه‌زدن در لیگ! ملی پوش سابق تیم ملی وزنه برداری جوانان ایران می گوید، برادرش برای دو سال وزنه زدن در لیگ تنها یک جفت کفش ۲۰۰ هزار تومانی دریافت کرده است.

اعمال مقررات منع تردد کامل در ایام عید فطر در عراقدفتر نخست وزیری عراق اعلام کرد در راستای تدابیر مقابله با ویروس کرونا، در طول ایام عید فطر مقررات منع تردد کامل اعمال خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی

یک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شدیک زن در حمله شبه نظامیان حفتر به مناطق مسکونی در طرابلس کشته شد

ساکت الهامی در گفتگو با خبرنگار ورزشی ایلنا در خصوص شرایط این روزهای تراکتور در دوران قرنطینه اظهار داشت: بازیکنان ما به صورت اختصاصی و طبق برنامه‌ای که به آنها دادیم مشغول تمرین کردن هستند و در این شرایط تنها کاری که می‌شود انجام داد کنترل کردن وزن آنهاست و اینکه دچار اضافه وزن نشوند و کار بیشتری نمی‌شود انجام داد.چند مدیر تیم‌های فوتبال در ایران با ارسال نامه‌ای خواهان نیمه تمام ماندن بازی‌ها بدون معرفی قهرمان برای رقابت‌های لیگ برتر فوتبال ایران شده‌اند.«حمیدرضا حاجی‌بابایی»، نماینده همدان و رییس فراکسیون اصولگرایان مجلس دهم، در آخرین نطق خود در مجلس دهم، خود را در قامت نامزد ریاست مجلس یازدهم نشان داد و در نطقی کاملا انتخاباتی، بر ضرورت جلوگیری از دخالت‌های بیرون از مجلس برای حفظ در راس بودن مجلس تاکید کرد و اظهار داشت همه نمایندگان باید در قدرت مجلس شریک باشند.به گزارش ایسنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت درباره زمان انجام فعالیت‌های ورزشی مانند فوتبال گفت: امروز  جلسه‌ای با حضور معاون وزیر ورزش و رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی داشتیم و برنامه بوندس لیگا، سری A و لالیگا را بررسی کردیم.

شرایط حال حاضر از شرایط تعطیلی بین دو فصل هم بدتر است چرا که در آن صورت ورزشگاه و محل تمرینی وجود داشت و هر چند وقت یکبار بازیکنان را دور هم جمع می‌کردیم و کارهای بدنسازی و گروهی و ریکاوری انجام می‌دادیم ولی شرایط الان خیلی بد است و امیدوارم حالا که چنین مسائلی پیش آمده در خصوص ادامه لیگ تصمیمی گرفته شود که به سود همه تیم‌ها باشد و همه از آن نفع ببرند. وی در مورد موضع خودش و باشگاه در مورد ادامه لیگ برتر هم گفت: در مورد موضع باشگاه که مدیریت باید صحبت کند ولی من نظر شخصی خودم را بخواهم بگویم ما الان وارد نهمین هفته تعطیلی مسابقات و تمرینات شدیم و در اینجا بحث 4 هفته تمرین پیش از شروع مسابقات دیگر مطرح نیست و بین 6 تا 8 هفته زمان لازم است که بعد از آنهم با توجه به اینکه به بازیکنان فشار آورده شده برگزاری بازی‌ها هر 4 روز یکبار خطرناک است و ممکن است مشکل مصدومیت برای بازیکن به وجود بیاورد. تیمی که در فاصله تنها ۹ هفته به پایان رقابت‌ها با ۱۰ امتیاز اختلاف در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال ایران قرار دارد. شرایط پیش فصل با الان متفاوت است چرا که در آن مقطع بازیکن با 60 درصد آمادگی وارد رقابت‌ها می‌شود و 20 درصد هم با ایجاد یکسری شرایط خاص به آمادگی بدنی بازیکن اضافه کنی می‌توانی با 80 درصد آمادگی وارد رقابت‌ها شده و تیم را به پیک مسابقات برسانی ولی الان چنین شرایطی نیست.» او با این اظهارات کوشید به منتخبان مجلس یازدهم تضمین دهد که در صورت تکیه بر کرسی ریاست مجلس، از قدرت سواستفاده نمی‌کند و با نظر اکثریت نمایندگان مجلس، تصمیم‌گیری می‌کند. ضمن اینکه ما نمی‌توانیم چند ماه بازیکن را در اردو نگه داریم. ممکن است خود بازیکن کرونا نداشته باشد ولی در رفت و آمد و از خانواده بیماری را بگیرد و به بازیکن دیگر منتقل کند و آن شخص هم به خانواده خودش انتقال دهد و دیگر قابل جمع کردن نیست یا فرض کنید در خانواده بازیکن شخص سالمند یا با ایمنی بدن ضعیف وجود داشته باشد و خدا ناکرده این انتقال منجر به فوت کسی شود آنوقت چطور می‌شود آن را جبران کرد؟ هرکسی دوست دارد فوتبال برقرار باشد. در این زمینه محدودیت‌هایی وجود دارد که به طور مثال نمی‌توانیم برای مدتی هواداران را در ورزشگاه داشته باشیم.

چه من مربی، چه بازیکن، چه هوادار و چه رسانه ولی اگر الان بازی‌ها شروع شود هیچکس سود نمی‌برد. مباحثی مانند وضعیت مشکلات اقتصادی، شرایطی که تحت‌تاثیر کرونا ایجاد شده، افزایش سرمایه اجتماعی و جهش تولید ازجمله مهم‌ترین مواردی است که باید موردتوجه این مجلس باشد. سرمربی تراکتور در مورد اینکه این تیم در شرایط خوبی قرار داشت که بازی‌ها تعطیل شد و به نوعی از این بابت متضرر شدند هم توضیح داد: بله شرایط در آن مقطع به گونه‌ای بود که برخی تیم‌ها از تعطیلی مسابقات سود بردند و برخی ضرر کردند. تیم ما و چند تیم دیگر مثل فولاد یا تیم‌های ته جدول مثل گل‌گهر و شاهین شرایط خوبی داشتند ولی الان که بازی‌ها شروع شود همه چیز از صفر شروع شده و دیگر کاری به شرایط قبل ندارد. من تاکید می‌کنم ما هیچ ابایی از بازی کردن نداریم ولی باید شرایطش فراهم باشد. هیچ نماینده‌تری در مجلس وجود ندارد و همه نمایندگان باید در قدرت مجلس شریک باشند. همانطور که گفتم بحث 4 هفته تمرین دیگر مطرح نیست و استانداردش در این شرایط 8 هفته است ولی حداقل 6 هفته باید در نظر گرفته شود. حریرچی اظهار کرد: وضعیت ما مانند کره جنوبی نیست و توجهمان به لیگ‌های ایتالیا، اسپانیا و مقداری هم به آلمان است.

خب در بهترین حالتش بخواهیم حساب کنیم اگر از عید فطر تمرینات شروع شود بعد از 6 هفته به نیمه تیرماه می‌رسیم که برفرض قرار است بازی‌ها شروع شود. اینجا هم بحث 9 هفته رقابت نیست چرا که وقتی تو هر 5 روز یکبار بازی برگزار می‌کنی دیگر نمی‌توانی وسطش جام حذفی بگذاری و 3-4 هفته برای جام حذفی می‌رود و یک هفته هم برای دیدار معوقه فولاد - استقلال باید در نظر گرفته شود این یعنی برای تیم‌های حاضر در جام حذفی 13-14 هفته زمان لازم است و ضمن اینکه بیشتر از 4 هفته نمی‌شود هر 5 روز یکبار بازی کرد و وسطش بازهم زمان ریکاوری لازم است و این یعنی یک زمان حدود 70-75 روزه برای بازی‌ها که از وسط تیر می‌رسد به پایان شهریور و شروع مهر.» وی با تاکید بر اینکه مجلس یازدهم باید مظهر پاکی و مبارزه با فساد باشد، تصریح کرد: «این مجلس باید عدالت اجتماعی را سرلوحه کار خود قرار دهد و با قدرت آنچه را که در انتخابات بیان کرده و وعده داده جامه عمل بپوشانند. آن وقت تیمی که یک ماه قبل بدنسازی داشته می‌تواند دوباره به بدنسازی برود و یک ماه بعد از آن بازی کند؟ این را هم در نظر بگیرید که بازی‌های تیم ملی هم در آن مقطع هست و چه زمانی پیش فصل و تعطیلات نیم فصل را می‌خواهیم برگزار کنیم؟ الهامی در مورد اینکه در شرایط سختی هدایت تراکتور را پذیرفت و با توجه به اینکه اولین تجربه سرمربیگری‌اش است ریسک بزرگی از این بابت متحمل شد هم گفت: من این را به چشم یک ریسک نگاه نمی‌کردم و واقعاً‌ برایم یک افتخار بود و هست. تراکتور با احترام به همه همکارانم باید بگویم از همه مربیان ایرانی بزرگتر است و هر مربی‌ای آرزویش است که هدایت این تیم را بر عهده بگیرد چرا که یک تیم ریشه‌ای و قدیمی است و در زندگی و دل مردم آذربایجان ریشه زده و از بحث هواداری فراتر رفته است. اصلاً بحث ریسک نبود و افتخاری برای من بود. مجلس، مجلس انقلاب است، هیچ پیرایه‌ای در کنار مجلس انقلاب وجود ندارد. با این حال از نظر ما چیزی قطعی نیست.

از زنوزی تشکر می‌کنم که به من لطف داشت و فرصت را در اختیارم گذاشت و از همه بازیکنان و هواداران ممنونم که پشتیبان تیم بودند و بازیکنان در رختکن حتی یک حاشیه کوچک هم ایجاد نکردند و شرایط به گونه‌ای پیشرفت که اگرچه به عنوان مربی موقت روی کار آمدم ولی اوضاع تغییر کرد و این همکاری طولانی‌تر شد. امیدوارم هرچه زودتر به شرایط عادی برگردیم و بتوانیم بازی کنیم و دل مردم آذربایجان را شاد کنیم. وی در مورد اینکه کار تراکتور در فصل نوزدهم برای قهرمانی سخت شده و اینکه چقدر امیدوار است که بتواند فصل بعد اولین جام تراکتور در لیگ برتر را به هواداران هدیه دهد هم خاطر نشان کرد: من هم قبول دارم که کار ما سخت شده ولی نا امید نیستیم و جذابیت فوتبال به همین غیر قابل پیش بینی بودنش است. بازآمده‌ایم تا بگوییم هر چه از ما باقیمانده فدا می‌کنیم تا مردم با سربلندی زندگی کنند و انقلاب بماند. اگر به اتفاقات 5 هفته آخر فصل قبل نگاه کنید همین پرسپولیس امتیازات زیادی از دست داد و هنوز ما، استقلال و سپاهان شانس قهرمانی داریم هرچند شانس پرسپولیس بیشتر است و فاصله گرفته است. ضمن اینکه ما در جام حذفی هم شانس خوبی داریم. که نیازمند تماس ورزشکاران با همدیگر است، وجود ندارد.

در کل تکرار می‌کنم بحث سلامتی مهم‌تر از فوتبال است. او در تمام این سال‌ها نماینده همدان در مجلس شورای اسلامی بوده است. این را هم بگویم که متاسفانه شنیدم بعضی تیم‌ها در تهران تمرین کردند و این کار درستی نیست و ماهم زمین اختصاصی داریم و می‌توانیم تمرین کنیم ولی اخلاقی نیست و امیدوارم روزی که قرار است بازی‌ها شروع شود همه در شرایط یکسان باشند. در مورد فصل بعد هم باید بگویم قول دادن در مربیگری و فوتبال کار عقلانی و منطقی نیست ولی می‌توانم اینطور بگویم که آرزویم است اولین جام لیگ برتر تراکتور در زمان من به دست بیاید. سرمربی تراکتور در مورد نقل و انتقالات باشگاه و اینکه آیا منتظر بمب ترکاندن این تیم در پنجره تابستانی باید باشیم یا نه هم گفت: در مورد نقل و انتقالات باید بگویم ما هنوز هیچ فعالیتی برای فصل بعد انجام ندادیم و تنها فعالیتی که داشتیم این است که به باشگاه اعلام کردم تمام بازیکنانم را برای فصل بعد می‌خواهم و لیست خروجی نداریم مگر اینکه کسی خودش بخواهد جدا شود و مطمئنم باشگاه می‌تواند تیم را حفظ کند. او با چنین سابقه‌ای می‌کوشد نظر منتخبان مجلس یازدهم را برای تکیه بر کرسی ریاست مجلس جلب کند. در مورد جذب بازیکن هم مساله ریخت و پاش‌های آنچنانی و اصطلاحاً‌ بمب ترکاندن مطرح نیست و همه بازیکنان ما خودشان بمب هستند.

بازیکنان با تجربه‌ای داریم که در سطح بین المللی بازی می‌کنند و هرکدام یک جنتملن واقعی هستند و جوانانی که به خوبی از آنها الگو برداری می‌کنند. از زنوزی بابت تیم خوبی که جمع کرده است تشکر می‌کنم. حاجی‌بابایی در میان کاندیداهای ریاست مجلس بیشترین سابقه پارلمانی را دارد ازاین‌رو خود را در مقایسه با سایر کاندیداها اصلح می‌داند. الهامی در پایان با اشاره به حکم مدیرعاملی سهرابی هم خاطرنشان کرد: این هم یکی از کارهای خوب آقای زنوزی بود که جای تقدیر دارد. آقای سهرابی از مدیران خوبی است که رابطه خوبی هم با هم داریم و یکی از چیزهایی که تراکتور به آن نیاز دارد ثبات در مدیریت است و از این بابت خیلی خوشحالم. لینک کوتاه .